| Pokaż listę wszystkich wiadomości » |
Nowa jakość podróży koleją coraz bliżej. Rusza modernizacja stacji Czerwionka
Rozpoczęły się prace związane z przebudową stacji kolejowej Czerwionka. Inwestycję realizują PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. – Zakład Linii Kolejowych w Tarnowskich Górach w ramach projektu modernizacji infrastruktury obsługi podróżnych na stacjach i przystankach.
Więcej »Modernizacja remizy OSP Orzepowice idzie pełną parą
Trwają prace przy przebudowie budynku Ochotniczej Straży Pożarnej Orzepowice. Obejmują one termomodernizację budynku wraz z budową mikroinstalacji fotowoltaicznej.
Więcej »Rusza ostatni etap modernizacji ulicy Mikołowskiej w Rybniku
W Rybniku rozpoczyna się kluczowy etap jednej z najważniejszych miejskich inwestycji drogowych. Podpisano umowę z wykonawcą na realizację ostatniego odcinka modernizacji ulicy Mikołowskiej – jednej z głównych arterii komunikacyjnych miasta, łączącej Rybnik z autostradą A1 oraz stanowiącej istotny element układu drogowego regionu.
Więcej »Nowoczesny urząd w Lyskach. Siedzibę gminy czeka przebudowa
Wkrótce rusza długo wyczekiwana inwestycja związana z modernizacją budynku Urzędu Gminy w Lyskach. Jak informuje samorząd, celem przedsięwzięcia jest stworzenie przestrzeni, która odpowiadać będzie zarówno na potrzeby mieszkańców, jak i wymagania współczesnej administracji publicznej.
Więcej »Nowy blask przyszkolnego boiska
Zakończyła się modernizacja boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej nr 36. Od nowego roku szkolnego boguszowiccy uczniowie będą mogli korzystać z nowoczesnego i bezpiecznego miejsca aktywności fizycznej.
Więcej »Transformacja energetyczna – OZE i gaz zamiast nierentownych bloków węglowych
W polskiej energetyce pilnie potrzebne są nowe moce i czyste technologie. W Rybniku PGE buduje za kwotę 3,7 mld zł nowoczesną elektrownię gazową o mocy 880 MW, której uruchomienie planowane jest na przełomie 2026 r. i 2027 r. Inwestycja ta oznacza nowe miejsca pracy i zagwarantuje niezawodne dostawy energii.
Więcej »Śląskie zyskuje 8 nowych przystanków kolejowych
Od 15 grudnia udostępnimy pasażerom 8 nowych przystanków kolejowych w województwie śląskim. W Sosnowcu, Zabrzu i na linii Częstochowa – Chorzew Siemkowice wybudowaliśmy perony, które zwiększą dostęp do kolei dla podróżnych, także z ograniczoną możliwością poruszania się. Zadania zostały zrealizowane z „Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021 – 2025”.
Więcej »MZK Jastrzębie informuje o przerwie technicznej
- Od godz. 15.00 w środę do czwartkowego poranka nastąpi przerwa w działaniu elektronicznego systemu obsługi - informuje MKZ Jastrzębie
Więcej »Sprężarkownia na Ignacym z szansą na tytuł Modernizacji Roku
Budynek byłej sprężarkowni, na terenie zabytkowej Kopalni Ignacy, bierze udział w prestiżowym konkursie "Modernizacja Roku & Budowa XXI w."
Więcej »Modernizacja kamienicy przy Chrobrego na miarę XXI wieku
Trwa modernizacja kamienicy przy ul. Bolesława Chrobrego 13. Przy użyciu wyspecjalizowanego sprzętu montowane są stalowe moduły.
Więcej »| « poprzednia | 1 | 2 | 3 | następna » |
z kierunku północno-wschodniego
| Ciśnienie: | 1018 hpa |
|---|---|
| Wilgotność: | 38% |
| Wschód słońca: | 04:38 |
| Zachód słońca: | 20:59 |
Partnerzy portalu |
Telegraf | Pokaż wszystkie » |
| Chmura tagów |









