Dzisiaj jest: piątek, 19 kwietnia 2024 r.Imieniny: Alfa, Leonii i Tytusa
Telegraf
Region:
Blisko milion kierowców złapanych przez fotoradary w 2023 roku -  raport rankomat.pl - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Telegraf » 09 kwietnia 2024, godz. 21:00 » mat.prasowy » komentarzy:  

Blisko milion kierowców złapanych przez fotoradary w 2023 roku - raport rankomat.pl

Rybnik:

Liczba wykroczeń zarejestrowana przez fotoradary na polskich drogach wyniosła w 2023 roku 985 tys. – jest to nieco mniej niż rok wcześniej, kiedy to wykryto w ten sposób 1 mln przypadków przekroczenia prędkości. Choć klasyczne fotoradary stacjonarne ciągle wiodą prym - w 2023 roku „strzeliły” ponad 600 tys. razy - to coraz większe żniwo zbiera system odcinkowych pomiarów prędkości. W ubiegłym roku wykrył ponad 320 tys. przypadków przekroczenia prędkości, z czego prawie połowa w jednym miejscu: na autostradzie A4 pod Wrocławiem.

Więcej »
Turniej Gry 1x1 wraca na boiska! Rozpoczęły się eliminacje do etapu regionalnego - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Telegraf » 04 kwietnia 2024, godz. 18:16 » Polski Związek Piłki Nożnej » komentarzy:  

Turniej Gry 1x1 wraca na boiska! Rozpoczęły się eliminacje do etapu regionalnego

Rybnik:

Wystartowały eliminacje do II edycji Turnieju Gry 1x1 – rozgrywek organizowanych przez Polski Związek Piłki Nożnej oraz Wojewódzkie Związki Piłki Nożnej. Kluby piłkarskie mają czas na zgłoszenie reprezentantów do udziału w turnieju do 15 maja.

Więcej »
CARBON Festival powraca! Znamy pierwszych wykonawców! - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Telegraf » 28 marca 2024, godz. 15:16 » mat.prasowy » komentarzy:  

CARBON Festival powraca! Znamy pierwszych wykonawców!

Rybnik:

CARBON Silesia Festival wraca z pierwszym ogłoszeniem artystów, którzy 14 i 15 czerwca 
2024 r. wystąpią podczas czwartej odsłony tego nietuzinkowego festiwalu. W czerwcu miłośnicy muzyki elektronicznej ponownie spotkają się w Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu. To jedyne miejsce w Polsce, gdzie elektronika brzmi tak dobrze na terenie postindustrialnej przestrzeni starej kopalni. Czerwiec to idealna okazja, by rozpocząć sezon letnich festiwali. W programie CARBON Festival znajdziecie idealny zestaw na przygotowanie się do wakacyjnej muzycznej przygody.

Więcej »
Bezpieczne podróże koleją na Wielkanoc - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Telegraf » 28 marca 2024, godz. 14:52 » PKP Polskie Linie Kolejowe » komentarzy:  

Bezpieczne podróże koleją na Wielkanoc

Rybnik:

Stały monitoring sieci kolejowej, zapewnione zespoły pogotowia technicznego, pociągi do naprawy sieci trakcyjnej i dodatkowe lokomotywy. Wzmocniona informacja i patrole SOK na dworcach i trasach oraz opracowana organizacja ruchu na zmianę czasu z 30 na 31 marca. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. są przygotowane na wzmożony ruch w okresie wielkanocnym.

Więcej »
Reklama
Zmiana czasu na letni, a podróże koleją - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Telegraf » 28 marca 2024, godz. 14:31 » PKP Polskie Linie Kolejowe » komentarzy:  

Zmiana czasu na letni, a podróże koleją

Rybnik:

W świąteczny weekend nastąpi zmiana czasu z zimowego na letni. W nocy z 30 na 31 marca wskazówki zegarów zostaną przesunięte o 60 minut do przodu, z godziny 2:00 na 3:00. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. uwzględniły zmianę czasu w rozkładzie jazdy i przygotowane są do sprawnego prowadzenia ruchu pociągów.

Więcej »
Pierwsza taka randka w historii Sanatorium miłości - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Telegraf » 28 marca 2024, godz. 14:24 » Biuro Programowe TVP » komentarzy:  

Pierwsza taka randka w historii Sanatorium miłości

Rybnik:

Poranne spotkanie z Martą nie będzie należało do najmilszych. Tym razem grupa będzie musiała zmierzyć się z konfliktem. Czy uda się go zażegnać?

Więcej »
Bezpieczniej i jaśniej na peronach: ponad 62 tysiące lamp LED na kolei  - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Telegraf » 14 marca 2024, godz. 16:00 » PKP Polskie Linie Kolejowe » komentarzy:  

Bezpieczniej i jaśniej na peronach: ponad 62 tysiące lamp LED na kolei

Rybnik:

Sieć kolejową oświetla już ponad 62 tysiące lamp LED. Polskie Linie Kolejowe S.A. montują energooszczędne oświetlenie na peronach, w przejściach i na przejazdach kolejowo-drogowych, zwiększając tym samym bezpieczeństwo i komfort podróży. Nowe światło na kolei to mniejsze zużycie energii elektrycznej i niższa emisja CO2. Działanie zarządcy infrastruktury wpisuje się w idee Europejskiego Zielonego Ładu.

Więcej »
Gdzie likwidują kopciuchy - nowy raport Polskiego Alarmu Smogowego - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Telegraf » 11 marca 2024, godz. 18:50 » Polski Alarm Smogowy » komentarzy:  

Gdzie likwidują kopciuchy - nowy raport Polskiego Alarmu Smogowego

Rybnik:

Polski Alarm Smogowy sprawdził jak wyglądał proces wymiany starych kotłów w województwach śląskim, małopolskim i mazowieckim w latach 2019-2022. Niekwestionowanym liderem walki ze smogiem okazało się woj. śląskie, gdzie złożono ponad 150 tys. wniosków o wymianę “kopciucha”. Źle wypadło woj. mazowieckie, w którym liczba wniosków była ponad dwukrotnie niższa i wyniosła zaledwie 64 tysiące. Raport potwierdza również rosnącą popularność ogólnopolskiego programu dotacyjnego Czyste Powietrze - liczba wypłaconych dotacji w tym okresie wzrosła w każdym z analizowanych województw co najmniej dziesięciokrotnie.

Więcej »
Barometr dobroczynności: każdego dnia w Polsce przybywa dziewięć OPP - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Telegraf » 11 marca 2024, godz. 17:23 » mat.prasowy / Rocket Science/ Fundacja Dr Clown » komentarzy:  

Barometr dobroczynności: każdego dnia w Polsce przybywa dziewięć OPP

Rybnik:

Polski sektor samorządowy radzi sobie wyjątkowo dobrze, szczególnie na tle innych firm zarejestrowanych w KRS. Według analizy dla Fundacji Dr Clown od 2010 r. przybyło 50 tys. stowarzyszeń i fundacji, a jedynie 216 zawiesiło działalność. Jednak Polacy mają niską świadomość na temat działalności organizacji pożytku publicznego, a liczba osób, które w ubiegłym roku odpisały odsetek podatku dochodowego na ich rzecz, spadła o 3 mln w porównaniu do roku poprzedniego.

Więcej »
Marcowa korekta rozkładu jazdy POLREGIO – więcej połączeń i nowe trasy - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Telegraf » 08 marca 2024, godz. 16:55 » mat.prasowy » komentarzy:  

Marcowa korekta rozkładu jazdy POLREGIO – więcej połączeń i nowe trasy

Rybnik:

10 marca br. wchodzi w życie korekta rozkłady jazdy POLREGIO. W 8 województwach największy pasażerski przewoźnik kolejowy przygotował nowe połączenia oraz zwiększenie częstotliwości na wybranych trasach.

Więcej »
Tydzień śląskiej nauki w Europarlamencie, czyli Śląsk w Europie 3.0! - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Telegraf » 21 lutego 2024, godz. 15:55 » mat.prasowy » komentarzy:  

Tydzień śląskiej nauki w Europarlamencie, czyli Śląsk w Europie 3.0!

Rybnik:

Europejskie Miasto Nauki to szansa na rozwój regionu, a także możliwość zaakcentowania roli naszych uczelni w europejskiej przestrzeni naukowej. Katowice są pierwszym miastem Europy Środkowo-Wschodniej, które otrzymało ten zaszczytny tytuł. W ramach obchodów, śląskie uczelnie przygotowały program wydarzeń promocyjnych w Parlamencie Europejskim, którym patronuje europoseł Łukasz Kohut. Wiodącym projektem jest „50 tygodni Miasta Nauki”, który opiera się o 6 ścieżek tematycznych takich jak zdrowie i jakość życia, klimat i środowisko, przemysł przyszłości, innowacje społeczne, dziedzictwo przemysłowe i kulturowe oraz kreacja i krytyka.

Więcej »
O ZUS wiedzą więcej niż przeciętny Polak - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Telegraf » 15 lutego 2024, godz. 15:39 » Beata Kopczyńska regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie śląskim » komentarzy:  

O ZUS wiedzą więcej niż przeciętny Polak

Rybnik:

5 marca w chorzowskim Oddziale ZUS spotkają się uczniowie z całego województwa, których wiedza o ubezpieczeniach społecznych jest dużo większa niż przeciętnego Polaka. Wezmą oni udział w wojewódzkim etapie Olimpiady ZUS „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Zwycięska drużyna będzie reprezentować Śląskie w Warszawie podczas kwietniowego finału konkursu. 

Więcej »
Ratunek dla pacjentów z zaburzeniami rytmu serca. Kardioneuroablacja alternatywą dla wszczepienia stymulatora serca - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Telegraf » 15 lutego 2024, godz. 15:19 » American Heart of Poland S.A. » komentarzy:  

Ratunek dla pacjentów z zaburzeniami rytmu serca. Kardioneuroablacja alternatywą dla wszczepienia stymulatora serca

Rybnik:

Kardioneuroablacja nerwu błędnego tzw. „odnerwianie” serca jest jedną z metod leczenia zaburzeń rytmu serca, a zarazem alternatywą dla wszczepienia stymulatora serca. Tego rodzaju zabiegi przeprowadza się u pacjentów, u których występuje zbyt wolne bicie serca, omdlenia wywołane nagłym zatrzymaniem pracy serca, oraz w przypadku zaburzeń przewodzenia między przedsionkami a komorami, które są rezultatem nadmiernej aktywności nerwu błędnego. Wprowadzenie procedury kardioneuroablacji znacząco poszerza możliwości terapeutyczne, szczególnie w przypadku młodych pacjentów.

Więcej »
Reklama
Bezpłatna komunikacja w Pawłowicach - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Telegraf » 23 stycznia 2024, godz. 12:30 » MZK Jastrzębie-Zdrój » komentarzy:  

Bezpłatna komunikacja w Pawłowicach

Region:

Obecnie za przejazd siedmioma liniami wewnętrznymi należy zapłacić złotówkę. Opłata znika od lutego.

Więcej »
Strażacy ochotnicy ze Śląska liderem w ogólnopolskiej eko akcji - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Telegraf » 17 stycznia 2024, godz. 21:09 » Fundacja Odzyskaj Środowisko » komentarzy:  

Strażacy ochotnicy ze Śląska liderem w ogólnopolskiej eko akcji

Rybnik:

102 jednostki z woj. śląskiego uczestniczą w ogólnopolskim projekcie OSP na Straży Środowiska. W czasie 126 zbiórek tysiące kilogramów elektrycznych śmieci trafiło do profesjonalnych zakładów przetwarzania. W OSP Przystajń, w której zebrano 31 000 kilogramów zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, podsumowano efekty akcji. Wydarzeniu towarzyszyły warsztaty edukacyjne dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Akcję patronatem honorowym objęły: Ministerstwo Klimatu i Środowiska, Lasy Państwowe oraz Związek Gmin Wiejskich Rzeczypospolitej Polskiej.

Więcej »
Reklama
Dziś w Rybniku
piątek | 19 kwietnia 2024 | 08:36
3.4°C
zachmurzenie małe
wiatr słaby 3.58 m/s
z kierunku północno-wschodniego
Ciśnienie:1012 hpa
Wilgotność:90%
Wschód słońca:05:43
Zachód słońca:19:45
sobota
20.04.2024
9.3°C
4.2°C
niedziela
21.04.2024
5.5°C
2.4°C
poniedziałek
22.04.2024
8.1°C
0.5°C
Partnerzy portalu
Regulamin | Kontakt i reklama | Polityka PRYWATNOŚCI oraz dot. plików cookies | Aktualności | Biznes | Ekologia | Felietony | Gotowanie | Historia | Książki | Kultura i edukacja | Ogłoszenia | Ogłoszenia urzędowe | Oświata | Patrol24 | PWSZ Racibórz | Sport | Strony Partnerskie | Styl życia | Telegraf | Turystyka | Wiara | Zdrowie
Projekt i wykonanie © Margomedia Sp. z o.o.