Dzisiaj jest: czwartek, 9 lutego 2023 r.Imieniny: Bernarda, Eryki i Rajmunda
Najnowsze wiadomości
Pokaż listę wszystkich wiadomości »
Program Klub rośnie w siłę - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
fot. Andrzej Grygiel
Aktualności » 08 lutego 2023, godz. 19:51 » UMWS » komentarzy:  

Program Klub rośnie w siłę

Region:

2,5 mln zł trafi do klubów sportowych z regionu. Przedstawiciele klubów mają okazję wziąć udział w szkoleniach, w trakcie których omawiane są zasady składania wniosków.

Więcej »
Konsultujemy online gminny program rewitalizacji  - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Aktualności » 08 lutego 2023, godz. 19:39 » rybnik.eu » komentarzy:  

Konsultujemy online gminny program rewitalizacji

Rybnik:

Przegapiłeś ubiegłotygodniowe spotkanie w UM w sprawie trwających konsultacji społecznych, dotyczących rewitalizacji Rybnika? Nic straconego – zapraszamy na kolejne, tym razem w formule online.

Więcej »
Psychologia inwestowania – jaki ma wpływ na giełdę? - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Strony Partnerskie » 08 lutego 2023, godz. 19:33 » materiał partnerski » komentarzy:  

Psychologia inwestowania – jaki ma wpływ na giełdę?

Polska:

Wielu doświadczonych ekspertów ze świata finansów uważa, że najważniejszą rzeczą, której nie uczy się w szkole ekonomii i biznesu, jest psychologia. Okazuje się, że ma ona niebagatelne znaczenie dla podejmowanych przez nas decyzji związanych z pieniędzmi. Emocje, przekonania i postawy, takie jak strach czy chciwość, mogą decydować np. o tym, czy stracisz oszczędności lokowane na giełdzie. Sprawdź, jaki wpływ na podejmowane decyzje inwestycyjne ma psychologia.

Więcej »
Pomiędzy Raciborzem a Rybnikiem stanie nowy McDonald's - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Aktualności » 08 lutego 2023, godz. 19:21 » red. » komentarzy:  

Pomiędzy Raciborzem a Rybnikiem stanie nowy McDonald's

Region:

Lokalizacja to ulica Ładna w Rydułtowach, w sąsiedztwie ulicy Raciborskiej, czyli przy gęsto uczęszczanej drodze wojewódzkiej nr 935 Racibórz-Rybnik.

Więcej »
Reklama
Nowe życie familioka - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
fot. Mat. ZGM, M. Koczy
Aktualności » 08 lutego 2023, godz. 19:15 » rybnik.eu » komentarzy:  

Nowe życie familioka

Rybnik:

Trwają roboty związane z przebudową wielorodzinnego budynku mieszkalnego przy ulicy Przemysłowej 23 A. Niezamieszkały od trzech lat obiekt o walorach historycznych otrzyma nowe życie.

Więcej »
Turniej piłkarski RAP CUP dla rocznika 2015 i młodsi w Rybniku - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Aktualności » 08 lutego 2023, godz. 16:15 » RAP Rybnik » komentarzy:  

Turniej piłkarski RAP CUP dla rocznika 2015 i młodsi w Rybniku

Rybnik:

Już w najbliższą niedzielę odbędzie się niezwykłe wydarzenie sportowe. Turniej piłki nożnej będzie odbywał się w boguszowickiej Hali Sportowo-Widowiskowej. Ponadto miejsce będą miały liczne licytacje na rzecz przyjaciela naszej Akademii Wojtka Parzych. Pierwszy mecz rozpocznie się o godzinie 9:00. Najmłodsi adepci piłki nożnej będą reprezentować swoje drużyny a udział zapowiedziały ekipy z całego Śląska i uznane marki takie jak Akademia GKS Katowice, KS Unia Turza Śląska, Orzeł Nakło Śląskie, KS Brzezinka-Gliwice, Czarni Gorzyce, FA Bielsko-Biała oraz oczywiście rybnicka drużyna RAP-u dziewcząt. 

Więcej »
Śląskie liderem w liczbie pobranych mLegitymacji emeryta i rencisty - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Aktualności » 07 lutego 2023, godz. 19:02 » Beata Kopczyńska » komentarzy:  

Śląskie liderem w liczbie pobranych mLegitymacji emeryta i rencisty

Region:

Do końca stycznia 145 tys. osób pobrało już mLegitymację emeryta i rencisty. Jak wynika ze statystyk ZUS po elektroniczny dokument chętniej sięgają kobiety niż mężczyźni. Liderem wśród regionów jest województwo śląskie, gdzie odnotowano największą liczbę pobrań mLegitymacji. Elektroniczna legitymacja emeryta i rencisty (mLegitymacja) dostępna jest od miesiąca. Można ją pobrać z aplikacji mObywatel i dodać na swoje urządzenie mobilne. - ZUS wystawia ją automatycznie wszystkim klientom, którzy nabędą prawo do emerytury lub renty. Zatem nie ma konieczności składania specjalnego wniosku po mLegitymację, czy też odwiedzania w tym celu urzędu – informuje Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego.

Więcej »
Miej fake newsy pod kontrolą - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Aktualności » 07 lutego 2023, godz. 12:39 » KWP Katowice » komentarzy:  

Miej fake newsy pod kontrolą

Region:

Zjawisko rozprzestrzeniania fałszywych informacji staje się coraz bardziej powszechne i stanowi poważne zagrożenie dla naszej wiedzy, świadomości oraz bezpieczeństwa. Celem fake newsów jest nie tylko dezinformacja, ale i manipulowanie oraz wprowadzanie w błąd. Dlatego tak ważne jest, aby uczyć się, jak je rozpoznawać i ich unikać.

Więcej »
Czerwionka-Leszczyny. Zebrania sołeckie dotyczące CPK - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Aktualności » 07 lutego 2023, godz. 11:50 » UG Czerwionka-Leszczyny, fot. Katarzyna Mazur » komentarzy:  

Czerwionka-Leszczyny. Zebrania sołeckie dotyczące CPK

Czerwionka-Leszczyny:

Pod koniec stycznia w sołectwach Palowice, Szczejkowice i Bełk odbyły się zebrania sołeckie, których główną tematyką były rządowe plany utworzenia Centralnego Portu Komunikacyjnego z ewentualnymi trasami przebiegu przez tereny wspomnianych sołectw.

Więcej »
Dziś Dzień Bezpiecznego Internetu. Pamiętaj! Oszuści nie śpią - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Aktualności » 07 lutego 2023, godz. 10:48 » KMP Rybnik » komentarzy:  

Dziś Dzień Bezpiecznego Internetu. Pamiętaj! Oszuści nie śpią

Region:

Dziś Dzień Bezpiecznego Internetu. Europejskie Centrum Konsumenckie, Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości radzą, jak nie stracić zdrowego rozsądku i nie stać się ofiarą cyberprzestępstwa. Europejskie Centra Konsumenckie (ECC-Net) podsumowuje lata 2020-2022 w ilości zgłoszeń w zakresie oszustw.

Więcej »
Trudne warunki na drogach. Zadbaj o bezpieczeństwo - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Aktualności » 07 lutego 2023, godz. 10:38 » KMP Rybnik » komentarzy:  

Trudne warunki na drogach. Zadbaj o bezpieczeństwo

Region:

W wyniku opadów śniegu, warunki na naszych drogach zrobiły się trudne. Dlatego wsiadając za kółko warto pamiętać, że bezpieczeństwo zależy przede wszystkim od nas. Panująca obecnie aura niestety sprzyja kolizjom i wypadkom.

Więcej »
Seicento i ford zderzyły się na pechowym skrzyżowaniu w Niewiadomiu - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Aktualności » 07 lutego 2023, godz. 10:03 » red., fot. FB/Rybnik i okolice-Informacje drogowe 24H; Informacje drogowe 24H z powiatu Wodzisław Śląski, Rybnik, KMP Rybnik » komentarzy:  

Seicento i ford zderzyły się na pechowym skrzyżowaniu w Niewiadomiu

Rybnik:

AKTUALIZACJA. Skrzyżowanie ulic Sportowej i Racławickiej w rybnickiej dzielnicy Niewiadom nie ma dobrej sławy. Co rusz dochodzi na nim do groźnych zdarzeń. Do kolejnego doszło w poniedziałek, 06.02., około godziny 20.

Więcej »
Karuzela VAT-owska na Śląsku. Wyłudzenia na miliony - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Aktualności » 07 lutego 2023, godz. 08:22 » KWP Katowice » komentarzy:  

Karuzela VAT-owska na Śląsku. Wyłudzenia na miliony

Region:

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zakończyli prowadzone postępowanie przeciwko podejrzanym o tzw. oszustwa vatowskie. Zebrane dowody świadczą o tym, że sprawcy, wystawiając fikcyjne faktury, wyłudzili lub próbowali wyłudzić od Skarbu Państwa przynajmniej 6,5 mln zł. Akt oskarżenia w ich sprawie trafił właśnie do sądu.

Więcej »
Reklama
Rybnicka policja szuka sprawcy kradzieży telefonu - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Aktualności » 07 lutego 2023, godz. 07:37 » KMP Rybnik » komentarzy:  

Rybnicka policja szuka sprawcy kradzieży telefonu

Rybnik:

Rybniccy śledczy poszukują podejrzewanego o kradzież. Mężczyzna, którego wizerunek widoczny jest na opublikowanych zdjęciach, jest podejrzewany o kradzież telefonu komórkowego marki Samsung Z Flip 4 - Demo, w jednym ze sklepów w Rybniku przy ulicy Gliwickiej.

Więcej »
Pasażerowie zgłosili pożar autobusu - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Aktualności » 06 lutego 2023, godz. 18:49 » red., fot. Grupa Rybnik 112 » komentarzy:  

Pasażerowie zgłosili pożar autobusu

Rybnik:

W niedzielę, 05.02., tuż przed 20.45 do Stanowiska Kierowania Komendy Miejskiej PSP wpłynęło zgłoszenie o pożarze autobusu. Zdarzenie odnotowano na przystanku przy ulicy Malachowskiego w Rybniku-Boguszowicach.

Więcej »
Reklama
Dziś w Rybniku
czwartek | 09 lutego 2023 | 13:03
1.9°C
bezchmurnie
wiatr słaby 4.92 m/s
z kierunku północno-wschodniego
Ciśnienie:1036 hpa
Wilgotność:58%
Wschód słońca:07:08
Zachód słońca:16:52
piątek
10.02.2023
0.9°C
-2.6°C
sobota
11.02.2023
1.2°C
-0.6°C
niedziela
12.02.2023
2.7°C
2.2°C
Partnerzy portalu
Regulamin | Kontakt i reklama | Polityka PRYWATNOŚCI oraz dot. plików cookies | Aktualności | Biznes | Ekologia | Felietony | Baza firm | Gotowanie | Historia | Książki | Kultura i edukacja | Ogłoszenia | Ogłoszenia urzędowe | Oświata | Patrol24 | PWSZ Racibórz | Sport | Strony Partnerskie | Styl życia | Telegraf | Turystyka | Wiara | Zdrowie
Projekt i wykonanie © Margomedia Sp. z o.o.