Dzisiaj jest: czwartek, 28 września 2023 r.Imieniny: Libuszy, Wacławy i Wacława
Telegraf
Region:
Centralny Klub Pacjenta oraz Konferencja Zdrowia Publicznego Fundacji Z sercem do Pacjenta – pierwsze takie wydarzenie w Polsce - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Telegraf » 22 września 2023, godz. 21:28 » American Heart of Poland S.A. » komentarzy:  

Centralny Klub Pacjenta oraz Konferencja Zdrowia Publicznego Fundacji Z sercem do Pacjenta – pierwsze takie wydarzenie w Polsce

Rybnik:

Rekord w dotychczasowej działalności Fundacji „Z sercem do Pacjenta” Grupy American Heart of Poland: 1500 uczestników Centralnego Klubu Pacjenta i 500 uczestników Konferencji Zdrowia Publicznego zebranych 21 września w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Przeprowadzono 2500 badań, konsultacji m in. kardiologicznych, chirurgicznych i farmaceutycznych. Wszystko po to, aby wspierać nas wszystkich w profilaktyce i codziennej trosce o zdrowie. Patronat honorowy nad tymi wydarzeniami objęli: Minister Zdrowia, Narodowy Fundusz Zdrowia, Wojewoda Śląski oraz Prezydent Katowic.

Więcej »
Rawa Blues Festival: Rodzinny festiwal zagości w katowickim Spodku już po raz 41. - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Telegraf » 21 września 2023, godz. 17:08 » mat.nadesłany » komentarzy:  

Rawa Blues Festival: Rodzinny festiwal zagości w katowickim Spodku już po raz 41.

Rybnik:

7 października w katowickim Spodku odbędzie się 41 edycja festiwalu Rawa Blues. Festiwal Rawa Blues nieraz udowadniał, że zasługuje na miano festiwalu rodzinnego. Dzieje się tak za sprawą otwartości na potrzeby rodzin z dziećmi, czy ludzi niepełnosprawnych. Dzieci do ukończenia 15. roku życia oraz osoby niepełnosprawne, poruszające się na wózku, są upoważnione do darmowego wejścia na teren festiwalu już od lat. Nie inaczej będzie i w tym roku. Podczas tegorocznej edycji festiwalu Organizatorzy uwzględnili prośby uczestników festiwalu wprowadzając udogodnienie w postaci wielokrotnego wejścia na teren Spodka podczas trwania imprezy.

Więcej »
41 edycja Rawa Blues Festival już 7 października w katowickim Spodku! Ogłaszamy listę wykonawców! - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Telegraf » 21 września 2023, godz. 16:55 » mat.nadesłany » komentarzy:  

41 edycja Rawa Blues Festival już 7 października w katowickim Spodku! Ogłaszamy listę wykonawców!

Rybnik:

7 października w katowickim Spodku odbędzie się 41 edycja festiwalu Rawa Blues. Znamy już listę wszystkich wykonawców, którzy wystąpią podczas imprezy. Na legendarnej katowickiej scenie zaprezentują się: Altered Five Blues Band, Restless, Philip Sayce, Troy Redfern, Albert Cummings, Boogie Boys, Shaki’n Dudi, Blueset, Robert Kordylewski, Teksasy & Wojtek Cugowski oraz laureat konkursu na Małej Scenie.

Więcej »
Nie ma lipy z lipą! - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Telegraf » 04 września 2023, godz. 17:51 » Lasy Państwowe / Franz Eugen Köhler » komentarzy:  

Nie ma lipy z lipą!

Rybnik:

Lipy są nieodłącznym elementem polskiego krajobrazu. Przedstawicieli tego gatunku spotkamy niemal wszędzie – w lasach, w parkach, czy w centrach dużych miast. Należy do jednych z najważniejszych roślin miododajnych w Polsce. Podczas kwitnienia wytwarza ona bardzo duże ilości nektaru, który pszczoły wręcz uwielbiają. Z kwiatów tego drzewa pszczoły wytwarzają bardzo dobry miód lipowy - jeden z najlepszych pod względem odżywczym, jak i smakowym. Pasieka zlokalizowana w pobliżu takich pożytków lipowych to gwarancja obfitego miodobrania.

Więcej »
Reklama
Burza w lesie - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Telegraf » 04 września 2023, godz. 16:45 » Lasy Państwowe » komentarzy:  

Burza w lesie

Rybnik:

Okres wakacyjny sprzyja leśnym wędrówkom, zbiorom grzybów i owoców leśnych. Wiele osób zapomina, że letnie burze mogą być bardzo niebezpieczne. Co zrobić, gdy podczas spaceru usłyszymy grzmoty, a na niebie pojawią się burzowe chmury? Przypominamy kilka zasad, które pozwolą bezpiecznie spędzić czas na łonie natury.

Więcej »
Białe certyfikaty w Lasach Państwowych - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Telegraf » 02 września 2023, godz. 17:25 » Lasy Państwowe » komentarzy:  

Białe certyfikaty w Lasach Państwowych

Rybnik:

Wychodząc naprzeciw wyzwaniom transformacji energetycznej, Lasy Państwowe podejmują wiele inicjatyw zmierzających do oszczędzania energii elektrycznej i ciepła, a także zwiększających pochodzenie zużywanej energii ze źródeł odnawialnych. Jedną z nich jest modernizacja energetyczna budynków należących do PGL LP, w ramach której jednostki LP będą m.in. pozyskiwać białe certyfikaty dla planowanych inwestycji.

Więcej »
Dodatkowe dwa koncerty w ramach stadionowej trasy Podsiadło! - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Telegraf » 01 września 2023, godz. 12:10 » STADION ŚLĄSKI Sp z o.o. » komentarzy:  

Dodatkowe dwa koncerty w ramach stadionowej trasy Podsiadło!

Rybnik:

Bilety na stadionową trasę Dawida Podsiadło w 2024 roku wyprzedały się w niespełna godzinę, dlatego też nie chcąc zawieść wszystkich tych, którym nie udało się kupić biletów, Podsiadło ogłosił właśnie dodatkowe dwa koncerty. Sprzedaż biletów startuje w piątek, 1 września, o godz. 13.00.

Więcej »
Wkrótce 340. rocznica Odsieczy Wiedeńskiej. Wojska Sobieskiego podążały przez Śląsk - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Telegraf » 01 września 2023, godz. 11:46 » mat.nadesłany » komentarzy:  

Wkrótce 340. rocznica Odsieczy Wiedeńskiej. Wojska Sobieskiego podążały przez Śląsk

Rybnik:

Senat RP przyjął uchwałę w 340. rocznicę Odsieczy Wiedeńskiej. Izbie Wyższej przedstawiła ją senator Ewa Gawęda, która była przedstawicielką wnioskodawców. Wniosek w tej sprawie poparło 29 senatorów z różnych opcji politycznych. Uchwałę z rąk Marszałka Senatu prof. Tomasza Grodzkiego odebrał Grzegorz Kamiński, nauczyciel historii, biorący udział w rekonstrukcjach jako towarzysz pancerny.

Więcej »
X RODZINNY PIKNIK SENIORA - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Telegraf » 30 sierpnia 2023, godz. 11:35 » Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego » komentarzy:  

X RODZINNY PIKNIK SENIORA

Rybnik:

3 września w Parku Chopina w Gliwicach odbędzie się X Rodzinny Piknik Seniora, współorganizowany przez Województwo Śląskie. Wydarzenie odbędzie się w ramach projektu Śląskie dla Seniora.

Więcej »
Wsparcie dla druhny OSP w chwili próby – Twoja pomoc jest niezbędna! - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Telegraf » 25 sierpnia 2023, godz. 15:34 » mat.prasowy » komentarzy:  

Wsparcie dla druhny OSP w chwili próby – Twoja pomoc jest niezbędna!

Rybnik:

W środę, 26 lipca 2023 r., w niewielkiej miejscowości Cisiec (woj. śląskie) doszło do pożaru budynku mieszkalnego. Mieszkała w nim druhna OSP wraz z rodziną. Pożar zniszczył dom, a rodzina została bez miejsca do życia. Trwa zbiórka na leczenie na portalu Pomagam.pl.

Więcej »
Biblioteka w Rudach zaprasza na rajd  - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Telegraf » 24 sierpnia 2023, godz. 21:45 » Biblioteka Rudy » komentarzy:  

Biblioteka w Rudach zaprasza na rajd

Rybnik:

Chcesz pojeździć na rowerze w doborowym towarzystwie, a przy okazji poznać nieznane tajemnice rudzkich lasów? Zapisz się już dziś na Krajoznawczy Rajd Rowerowy dla Dużych i Małych, organizowany przez Bibliotekę w Rudach. 

Więcej »
Największy koncert Andrei Bocellego w Polsce. Trwają przygotowania do wydarzenia - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Telegraf » 24 sierpnia 2023, godz. 21:28 » STADION ŚLĄSKI Sp z o.o. /źródło: Prestige MJM/ » komentarzy:  

Największy koncert Andrei Bocellego w Polsce. Trwają przygotowania do wydarzenia

Rybnik:

Na legendarnym Stadionie Śląskim w Chorzowie wystąpi nie mniej legendarny Andrea Bocelli. Od tego spektakularnego wydarzenia dzielą nas już dosłownie godziny. Będzie to pierwszy tak duży koncert muzyki klasycznej na tej sportowej arenie w sercu Śląska, a także największy biletowany występ włoskiego tenora w naszym kraju.

Więcej »
Rozbudują Port Lotniczy Wrocław [ETAPY, TERMINY] - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Telegraf » 23 sierpnia 2023, godz. 15:38 » Port Lotniczy Wroclaw » komentarzy:  

Rozbudują Port Lotniczy Wrocław [ETAPY, TERMINY]

Rybnik:

Jeszcze w tym roku ruszy rozbudowa strefy operacyjnej wrocławskiego lotniska. Jako pierwsze rozpoczną się prace przy nowej płycie postojowej. Potem powstanie droga szybkiego zjazdu, równoległa droga kołowania i nowa płyta do odladzania. Koszt inwestycji to 350 mln zł, z czego 50 proc. dopłaci Unia Europejska.

Więcej »
Reklama
Ostrzeżenie zbiorcze dla województwa śląskiego - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Telegraf » 21 sierpnia 2023, godz. 12:55 » IMGW, fot. poglądowe/arch. portalu » komentarzy:  

Ostrzeżenie zbiorcze dla województwa śląskiego

Region:

Wydane dziś, 21.08., przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie.

Więcej »
Narada Kierowników Komórek Organizacyjnych  - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Telegraf » 11 sierpnia 2023, godz. 04:47 » Lasy Państwowe » komentarzy:  

Narada Kierowników Komórek Organizacyjnych

Region:

Dyrektorzy i Naczelnicy Wydziałów RDLP w Katowicach spotkali się na comiesięcznej naradzie Kierowników Komórek Organizacyjnych. 

Więcej »
Reklama
Dziś w Rybniku
czwartek | 28 września 2023 | 07:11
12.3°C
bezchmurnie
wiatr słaby 0.89 m/s
z kierunku północno-wschodniego
Ciśnienie:1020 hpa
Wilgotność:98%
Wschód słońca:06:40
Zachód słońca:18:32
piątek
29.09.2023
25.9°C
16.2°C
sobota
30.09.2023
17.7°C
16.6°C
niedziela
01.10.2023
19.7°C
11.9°C
Partnerzy portalu
Regulamin | Kontakt i reklama | Polityka PRYWATNOŚCI oraz dot. plików cookies | Aktualności | Biznes | Ekologia | Felietony | Gotowanie | Historia | Książki | Kultura i edukacja | Ogłoszenia | Ogłoszenia urzędowe | Oświata | Patrol24 | PWSZ Racibórz | Sport | Strony Partnerskie | Styl życia | Telegraf | Turystyka | Wiara | Zdrowie
Projekt i wykonanie © Margomedia Sp. z o.o.