Dzisiaj jest: czwartek, 22 lutego 2024 r.Imieniny: Małgorzaty, Marty i Nikifora
Reklama
Najnowsze wiadomości
Pokaż listę wszystkich wiadomości »
Prawo.pl: niektórzy muszą uzupełnić e-PIT przygotowany przez Ministerstwo Finansów - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Aktualności » 16 lutego 2024, godz. 09:25 » Źródło informacji: PAP MediaRoom » komentarzy:  

Prawo.pl: niektórzy muszą uzupełnić e-PIT przygotowany przez Ministerstwo Finansów

Region:

Od 15 lutego Ministerstwo Finansów udostępnia e-PIT. Po raz pierwszy publikowane są zeznania dla przedsiębiorców. Jednak, jak zauważa Prawo.pl, PIT-y nie zawierają większości ulg. Konieczne więc jest nanoszenie zmian. Przedsiębiorcy także będą musieli uzupełnić przygotowane zeznania.

Więcej »
Reklama
Utrata wiary w demokrację i wrogość wobec politycznych przeciwników. Polska i Polacy przed i po wyborach - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Aktualności » 16 lutego 2024, godz. 08:55 » źródło: Laboratorium Poznania Politycznego Instytutu Psychologii Polskiej Akademii Nauk » komentarzy:  

Utrata wiary w demokrację i wrogość wobec politycznych przeciwników. Polska i Polacy przed i po wyborach

Region:

Czy w czasach politycznej polaryzacji doszło do tego, że przestaliśmy dostrzegać człowieczeństwo w osobach o odmiennych poglądach? Wyborcy, których partii charakteryzują się największą wrogością wobec swoich rodaków? Czy wciąż wierzymy w to, że demokracja to dobry ustrój? Odpowiedzi na te pytania możemy poznać w najnowszym badaniu Laboratorium Poznania Politycznego Instytutu Psychologii Polskiej Akademii Nauk. Naukowcy sprawdzili, jaki wpływ na postawy Polek i Polaków w tych kwestiach miały wyniki ostatnich wyborów parlamentarnych.

Więcej »
Walentynki w Czerwionce-Leszczynach - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Aktualności » 15 lutego 2024, godz. 19:42 » UG Czerwionka-Leszczyny, fot. Hanna Piórecka-Nowak, Katarzyna Mazur » komentarzy:  

Walentynki w Czerwionce-Leszczynach

Czerwionka-Leszczyny:

Wszyscy, którzy środowe (14.02.) popołudnie zdecydowali się spędzić w Centrum Kulturalno-Edukacyjnym w Czerwionce-Leszczynach, mogli skorzystać z atrakcji przygotowanych przez Urząd Gminy i Miasta oraz Miejski Ośrodek Kultury w Czerwionce-Leszczynach. W wydarzeniu udział chętnie wzięły zarówno pary, ale także znajomi, przyjaciele czy rodziny.

Więcej »
Nowa szansa dla terenów inwestycyjnych  - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Aktualności » 15 lutego 2024, godz. 17:01 » rybnik.eu / Fot. W. Troszka » komentarzy:  

Nowa szansa dla terenów inwestycyjnych

Rybnik:

Miasto Rybnik podejmuje współpracę z Wojewodą Śląskim i Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną w sprawie zagospodarowania terenów inwestycyjnych przy Drodze Regionalnej.

Więcej »
Reklama
Nowa doktor w raciborskiej Akademii Nauk Stosowanych - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Strony Partnerskie » PWSZ Racibórz » 15 lutego 2024, godz. 16:54 » ANS » komentarzy:  

Nowa doktor w raciborskiej Akademii Nauk Stosowanych

Rybnik:

Rektor Akademii Nauk Stosowanych w Raciborzu, dr Paweł Strózik, uroczyście wręczył dr Elżbiecie Kani list gratulacyjny z powodu uzyskania stopnia doktora nauk o zdrowiu. W uroczystości uczestniczyli także prorektor do spraw studentów dr Beata Fedyn, prorektor do spraw organizacji dr inż. Tomasz Czyszpak i dyrektor Instytutu Kultury Fizycznej i Zdrowia, dr Andrzej Samołyk.

Więcej »
Przydomowa oczyszczalnia - wznowiono nabór wniosków - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Aktualności » 15 lutego 2024, godz. 11:37 » red » komentarzy:  

Przydomowa oczyszczalnia - wznowiono nabór wniosków

Region:

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach informuje, iż z uwagi na zwiększenie puli planowanego budżetu Programu 2 kwietnia wznowi nabór wniosków na dofinansowanie przedsięwzięć w ramach Programu Przydomowa oczyszczalnia.

Więcej »
Rada Języka Śląskiego bierze się do roboty - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Aktualności » 15 lutego 2024, godz. 11:11 » materiał nadesłany, for. arch. portalu/poglądowe » komentarzy:  

Rada Języka Śląskiego bierze się do roboty

Region:

Ôtwarty listek do ślōnskich strzodowisk, czyli List otwarty do środowisk śląskich zarówno po polsku, jak i po śląsku wystosowała Rada Języka Śląskiego. Informuje w nim o swoich pierwszych działaniach i apeluje o opinie i współpracę.

Więcej »
Pomimo łagodnej zimy, mobilne płuca Polskiego Alarmu Smogowego wciąż czarne - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Aktualności » 15 lutego 2024, godz. 11:05 » Materiał nadesłany » komentarzy:  

Pomimo łagodnej zimy, mobilne płuca Polskiego Alarmu Smogowego wciąż czarne

Region:

„Zobacz czym oddychasz. Zmień to” - to piąta edycja kampanii Polskiego Alarmu Smogowego. W jej trakcie mobilna instalacja pokazująca model ludzkich płuc, odwiedziła już 40 miejscowości w dziewięciu województwach. Mimo łagodnej zimy, w wielu miejscowościach materia pokrywająca mobilne płuca zaczerniła się, wskazując na złą jakości powietrza. Najgorsze wyniki pokazała instalacja w Aleksandrowie Kujawskim w województwie kujawsko-pomorskim.

Więcej »
Podsumowanie i pożegnanie. Odprawa roczna w KMP Rybnik [FOTO] - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Aktualności » 15 lutego 2024, godz. 08:40 » KMP Rybnik » komentarzy:  

Podsumowanie i pożegnanie. Odprawa roczna w KMP Rybnik [FOTO]

Rybnik:

We wtorek, 13.02., w Komendzie Miejskiej Policji w Rybniku odbyła się odprawa służbowa, podsumowująca pracę rybnickiej policji w 2023 roku. W jej trakcie pożegnano i podziękowano policjantom przechodzącym na emeryturę.

Więcej »
Powołano Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP  - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Aktualności » 14 lutego 2024, godz. 22:48 » KW PSP Katowice » komentarzy:  

Powołano Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP

Region:

14 lutego 2024 roku w siedzibie Komendy Wojewódzkiej PSP w Katowicach odbyła się uroczysta zbiórka z okazji powołania na stanowisko Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.

Więcej »
Uczniowie rybnickiej SP36 wzięli udział w warsztatach sportowych Pho3nix - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Sport » 14 lutego 2024, godz. 18:05 » opr. red., fot. SP36 » komentarzy:  

Uczniowie rybnickiej SP36 wzięli udział w warsztatach sportowych Pho3nix

Rybnik:

Warsztaty były nagrodą w ogólnopolskim konkursie. Uczniowie SP z Oddziałami Integracyjnymi nr 36 im. Czesława Miłosza okazali się w nim najlepsi, dzięki czemu wywalczyli nagrodę główną. Sportowe zajęcia odbyły się we wtorek, 13.02.

Więcej »
Czerwionka-Leszczyny. Rusza akcja Walentynkowe serce dla zwierzaków - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Aktualności » 14 lutego 2024, godz. 11:56 » UG Czerwionka-Leszczyny » komentarzy:  

Czerwionka-Leszczyny. Rusza akcja Walentynkowe serce dla zwierzaków

Czerwionka-Leszczyny:

Już po raz szósty w walentynki w Gminie Czerwionka-Leszczyny rusza akcja na rzecz bezdomnych zwierząt pn. "Walentynkowe serce dla zwierzaków".

Więcej »
Masz Głos. Ostatni moment na zapisy - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Aktualności » 14 lutego 2024, godz. 10:39 » red. » komentarzy:  

Masz Głos. Ostatni moment na zapisy

Region:

Do 16 lutego 2024 trwają zapisy do ogólnopolskiej akcji Masz Głos Fundacji Batorego. Do akcji mogą zgłaszać się organizacje społeczne i nieformalne grupy mieszkańców, zwłaszcza pochodzące z małych miejscowości i na początku swojej działalności, które w ciągu tego roku chcą zrobić coś dobrego dla swojej społeczności lokalnej.

Więcej »
Reklama
Rybnicka policja podsumowała akcję Trzeźwość - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Aktualności » 14 lutego 2024, godz. 10:19 » KMP Rybnik » komentarzy:  

Rybnicka policja podsumowała akcję Trzeźwość

Rybnik:

W poniedziałek, 12.02., od godziny 4.00 na terenie Rybnika i powiatu rybnickiego policjanci wydziału ruchu drogowego, prowadzili akcję „Trzeźwość”. Działania miały na celu przede wszystkim poprawę bezpieczeństwa na drogach, poprzez uniemożliwienie dalszej jazdy pijanym kierowcom. Stwarzają oni zagrożenie nie tylko dla swojego życia i zdrowia, ale także dla innych uczestników ruchu drogowego.

Więcej »
Trwa rekrutacja do nowego centrum logistycznego Amazon w Gorzyczkach - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Aktualności » 14 lutego 2024, godz. 10:09 » Materiał prasowy » komentarzy:  

Trwa rekrutacja do nowego centrum logistycznego Amazon w Gorzyczkach

Region:

Amazon przygotowuje się do otwarcia kolejnego centrum realizacji zamówień w Polsce w Gorzyczkach (gm. Gorzyce) w województwie śląskim. Inwestycja zostanie oddana do użytku jeszcze w tym roku, a już teraz trwa rekrutacja na stanowiska kierownicze, specjalistyczne oraz pracowników poziomu początkowego. W ciągu pierwszego roku w obiekcie zatrudnienie znajdzie około tysiąca osób.

Więcej »
Reklama
Dziś w Rybniku
czwartek | 22 lutego 2024 | 10:47
9.3°C
zachmurzenie duże
wiatr słaby 3.13 m/s
z kierunku północno-wschodniego
Ciśnienie:1004 hpa
Wilgotność:71%
Wschód słońca:06:45
Zachód słońca:17:14
piątek
23.02.2024
7.8°C
9.0°C
sobota
24.02.2024
6.4°C
3.4°C
niedziela
25.02.2024
11.2°C
5.2°C
Partnerzy portalu
Regulamin | Kontakt i reklama | Polityka PRYWATNOŚCI oraz dot. plików cookies | Aktualności | Biznes | Ekologia | Felietony | Gotowanie | Historia | Książki | Kultura i edukacja | Ogłoszenia | Ogłoszenia urzędowe | Oświata | Patrol24 | PWSZ Racibórz | Sport | Strony Partnerskie | Styl życia | Telegraf | Turystyka | Wiara | Zdrowie
Projekt i wykonanie © Margomedia Sp. z o.o.