| Pokaż listę wszystkich wiadomości » |
Walne zebranie OSP Szczerbice: absolutorium i wybór nowych władz jednostki
Zebranie sprawozdawczo‑wyborcze w jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczerbicach odbyło się 28 lutego 2026 roku. Obrady rozpoczęto powitaniem zaproszonych gości, wśród których znaleźli się przedstawiciele struktur ZOSP RP, Komendy Miejskiej PSP w Rybniku, władz samorządowych oraz instytucji współpracujących z jednostką.
Więcej »Kto w porę nie zadbał o legalny pobyt, ten musi wyjechać
W ostatnich dniach przekonało się o tym blisko 30 cudzoziemców. Kilku z nich w znaczący sposób przeterminowało swój dopuszczalny przepisami pobyt.
Więcej »Kiedy Straż Graniczna odmawia cudzoziemcowi wjazdu?
W skrócie – gdy podczas kontroli granicznej nie uzasadni on wystarczająco celu i warunków swojego pobytu. W takiej sytuacji przedwczoraj znalazło się trzech Gruzinów, którzy na lotnisku spotkali się z odmową wpuszczenia do Polski.
Więcej »1200 EURO za pomoc w uzyskaniu karty pobytu
Nie opłaciło się, Gruzin został zatrzymany na katowickim lotnisku i otrzymał odmowę wjazdu.
Więcej »1826 osób skontrolowanych od początku roku
Ta liczba będzie tylko rosła. Śląski Oddział Straży Granicznej nieustannie kontroluje legalność pobytu cudzoziemców na Śląsku i Opolszczyźnie.
Więcej »57-latka poszukiwały dwie prokuratury oraz sąd
Ścigany trzema listami gończymi został zatrzymany na lotnisku w Katowicach-Pyrzowicach, gdy wrócił z Londynu.
Więcej »33 pracowników, wśród nich 26 nielegalnych
Funkcjonariusze Placówki SG w Sosnowcu zakończyli kolejną kontrolę legalności zatrudnienia cudzoziemców pracujących w jednej z firm na terenie województwa śląskiego.
Więcej »Iranka czy Brazylijka?
Straż Graniczna z Katowic-Pyrzowic nie miała wątpliwości. Iranka posłużyła się cudzym paszportem, aby jako obywatelka Brazylii wjechać do Polski.
Więcej »Na nudę na lotnisku w Pyrzowicach nikt nie narzeka!
Bagaż bez opieki, cudzoziemcy bez dokumentów wymaganych przepisami, podróżny z amunicją w kieszeni - wczoraj Straż Graniczna miała pełne ręce roboty.
Więcej »Miał przy sobie fałszywe 500 dolarów
Jeden z Kolumbijczyków, którzy przylecieli w piątek do Polski miał przy sobie 5 fałszywych banknotów studolarowych. Został zatrzymany już na lotnisku w Katowicach-Pyrzowicach, podobnie jak dwaj inni tego dnia. Kolejnych 7 obywateli Kolumbii w niedzielę zatrzymali funkcjonariusze Placówki SG w Częstochowie.
Więcej »z kierunku północno-wschodniego
| Ciśnienie: | 1019 hpa |
|---|---|
| Wilgotność: | 82% |
| Wschód słońca: | 04:37 |
| Zachód słońca: | 20:59 |
Partnerzy portalu |
Telegraf | Pokaż wszystkie » |
| Chmura tagów |










