Dzisiaj jest: sobota, 2 lipca 2022 r.Imieniny: Kariny, Serafiny i Urbana
Najnowsze wiadomości
Pokaż listę wszystkich wiadomości »
Rybnickie mażoretki potrzebują wsparcia by pojechać na mistrzostwa świata w Zagrzebiu - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Aktualności » 01 lipca 2022, godz. 22:06 » red. » komentarzy:  

Rybnickie mażoretki potrzebują wsparcia by pojechać na mistrzostwa świata w Zagrzebiu

Rybnik:

Rybnickie mażoretki po nominacjach i dobrych miejscach na Mistrzostwach Europy wybierają się na Mistrzostwa Świata do Zagrzebia.

Więcej »
Kolejne zatrzymania w śledztwie dotyczącym urządzenia nielegalnych gier hazardowych - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Aktualności » 01 lipca 2022, godz. 12:42 » KWP Katowice » komentarzy:  

Kolejne zatrzymania w śledztwie dotyczącym urządzenia nielegalnych gier hazardowych

Region:

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach rozbili gang, którego członkowie od wielu lat zajmowali się organizowaniem nielegalnych gier hazardowych na terenie całego kraju. Podczas wcześniejszych realizacji w ręce stróżów prawa wpadło 13 osób, które usłyszały prokuratorskie zarzuty dotyczące założenia, kierowania oraz udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, urządzenia bez wymaganej koncesji i zezwolenia gier hazardowych oraz prania brudnych pieniędzy. 9 osób trafiło do aresztu. W trakcie ostatniej realizacji policjanci zatrzymali kolejne 9 osób, które usłyszały już prokuratorskie zarzuty.

Więcej »
Lecisz na wakacje? Nie żartuj w ten sposób i pilnuj swojego bagażu! - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Aktualności » 01 lipca 2022, godz. 08:38 » ŚlOSG » komentarzy:  

Lecisz na wakacje? Nie żartuj w ten sposób i pilnuj swojego bagażu!

Region:

Mandat oraz zakaz wejścia na pokład samolotu to najłagodniejsza kara, jaka może spotkać autora głupich żartów i nieodpowiedzialnego zachowania się na terenie lotniska.

Więcej »
Nocny spacer z kosiarką przykuł uwagę policjantów - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Aktualności » 30 czerwca 2022, godz. 20:59 » KPP Wodzisław Śląski » komentarzy:  

Nocny spacer z kosiarką przykuł uwagę policjantów

Region:

Wczoraj (29.06) w godzinach nocnych podczas patrolu uwagę policjantów przykuł mężczyzna niosący duży karton z kosiarką. Okazało się, że mężczyzna był dobrze znany policjantom z drobnych kradzieży, a przedmiot, który posiadał, został skradziony w tym samym dniu z marketu mieszczącego się na terenie Wodzisławia Śląskiego. Za kradzież mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia.

Więcej »
Reklama
Bezpieczne wakacje. Uwaga na wysokie temperatury - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Aktualności » 30 czerwca 2022, godz. 14:18 » KMP Rybnik » komentarzy:  

Bezpieczne wakacje. Uwaga na wysokie temperatury

Region:

Upały, gdy temperatura powietrza przekracza +30°C towarzyszą nam od kilku dni. Podobnie według prognoz będzie w najbliższy weekend w całym kraju. Policjanci apelują, aby podczas dni z tak wysokimi temperaturami nawet na chwilę nie zostawiać w samochodzie dzieci i zwierząt. W takich sytuacjach wnętrze pojazdu bardzo mocno się nagrzewa, co może zagrażać ich życiu i zdrowiu. Policjanci apelują również o to, aby w trakcie upałów dobrze przygotować się do jazdy samochodem.

Więcej »
Jechał mimo sądowego zakazu. Był pijany i poszukiwany - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Aktualności » 30 czerwca 2022, godz. 13:35 » KMP Rybnik » komentarzy:  

Jechał mimo sądowego zakazu. Był pijany i poszukiwany

Rybnik:

Mimo poważnych konsekwencji prawych i finansowych za jazdę w stanie nietrzeźwości wciąż zdarzają się osoby, które decydują się na ten skrajnie nieodpowiedzialny czyn. Tym razem rybniccy policjanci zatrzymali kierującego renault, który przekroczył dozwoloną prędkość. Okazało się, że 37-latek jest pod wpływem alkoholu, posiada czynny zakaz prowadzenia pojazdów i jest poszukiwany.

Więcej »
Bezpieczne wakacje, to bezpieczna praca. Konferencja z ZSEU Rybnik - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Aktualności » 30 czerwca 2022, godz. 13:31 » KMP Rybnik » komentarzy:  

Bezpieczne wakacje, to bezpieczna praca. Konferencja z ZSEU Rybnik

Rybnik:

W Zespole Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Rybniku odbyła się akcja profilaktyczna pod hasłem "Bezpieczne Wakacje – Bezpieczna Praca". Rybnicką komendę reprezentowała starszy aspirant Angelika Strzebinczyk zajmująca się na co dzień profilaktyką społeczną. W trakcie spotkania słuchacze dowiedzieli się na czym polega zjawisko handlu ludźmi, jakie przybiera formy, jakimi metodami posługują się przestępcy, aby zniewolić ofiary.

Więcej »
ZUS: Niskie podatki także dla emerytów i rencistów - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Aktualności » 30 czerwca 2022, godz. 12:29 » ZUS » komentarzy:  

ZUS: Niskie podatki także dla emerytów i rencistów

Region:

1 lipca w życie wchodzą ważne zmiany podatkowe, które obejmą emerytów i rencistów. Na zmianach zyska ok. 3,1 mln osób, które za cały 2022 rok zapłacą niższy podatek niż na zasadach z roku ubiegłego. Świadczenie „na rękę” wielu z nich wzrośnie nawet o ponad 100 zł.

Więcej »
Czwartkowe znakowanie rowerów w Rybniku - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Aktualności » 29 czerwca 2022, godz. 21:24 » rybnik.eu » komentarzy:  

Czwartkowe znakowanie rowerów w Rybniku

Rybnik:

Po pandemicznej przerwie Straż Miejska w Rybniku rozpoczyna znakowanie rowerów zupełnie nową metodą. To znana już w niektórych miastach naszego regionu, a także w Czechach, tzw. metoda syntetycznego DNA.

Więcej »
Najnowocześniejszy czołg polskiej armii przyjedzie do Wodzisławia Śląskiego - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Aktualności » 29 czerwca 2022, godz. 21:19 » Materiał nadesłany » komentarzy:  

Najnowocześniejszy czołg polskiej armii przyjedzie do Wodzisławia Śląskiego

Region:

Niewiarygodna gratka dla tych, którzy interesują się uzbrojeniem wojskowym albo przynajmniej chcieliby się dowiedzieć, jaką bronią dysponuje aktualnie polskie wojsko. W najbliższą sobotę (2 lipca) będzie można zobaczyć dwie wyjątkowe wystawy sprzętu wojskowego, które towarzyszyć będą uroczystym obchodom 100-lecia przyłączenia Górnego Śląska do Polski.

Więcej »
Wykaz punktów kontroli autobusów w wakacje - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Aktualności » 29 czerwca 2022, godz. 20:22 » KWP Katowice » komentarzy:  

Wykaz punktów kontroli autobusów w wakacje

Region:

Wakacje to czas wzmożonego ruchu pojazdów przewożących zorganizowane grupy na wycieczki, obozy i kolonie. W związku z tym mundurowi szczególną uwagę zwracają także na kontrolę autokarów oraz kierowców wiozących dzieci i dorosłych na letni wypoczynek.

Więcej »
Ukradli zegarek, szuka ich policja - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Aktualności » 29 czerwca 2022, godz. 16:27 » KMP Rybnik » komentarzy:  

Ukradli zegarek, szuka ich policja

Rybnik:

Rybniccy śledczy poszukują sprawców kradzieży. Mężczyźni, których wizerunek widoczny jest na opublikowanych zdjęciach są podejrzewani o kradzież zegarka w jednym ze sklepów przy ulicy Żorskiej. Wartość skradzionego mienia oszacowano na kwotę 800 złotych.

Więcej »
Jak miło i bezpiecznie spędzać czas wolny. Policyjna pogadanka w Szczerbicach - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Aktualności » 29 czerwca 2022, godz. 16:21 » KMP Rybnik » komentarzy:  

Jak miło i bezpiecznie spędzać czas wolny. Policyjna pogadanka w Szczerbicach

Gaszowice:

O tym jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą i w górach oraz jak wezwać pomoc, gdy ktoś jej potrzebuje rozmawiał policjant z dziećmi ze Szkoły Podstawowej w Szczerbicach. Mundurowy przypomniał najmłodszym o najważniejszych zasadach bezpiecznego wypoczynku. Dzieci wykazały się doskonałą wiedzą i bezbłędnie odpowiadały na zadawane przez mundurowych pytania.

Więcej »
Reklama
Komenda Miejska Policji w Rybniku ze złotą odznaką - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Aktualności » 29 czerwca 2022, godz. 13:49 » KMP Rybnik » komentarzy:  

Komenda Miejska Policji w Rybniku ze złotą odznaką

Rybnik:

Na Placu Kwiatowym w Katowicach oraz na terenie Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach odbyły się obchody z okazji 100. rocznicy utworzenia Policji Województwa Śląskiego i przyłączenia części Górnego Śląska do Polski. Podczas uroczystości, w której udział wziął Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinspektor Roman Kuster, rybnicka komenda została odznaczona za zasługi dla województwa śląskiego. Dyplom oraz złotą odznakę odebrał Komendant Miejski Policji w Rybniku – inspektor Rafał Głuch.

Więcej »
90 mln zł do rozdania w konkursie. Warto się pospieszyć, bo czasu zostało niewiele - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Aktualności » 29 czerwca 2022, godz. 12:20 » ZUS » komentarzy:  

90 mln zł do rozdania w konkursie. Warto się pospieszyć, bo czasu zostało niewiele

Region:

Trwa nabór wniosków w konkursie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych dla firm na dofinansowanie projektów poprawiających bezpieczeństwo pracy. W puli jest 90 mln zł. Czasu na złożenie dokumentacji do ZUS zostało niewiele, bo wnioski o dofinansowania można składać tylko do 8 lipca.

Więcej »
Reklama
Dziś w Rybniku
sobota | 02 lipca 2022 | 10:58
16.1°C
zachmurzenie duże
wiatr słaby 3.13 m/s
z kierunku północno-wschodniego
Ciśnienie:1023 hpa
Wilgotność:92%
Wschód słońca:04:40
Zachód słońca:20:58
niedziela
03.07.2022
27.4°C
14.5°C
poniedziałek
04.07.2022
31.0°C
17.3°C
wtorek
05.07.2022
18.4°C
17.4°C
Partnerzy portalu
Regulamin | Kontakt i reklama | Polityka PRYWATNOŚCI oraz dot. plików cookies | Aktualności | Biznes | Ekologia | Felietony | Baza firm | Gotowanie | Historia | Książki | Kultura i edukacja | Ogłoszenia | Ogłoszenia urzędowe | Oświata | Patrol24 | PWSZ Racibórz | Sport | Strony Partnerskie | Styl życia | Telegraf | Turystyka | Wiara | Zdrowie
Projekt i wykonanie © Margomedia Sp. z o.o.