Najnowsze wiadomości | Pokaż listę wszystkich wiadomości » |
Jubileusz Miejskiej Orkiestry Dętej "Rybnik"
Dom Kultury w Rybniku-Niedobczycach serdecznie zaprasza na Koncert z okazji Jubileuszu 65-lecia Miejskiej Orkiestry Dętej "RYBNIK" oraz 30-lecia Pracy Dyrygenckiej Mariana Wolnego. Koncert jubileuszowy odbędzie się w piątek 12 października o godz. 18.00 na sali widowiskowej DK.
Więcej »Niebywałe Niedobczyce. Niewiadom nie lada!
Rozpoczęła się rekrutacja na bezpłatne warsztaty, podczas których powstanie questing, czyli pomysł na zwiedzanie najciekawszych miejsc dzielnicy Niewiadom i Niedobczyce.Każda dzielnica może poszczycić się czymś wyjątkowym, czymś, co ją wyróżnia. To dotyczy także Niedobczyc i Niewiadomia.
Więcej »Uwaga, czad!
Przypominamy o zagrożeniach, jakie niesie ze sobą tlenek węgla, zwany czadem. Zachęcamy do zapoznania się z informacjami, które uratować mogą nasze życie.
Więcej »43. Rybnickie Dni Literatury
Od 13 do 21 października, już po raz czterdziesty trzeci trwać będą w naszym Rybnickie Dni Literatury. W ramach tegorocznych Dni Literatury zapraszamy na dwa spektakle.
Więcej »90 lat Powstańców
W sobotę, 13 października odbędą się jubileuszowe uroczystości z okazji 90-lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Śląskich w Rybniku.
Piłkarskie podsumowanie weekendu
Energetyk znów tryumfuje. W IV lidze z rybnickich punkty zdobyły zespoły Jastrzębia i Świerklan. Derby w I grupie Klasy Okręgowej zakończyły się podziałem punktów. W grupie II rybnicki Rymer zdobył komplet punktów. Wysoka porażka Rydułtów, ale zwycięstwo Radlina. Remis Płomienia. Ciekawie także w klasach A,B oraz C.
Więcej »Urząd Celny w nowej siedzibie
W piątek, 5 października, oficjalnie otwarto nową siedzibę Urzędu Celnego w Rybniku. Jednostka funkcjonuje teraz przy ul. Kłokocińskiej 51 (44–251 Rybnik). Siedziba Urzędu Celnego do niedawna mieściła się na ul. Armii Krajowej, w budynku Urzędu Skarbowego.
Więcej »Puchar Śląska w mini-koszykówce
Dziewiętnaście drużyn, w tym z regionu rybnicko-wodzisławskiego, rywalizuje w Pucharz Śląska w mini-koszykówce chłopców (rocznik 2001 i młodsi). Wczoraj w Żorach ruszyły rozgrywki.
Więcej »Recepta na pijaństwo kierowców? Karać trzeźwych pasażerów!
Grupa posłów z naszego regionu apeluje do ministra spraw wewnętrznych o pilne działania przeciwko pijanym kierowcom. - Można chociażby wskazać na rozwiązania przyjęte w krajach skandynawskich, takie jak karanie współpasażerów, którzy nie zapobiegli prowadzeniu samochodu przez pijanego kierowcę - napisali w swojej interpelacji.
Więcej »Podejrzany o brutalny napad w rękach policji
Policjanci z Rybnika zatrzymali podejrzanego o napad na kobietę. Sprawca brutalnie ją pobił i skradł jej samochód. Sąd, na wniosek śledczych i prokuratora, aresztował 24-letniego mężczyznę. Grozi mu kara nawet 12 lat więzienia.
Więcej »Śląska giełda kolekcjonerów w Spodku
Blisko trzysta wystawców oraz kilka tysięcy zwiedzających - katowicki Spodek gościł dziś 14. już Śląską Giełdę Kolekcjonerów, jedną z największym tego typu imprez w Polsce. To gratka dla miłośników numizmatów, filatelistów i filokartystów a nawet zbieraczy zabawek z jajek niespodzianek.
Więcej »Oldtimery żegnają sezon
Miłośnicy i miłośniczki oldtimerów z całego naszego regionu żegnają dziś sezon motorowy w Zabełkowie w gminie Krzyżanowice. Przed południem kolumna zabytkowych wozów wyruszyła w trasę na objazd. Zobacz zdjęcia z imprezy.
Więcej »Rydułtowy: Zamknął żonę w bagażniku
Wodzisławscy policjanci zatrzymali 36-latka, który przyjechał po żonę do sklepu, uderzył ją w twarz i siłą wrzucił do bagażnika. Po powrocie do miejsca zamieszkania zostawił kobietę zamknięta w samochodzie. Ponadto mężczyzna prowadził samochód będąc pod wpływem alkoholu. Agresywnego sprawcę zatrzymano.
Więcej »Akcja Prędkość
Dzisiaj do godziny 22. na terenie naszego województwa prowadzona będzie policyjna akcja pod kryptonimem "Prędkość". Działania ukierunkowane są na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szczególności na przestrzeganie dozwolonej prędkości.
Więcej »Dla amatorów piłki ręcznej
Urząd Miasta Rybnika, CRR Bushido oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rybniku zapraszają do udziału w Pucharze Rybnika Amatorów w piłce ręcznej. Turniej odbędzie się 7 października br. w hali MOSiR w Boguszowicach.
Więcej »z kierunku północno-wschodniego
| Ciśnienie: | 1019 hpa |
|---|---|
| Wilgotność: | 48% |
| Wschód słońca: | 04:36 |
| Zachód słońca: | 20:59 |
Partnerzy portalu |
Telegraf | Pokaż wszystkie » |
| Chmura tagów |


