Dzisiaj jest: piątek, 29 września 2023 r.Imieniny: Michaliny, Michała i Rafała
Aktualności
Region:
Premia dla 50-latków i starszych. Odwiedzą Juliusza za złotówkę - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Aktualności » 28 września 2023, godz. 17:16 » red. » komentarzy:  

Premia dla 50-latków i starszych. Odwiedzą Juliusza za złotówkę

Region:

Z okazji przypadającego 1 października Międzynarodowego Dnia Osób Starszych Edukatorium Juliusz obniża cenę wejściówki do 1zł dla wszystkich osób w wieku 50+. Akcja trwa od 30 września do 1 października.

Więcej »
Magistrat wzywa mieszkańców - zgłoś nielegalny baner! - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Aktualności » 28 września 2023, godz. 17:13 » red. » komentarzy:  

Magistrat wzywa mieszkańców - zgłoś nielegalny baner!

Rybnik:

- Zapraszamy Mieszkańców do działania: zgłaszajcie nielegalne banery wyborcze za pomocą aplikacji halo! Rybnik - zachęca ratusz.

Więcej »
Umowy o dzieło w ZUS. Jak wypadło województwo śląskie i region rybnicki? - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Aktualności » 28 września 2023, godz. 17:08 » Sebastian Szczurek regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego » komentarzy:  

Umowy o dzieło w ZUS. Jak wypadło województwo śląskie i region rybnicki?

Region:

W pierwszym półroczu 2023 r. do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w całym kraju wpłynęło 610,4 tys. formularzy RUD (zgłoszenie umowy o dzieło) na których zgłoszono 850,7 tys. umów o dzieło. To więcej niż zgłoszono w analogicznych okresach w latach 2021-2022.

Więcej »
Wymiana kopciuchów do odstawki? – pyta Polski Alarm Smogowy - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Aktualności » 28 września 2023, godz. 17:05 » materiał nadesłany/Polski Alarm Smogowy » komentarzy:  

Wymiana kopciuchów do odstawki? – pyta Polski Alarm Smogowy

Region:

Czy Prawo i Sprawiedliwość zamierza zmniejszyć skalę programu dotacyjnego „Czyste Powietrze” - pyta PAS i wysyła pismo do sztabu wyborczego PiS. W programie wyborczym PiS znalazł się zapis o likwidacji zaledwie 500 tys. starych pieców węglowych do 2031 r., gdy tymczasem sam Program Czyste Powietrze zakłada wymianę do 2030 roku 3 milionów starych urządzeń grzewczych na węgiel i drewno. Czy to zmiana strategii walki ze smogiem?

Więcej »
Reklama
Przyszłość napędzana wodorem - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Aktualności » 28 września 2023, godz. 17:03 » UM, fot. M. Koczy » komentarzy:  

Przyszłość napędzana wodorem

Rybnik:

W sobotę, 30 września, zapraszamy Państwa na rybnicki rynek, gdzie zaprezentowany zostanie autobus wodorowy. Event pokazujący, dokąd zmierza rybnicka komunikacja zaplanowany jest między godz. 10.00 a 12.00.

Więcej »
Kamień hydrotechniczny - naturalny materiał do budowy i dekoracji - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Aktualności » 27 września 2023, godz. 22:01 » materiał partnera » komentarzy:  

Kamień hydrotechniczny - naturalny materiał do budowy i dekoracji

Rybnik:

Kamień hydrotechniczny to jeden z najbardziej wszechstronnych i trwałych materiałów używanych w budownictwie. Jest to naturalny kamień, który znakomicie sprawdza się w różnych zastosowaniach, zarówno w sferze konstrukcyjnej, jak i dekoracyjnej. Dostępny w różnych kolorach i teksturach, kamień hydrotechniczny oferuje nieograniczone możliwości aranżacyjne.

Więcej »
Łazienka+. Nowy sposób działania oszustów - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Aktualności » 27 września 2023, godz. 19:10 » KWP Katowice, fot. pexels.com/Karolina Grabowska » komentarzy:  

Łazienka+. Nowy sposób działania oszustów

Region:

Katowiccy policjanci ostrzegają przed oszustami podszywającymi się pod osoby realizujące rzekomo program rządowy „Łazienka +”, dzięki któremu seniorzy mogą uzyskać dofinansowanie remontu łazienki w kwocie 4,5 tys. zł. Trzeba się tylko umówić na wizytę z przedstawicielem w swoim mieszkaniu. Informujemy, że nie ma takiego programu i dofinansowania, a osoby dzwoniące do nas z taką propozycją to oszuści. Bądźmy czujni i nie dajmy się oszukać.

Więcej »
Rybnicki dzielnicowy odwiedził SP 2 i omówił zasady bezpieczeństwa - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Aktualności » 27 września 2023, godz. 18:52 » KMP Rybnik » komentarzy:  

Rybnicki dzielnicowy odwiedził SP 2 i omówił zasady bezpieczeństwa

Rybnik:

Po wakacyjnej przerwie uczniowie wrócili do szkół. Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego warto przypomnieć młodym osobom zasady bezpieczeństwa. Z tej okazji skorzystał sierż. szt. Mateusz Sosna, który 15 września odwiedził Szkołę Podstawową numer 2 w Rybniku.

Więcej »
Konkurs na najlepszego dyżurnego. Zwycięzca z KMP Rybnik - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Aktualności » 27 września 2023, godz. 18:33 » KWP Katowice » komentarzy:  

Konkurs na najlepszego dyżurnego. Zwycięzca z KMP Rybnik

Region:

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach przeprowadzono konkurs na najlepszego dyżurnego w województwie śląskim. W szranki stanęło 33 policjantów służby dyżurnej wyłonionych wcześniej w macierzystych jednostkach.

Więcej »
Umowy o dzieło w ZUS. Jak wypadło województwo śląskie? - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Aktualności » 27 września 2023, godz. 11:51 » ZUS » komentarzy:  

Umowy o dzieło w ZUS. Jak wypadło województwo śląskie?

Region:

W pierwszym półroczu 2023 r. do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w całym kraju wpłynęło 610,4 tys. formularzy RUD (zgłoszenie umowy o dzieło) na których zgłoszono 850,7 tys. umów o dzieło. To więcej niż zgłoszono w analogicznych okresach w latach 2021-2022.

Więcej »
Niepełnosprawna kobieta potrącona przez ciężarówkę. Interweniował LPR - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Aktualności » 27 września 2023, godz. 10:10 » red., fot. FB/Informacje drogowe 24H z powiatu Wodzisław Śląski, Rybnik » komentarzy:  

Niepełnosprawna kobieta potrącona przez ciężarówkę. Interweniował LPR

Rybnik:

Do tego poważnego zdarzenia doszło dziś, 27.09., na ulicy Wyzwolenia w Rybniku przed godziną 8 rano. Niepełnosprawna kobieta na elektrycznym wózku inwalidzkim została potrącona przez ciężarówkę.

Więcej »
Rządowy Program Odbudowy Zabytków - lista zadań z naszego regionu, które utrzymały wsparcie - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Aktualności » 26 września 2023, godz. 18:41 » red., fot. parafia MB w Rybniku » komentarzy:  

Rządowy Program Odbudowy Zabytków - lista zadań z naszego regionu, które utrzymały wsparcie

Region:

Rząd opublikował listę zadań, które otrzymały wsparcie. Są na niej obiekty z Rybnika i powiatu rybnickiego oraz powiatu wodzisławskiego.

Więcej »
Cztery kolejne obiekty na liście rybnickich zabytków - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Aktualności » 26 września 2023, godz. 18:01 » rybnik.eu/fot. M.Koczy » komentarzy:  

Cztery kolejne obiekty na liście rybnickich zabytków

Rybnik:

Cztery nowe zabytki w Rybniku! Śląski Wojewódzki Konserwator Zabytków w Katowicach wpisał do rejestru zabytków 4 obiekty, które mają znaczenie symboliczne dla Rybnika. 

Więcej »
Reklama
25-lecia Samorządu Województwa Śląskiego  - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Aktualności » 26 września 2023, godz. 17:46 » rybnik.eu/fot.Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego » komentarzy:  

25-lecia Samorządu Województwa Śląskiego

Rybnik:

W poniedziałek, 25 września, w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach odbyła się uroczysta gala z okazji 25-lecia Samorządu Województwa Śląskiego.

Więcej »
Oszust działający metodą na BLIK-a zatrzymany przez rybnickich policjantów - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Aktualności » 26 września 2023, godz. 17:32 » KMP Rybnik » komentarzy:  

Oszust działający metodą na BLIK-a zatrzymany przez rybnickich policjantów

Rybnik:

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Rybniku zatrzymali przestępcę, który działał metodą na BLIK-a. W ten sposób wszedł w posiadanie przynajmniej 5000 złotych. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Więcej »
Reklama
Dziś w Rybniku
piątek | 29 września 2023 | 08:06
13.1°C
bezchmurnie
wiatr słaby 2 m/s
z kierunku północno-wschodniego
Ciśnienie:1022 hpa
Wilgotność:58%
Wschód słońca:06:41
Zachód słońca:18:30
sobota
30.09.2023
17.4°C
15.9°C
niedziela
01.10.2023
17.8°C
11.1°C
poniedziałek
02.10.2023
23.0°C
15.0°C
Partnerzy portalu
Regulamin | Kontakt i reklama | Polityka PRYWATNOŚCI oraz dot. plików cookies | Aktualności | Biznes | Ekologia | Felietony | Gotowanie | Historia | Książki | Kultura i edukacja | Ogłoszenia | Ogłoszenia urzędowe | Oświata | Patrol24 | PWSZ Racibórz | Sport | Strony Partnerskie | Styl życia | Telegraf | Turystyka | Wiara | Zdrowie
Projekt i wykonanie © Margomedia Sp. z o.o.