| Pokaż listę wszystkich wiadomości » |
Najpierw testował gaz pieprzowy, a potem dostał mandat
Za bezpodstawne wezwanie interwencji odpowiedział 20-letni mieszkaniec Żor. Mężczyzna wezwał Policję, ponieważ "testował gaz pieprzowy" i rozpylił go w mieszkaniu. Na miejsce przybyli również strażacy oraz pogotowie ratunkowe. Za nieodpowiedzialne zachowanie mężczyzna otrzymał mandat karny.
Więcej »Stówą przez miasto. Sroga kara dla piratów drogowych
Policjanci z rybnickiej drogówki zatrzymali prawo jazdy dwóm kierowcom, którzy w terenie zabudowanym pędzili ponad 100 km/h! Za swoją nieodpowiedzialną jazdę, mężczyźni na trzy miesiące stracili prawo jazdy. Muszą też zapłacić mandat w kwocie 2 i 2,5 tysiąca złotych.
Więcej »Slalomem na kole. Kosztowna przejażdżka 51-latka
Policjanci z patrolówki zauważyli rowerzystę, który jechał slalomem ulicą Jerozolimską w Szczerbicach. Dziwne zachowanie przykuło uwagę policjantów z Gaszowic. Po przebadaniu alkomatem okazało się, że 51-letni cyklista ma ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Mieszkaniec powiatu rybnickiego został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 złotych.
Więcej »Pijany rowerzysta sprawcą kolizji
Ponad półtora promila alkoholu miał w organizmie 61-letni rowerzysta, który zignorował znak STOP, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującej skodą i doprowadził do kolizji drogowej. W tym przypadku skończyło się na wyłącznie stratach materialnych i strachu, jednak do tragedii było o krok.
Więcej »Surowe kary za niestosowanie się do nowych przepisów
1 lipca weszły w życie nowe przepisy kodeksu ruchu drogowego. Dotyczą one m.in wyprzedzania na autostradach i drogach ekspresowych przez ciężarówki. Zamieszczony materiał filmowy pokazuje, że nie wszyscy kierujący jednak się do nich stosują.
Więcej »Mandaty dla nieuczciwych właścicieli studiów tatuażu i solariów
Funkcjonariusze ze Śląskiej KAS (Krajowa Administracja Skarbowa) przeprowadzili kontrole w studiach tatuażu i solariach na terenie Rybnika, Częstochowy i okolic. 17 przedsiębiorców nie zarejestrowano obrotu na kasie fiskalnej. Wystawiono mandaty karne na łączna kwotę ponad 31 tys. zł.
Więcej »Radiowóz wymusił pierwszeństwo. Policjant z mandatem
Do zdarzenia doszło w środę, 31 maja przed godziną 22 na ul. Robotniczej w rybnickiej dzielnicy Kamień.
Więcej »Mandaty karne za gotówkę w bagażu. Ile można przewieźć bez zgłoszenia
Funkcjonariusze ze śląskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) wykryli w bagażach 4 podróżnych gotówkę o wartości ponad 800 tys. zł. Podróżnych ukarano mandatami karnymi na łączna kwotę ponad 62 tys. zł.
Więcej »Ulicę Rudzką pomylił z torem wyścigowym
Policjanci z rybnickiej drogówki zatrzymali nieodpowiedzialnego kierowcę, który przekroczył prędkość. 21-letni mężczyzna pędził 120 km/h w obszarze zabudowanym. Dzięki mundurowym w porę udało się przerwać niebezpieczną jazdę. Stróże prawa ukarali kierowcę mandatem w wysokości 4000 złotych. Oprócz tego zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a na jego konto trafiło 14 punktów karnych.
Więcej »Pijany rowerzysta spowodował kolizję
We wtorek, 21.02., nietrzeźwy rowerzysta nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniu i zderzył się z pojazdem osobowym. Mężczyzna miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Na szczęście w tym zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń. Kierujący rowerem, 49-letni mieszkaniec Rybnika został ukarany mandatem karnym.
Więcej »z kierunku północno-wschodniego
| Ciśnienie: | 1019 hpa |
|---|---|
| Wilgotność: | 82% |
| Wschód słońca: | 04:37 |
| Zachód słońca: | 20:59 |
Partnerzy portalu |
Telegraf | Pokaż wszystkie » |
| Chmura tagów |



