Dzisiaj jest: czwartek, 20 stycznia 2022 r.Imieniny: Fabioli, Miły i Sebastiana
Telegraf
Region:
Telegraf » 20 stycznia 2022, godz. 08:06 » Stadion Śląski » komentarzy:  

Reprezentacja Polski wraca na Stadion Śląski

Region:

29 marca 2022 roku reprezentacja Polski rozegra mecz na Stadionie Śląskim w Chorzowie – postanowił Zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej. Rywalem biało-czerwonych będzie Szwecja lub Czechy. Wszystko zależy od tego, kto awansuje do finału baraży o udział w mistrzostwach świata w Katarze.

Więcej »
Rusza trzeci nabór wniosków w ramach programu Cyfrowa Gmina - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Telegraf » 12 stycznia 2022, godz. 12:30 » KPRM » komentarzy:  

Rusza trzeci nabór wniosków w ramach programu Cyfrowa Gmina

Polska:

Sekretarz stanu w KPRM Adam Andruszkiewicz spotkał się we wtorek w Zgierzu z łódzkimi samorządowcami, gdzie ogłosił start III naboru wniosków o dofinansowanie w ramach programu „Cyfrowa Gmina”. Łącznie w tym etapie uprawnionych do ubiegania się o dofinansowanie jest 626 gmin z całego kraju, a całkowita kwota przeznaczona na ten cel to ponad 162 miliony zł. Nabór potrwa do 10 lutego.

Więcej »
W nowym roku zostań e-Polakiem - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Telegraf » 10 stycznia 2022, godz. 08:51 » KPRM » komentarzy:  

W nowym roku zostań e-Polakiem

Polska:

Lista postanowień noworocznych gotowa? Jeśli nadal nad nią pracujecie, mamy propozycję – wpiszcie na nią coś realnego i co sprawi, że Wasze życie stanie się prostsze. Coś co da się zrobić niemal od ręki. Co to takiego? Sprawdźcie!

Więcej »
Rodzinny Kapitał Opiekuńczy. Ważne wsparcie dla rodzin z małymi dziećmi - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Telegraf » 03 stycznia 2022, godz. 11:34 » ŚlUW » komentarzy:  

Rodzinny Kapitał Opiekuńczy. Ważne wsparcie dla rodzin z małymi dziećmi

Region:

Dla wielu rodziców łączenie pracy zawodowej z wychowywaniem małych dzieci jest sporym wyzwaniem. Brakuje nie tylko czasu, ale czasem również środków na opłacenie opiekuna czy żłobka. Właśnie dlatego powstał rodzinny kapitał opiekuńczy – nowe rozwiązanie finansowe, którym już w przyszłym roku objętych ma być ok. 615 tys. dzieci.

Więcej »
Reklama
Ponad 10 tysięcy bezrobotnych emerytów służb mundurowych. Co z życiem po służbie, mając zaledwie 45 lat? - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Telegraf » 03 stycznia 2022, godz. 11:15 » Materiał prasowy » komentarzy:  

Ponad 10 tysięcy bezrobotnych emerytów służb mundurowych. Co z życiem po służbie, mając zaledwie 45 lat?

Polska:

Każdy z pracodawców chciałby, aby jego pracownik wykonywał powierzone mu obowiązki w sposób należyty, niemniej jednak czasem trudno znaleźć odpowiedniego kandydata. Z pomocą przychodzą ci, na których z pewnością można polegać – byli mundurowi. W ich krwi płynie odpowiedzialność za zlecone im zadania!

Więcej »
Fundacja Gramy do Końca ruszyła z projektem Sprzęt Sportowy dla szkół - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Telegraf » 03 stycznia 2022, godz. 10:53 » Materiał nadesłany » komentarzy:  

Fundacja Gramy do Końca ruszyła z projektem Sprzęt Sportowy dla szkół

Region:

Akcja skierowana jest zarówno do szkół podstawowych w miastach jak i na wsiach. Ma na celu wsparcie dzieciaków w uprawianiu sportu oraz rozwijaniu pasji. Pierwsza edycja ma mieć miejsce w trzech województwach: śląskim, małopolskim, dolnośląskim. Każda z dwudziestu wybranych szkół w regionie otrzyma sprzęt o wartości 1000 złotych.

Więcej »
Puchar Tymbarku. Tu gra toczy się o coś więcej niż boiskowe zwycięstwo - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Telegraf » 21 grudnia 2021, godz. 14:37 » Materiał prasowy » komentarzy:  

Puchar Tymbarku. Tu gra toczy się o coś więcej niż boiskowe zwycięstwo

Region:

Pisząc o turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” często przytaczamy historie sukcesu jego byłych uczestników i uczestniczek, którzy z biegiem lat docierali na poziom piłki zawodowej. Ich sukces związany jest z regularną grą w reprezentacji Polski, biciem transferowych rekordów czy występami w Lidze Mistrzów. I choć to oczywiście bardzo ważne, działające na wyobraźnię i dające powód do olbrzymiej dumy organizatorom, to sukces na znacznie większą skalę wykuwa się podczas trwającego właśnie etapu gminnego i powiatowego turnieju. Tu walka toczy się o każde dziecko, jego formę, zdrowie i… całe życie.

Więcej »
Telegraf » 16 grudnia 2021, godz. 13:13 » ZUS » komentarzy:  

W Wigilię ZUS zamknięty

Region:

W piątek, 24 grudnia, Zakład Ubezpieczeń Społecznych będzie nieczynny. W tym dniu nie będzie również działało Centrum Obsługi Telefonicznej. Zgodnie z Kodeksem Pracy, 24 grudnia 2021 r. jest dniem wolnym dla pracowników ZUS za dzień świąteczny – sobotę 25 grudnia 2021 r.

Więcej »
Śląska młodzież w Parlamencie Młodych Rzeczypospolitej Polskiej - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Telegraf » 15 grudnia 2021, godz. 08:22 » Materiał nadesłany » komentarzy:  

Śląska młodzież w Parlamencie Młodych Rzeczypospolitej Polskiej

Region:

20 listopada w sali plenarnej Senatu RP odbyło się VI Posiedzenie Parlamentu Młodych Rzeczypospolitej Polskiej. Temat obrad brzmiał: “Polska - wspólnota małych ojczyzn. Aktywność lokalna i polityka samorządowa z perspektywy młodego pokolenia”.

Więcej »
Uwaga! Na drogach i chodnikach może być ślisko - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Telegraf » 09 grudnia 2021, godz. 10:27 » IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie » komentarzy:  

Uwaga! Na drogach i chodnikach może być ślisko

Region:

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydał ostrzeżenie przed marznącymi opadami. Komunikat dotyczy całego województwa śląskiego.

Więcej »
Telegraf » 09 grudnia 2021, godz. 08:47 » PKP PLK » komentarzy:  

Dzięki miliardom złotych kolej w Polsce stała się dostępniejsza

Polska:

Największy w historii program inwestycyjny – Krajowy Program Kolejowy o wartości prawie 77 mld zł jest już prawie na finiszu. Blisko 93% KPK to inwestycje zakończone oraz w trakcie realizacji. Dostępniejsze w całym kraju stacje i przystanki, krótsze czasy podróży koleją, lepsze warunki do przewozu towarów – to efekty wykorzystania przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. miliardów środków unijnych i budżetowych w obecnej perspektywie UE. PLK są także gotowe do ogłaszania przetargów na nową perspektywę.

Więcej »
W listopadzie w e-usługach bez zmian - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Telegraf » 07 grudnia 2021, godz. 08:36 » KPRM » komentarzy:  

W listopadzie w e-usługach bez zmian

Polska:

Każdego dnia listopada średnio niemal 7800 Polaków zakładało profil zaufany, a ponad 10 tysięcy pobierało aplikację mObywatel. Oto e-usługowe podsumowanie ostatniego miesiąca.

Więcej »
W śląskim NFZ stanął kiosk profilaktyczny - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Telegraf » 25 listopada 2021, godz. 08:19 » Materiał nadesłany » komentarzy:  

W śląskim NFZ stanął kiosk profilaktyczny

Region:

Już kilkudziesięciu mieszkańców województwa śląskiego skorzystało z pomiarów medycznych w samoobsługowym kiosku profilaktycznym. Stanowisko ds. profilaktyki i promocji zdrowia, które uruchomiono 22 listopada, jest dostępne w siedzibie Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Katowicach przy ul. Kossutha 13.

Więcej »
Reklama
Telegraf » 19 listopada 2021, godz. 11:29 » PKP PLK » komentarzy:  

Program Kolej+ blisko mety II etapu

Region:

Kończy się II etap naboru wniosków do Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej Kolej Plus do 2028 roku. Wnioskodawcy do 24 listopada br. mogą składać do PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. dokumenty z opracowaniem wstępnych studiów planistyczno-prognostycznych. Celem Programu jest wyeliminowanie wykluczenia komunikacyjnego poprzez zapewnienie lepszego dostępu do kolei.

Więcej »
Talenty piłkarskie na Stadionie Śląskim - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Telegraf » 18 listopada 2021, godz. 10:44 » Materiał prasowy » komentarzy:  

Talenty piłkarskie na Stadionie Śląskim

Region:

We wtorek, 16 listopada na murawie Stadionu Śląskiego w Chorzowie miała miejsce uroczysta Inauguracja sezonu Reprezentacji Polish Soccer Skills. Wzięło w niej udział blisko 300 utalentowanych zawodników i zawodniczek, którzy wyróżnili się w testach umiejętności pokonując kilka tysięcy rówieśników. Przed nimi wyjazdy zagraniczne na sparingi z najlepszymi akademiami w Europie.

Więcej »
Reklama
Dziś w Rybniku
czwartek | 20 stycznia 2022 | 15:40
-0.2°C
zachmurzenie małe
wiatr umiarkowany 5.36 m/s
z kierunku północno-wschodniego
Ciśnienie:1012 hpa
Wilgotność:64%
Wschód słońca:07:34
Zachód słońca:16:18
piątek
21.01.2022
-1.0°C
-2.8°C
sobota
22.01.2022
-0.4°C
-3.8°C
niedziela
23.01.2022
-1.3°C
-5.2°C
Partnerzy portalu
Regulamin | Kontakt i reklama | Polityka PRYWATNOŚCI oraz dot. plików cookies | Aktualności | Biznes | Ekologia | Felietony | Baza firm | Gotowanie | Historia | Książki | Kultura i edukacja | Ogłoszenia | Ogłoszenia urzędowe | Oświata | Patrol24 | PWSZ Racibórz | Sport | Strony Partnerskie | Styl życia | Telegraf | Turystyka | Wiara | Zdrowie
Projekt i wykonanie © Margomedia Sp. z o.o.