Dzisiaj jest: piątek, 1 grudnia 2023 r.Imieniny: Blanki, Edmunda i Eligiusza
Strony Partnerskie
Materiały partnerskie zawierają treści komercyjne i reklamowe, opłacone przez zleceniodawców.
Region:
Raciborscy pedagodzy w Budapeszcie - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Strony Partnerskie » PWSZ Racibórz » 12 czerwca 2023, godz. 17:07 » ANS » komentarzy:  

Raciborscy pedagodzy w Budapeszcie

Rybnik:

Czerwcowa wizyta studyjna studentów ISE ANS w Budapeszcie dobiegła końca. Udało się poznać wiele nowych technik, metod, form nauczania, które będzie można wykorzystać w przyszłej pracy.

 

Więcej »
Spotkanie z Krajową Administracją Skarbową - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Strony Partnerskie » PWSZ Racibórz » 01 czerwca 2023, godz. 20:21 » ANS/fot. Sebastian Fus FOTON » komentarzy:  

Spotkanie z Krajową Administracją Skarbową

Rybnik:

W dniu 19.05.2023 odwiedzili nas przedstawiciele Krajowej Administracji Skarbowej. Wygłosili prelekcje dotyczące wielu obszarów swojej działalności, a na terenie Uczelni  odbyły się pokazy wyposażenia, używanych pojazdów służbowych, a także pokaz  psa ze specjalnością do wyszukiwania zapachu tytoniu. 

Więcej »
Konkurs architektoniczny Saint Gobain Design Awards 2023 rozstrzygnięty! - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Strony Partnerskie » PWSZ Racibórz » 01 czerwca 2023, godz. 19:56 » ANS/fot.Iwona Dziuk » komentarzy:  

Konkurs architektoniczny Saint Gobain Design Awards 2023 rozstrzygnięty!

Rybnik:

23 maja w Warszawie ogłoszono wyniki konkursu architektonicznego za najlepsze realizacje w Polsce w kilku kategoriach: otwarte wnętrza, przestrzeń funkcjonalności, harmonia z otoczeniem oraz fascynacja bryłą. W pierwszej edycji tego konkursu laureatką w 2 z 4 kategorii została architekt Marlena Wolnik wykładowca w Instytucie Architektury Akademii Nauk Stosowanych w Raciborzu. W kategorii „fascynacja bryłą” nagrodzona za obiekt siedziby zagłębiowski Izby Gospodarczej w Dąbrowie Górniczej,  a drugą zwycięską realizacją była powstała we współpracy z pracownią (Jojko Nawrocki Architekci) inwestycja „dom pod lasem W Rybniku” nagrodzony w kategorii „przestrzeń funkcjonalności”.

Więcej »
Nie ulegajcie pokusie etatu. Dzień Przedsiębiorczości w raciborskiej uczelni [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Strony Partnerskie » PWSZ Racibórz » 31 maja 2023, godz. 11:54 » red. » komentarzy:  

Nie ulegajcie pokusie etatu. Dzień Przedsiębiorczości w raciborskiej uczelni [FOTO i WIDEO]

Region:

Już po raz drugi we współpracy z magistratem Akademia Nauk Stosowanych w Raciborzu zorganizowała Dzień Przedsiębiorczości. W wydarzeniu wzięli udział zarówno studenci jak i uczniowie raciborskich szkół średnich.

Więcej »
Reklama
Montaż monitoringu - Bezpieczeństwo w Twoich rękach! - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Strony Partnerskie » 30 maja 2023, godz. 22:55 » materiał partnerski » komentarzy:  

Montaż monitoringu - Bezpieczeństwo w Twoich rękach!

Polska:

Czy kiedykolwiek odczuwałeś potrzebę zwiększenia bezpieczeństwa w swoim domu lub miejscu pracy? Zastanawiałeś się, jak można zapobiec kradzieżom, włamaniom lub innym incydentom? Montaż monitoringu może być rozwiązaniem, które pomoże Ci czuć się bezpieczniej i chronić Twoje mienie. W tym artykule przedstawimy Ci kilka istotnych informacji na temat montażu monitoringu, w tym korzyści i podstawowe kroki do jego instalacji.

Więcej »
Gosia na gravelu w raciborskiej ANS - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Strony Partnerskie » PWSZ Racibórz » 21 maja 2023, godz. 20:03 » ANS » komentarzy:  

Gosia na gravelu w raciborskiej ANS

Rybnik:

11 maja Racibórz odwiedziła Małgorzata Michel, prof. UJ, autorka wielu publikacji dotyczących streetworkingu, miejskich miejsc wykluczenia, dzieci cierpiących w rodzinach przemocowych, niewidzialnych przez system. Krócej i zdecydowanie mniej formalnie nazywana „Gosią na gravelu”.

Więcej »
Studenci architektury z Raciborza na warsztatach w Niemczech - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Strony Partnerskie » PWSZ Racibórz » 17 maja 2023, godz. 22:00 » ANS » komentarzy:  

Studenci architektury z Raciborza na warsztatach w Niemczech

Rybnik:

W dniach 8-12.05.2023 r. studenci Instytutu Architektury kierunku architektura i edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych raciborskiej Akademii Nauk Stosowanych wzięli udział w warsztatach budowlano-artystycznych na zaproszenie Bürgerverein Eberstadt organizacji, której celem jest ochrona zabytków oraz tożsamości kulturowej południowej Hesji (Niemcy).

Więcej »
Umiędzynarodowienie Akademii – Strategia - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Strony Partnerskie » PWSZ Racibórz » 16 maja 2023, godz. 17:24 » ANS » komentarzy:  

Umiędzynarodowienie Akademii – Strategia

Rybnik:

Będące jednym z kluczowych wyzwań stojących przed szkolnictwem wyższym, umiędzynarodowienie, związane z wymianą studentów i pracowników pomiędzy polskimi i zagranicznymi ośrodkami naukowymi, ma ogromny wpływ zarówno na poszerzenie światopoglądu młodych ludzi, jak i poszerzenie kompetencji pracowników Uczelni. Działania Akademii Nauk Stosowanych w Raciborzu koncentrują się na podtrzymaniu istniejących oraz nawiązaniu nowych kontaktów, wdrożeniu cyfrowej platformy umożliwiającej realizację wymiany studentów i pracowników, poszerzeniu oferty dydaktycznej przedmiotów prowadzonych w języku angielskim oraz na zwiększeniu kompetencji językowych kadry dydaktycznej i pracowników administracji.

Więcej »
Liderzy w zarządzaniu uczelnią w Aalborg Universitet w Danii - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Strony Partnerskie » PWSZ Racibórz » 11 maja 2023, godz. 21:45 » ANS » komentarzy:  

Liderzy w zarządzaniu uczelnią w Aalborg Universitet w Danii

Rybnik:

W dniach 23-29.04.2023 r. Dyrektor Instytutu Techniki dr inż. Małgorzata Kuchta była uczestnikiem wizyty studyjnej, organizowanej i przeprowadzonej w ramach projektu pt. „Liderzy w zarządzaniu uczelnią” w Aalborg Universitet w Danii.

Więcej »
Dlaczego warto wybrać catering dietetyczny w TimCatering w Rybniku - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Strony Partnerskie » 06 maja 2023, godz. 22:37 » materiał partnerski » komentarzy:  

Dlaczego warto wybrać catering dietetyczny w TimCatering w Rybniku

Polska:

Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek nad tym, jak zdrowo się odżywiać? W dzisiejszych czasach, gdy wokół nas roi się od fast foodów i innych niezdrowych przekąsek, trudno jest utrzymać dietę. Jednakże zdrowe odżywianie jest kluczowe dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia.

Więcej »
Śląskie spotkania na warsztatach historycznych w Königswinter jak zwykle udane - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Strony Partnerskie » PWSZ Racibórz » 29 kwietnia 2023, godz. 14:27 » ANS » komentarzy:  

Śląskie spotkania na warsztatach historycznych w Königswinter jak zwykle udane

Rybnik:

Od ponad 20 lat tzw. Dom Śląski (Haus Schlesien) w Königswinter, niedaleko Bonn, jest miejscem spotkań Towarzystwa Ziomkostwa Śląska Dolnego i Górnego. Odbywają się w nim przeróżne przedsięwzięcia polityczne, kulturalne, społeczne, historyczne, konferencje, mitingi, spotkania, wernisaże itp. 

Więcej »
Wizyta gościa z Turcji w ramach Erasmus+ - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Strony Partnerskie » PWSZ Racibórz » 29 kwietnia 2023, godz. 14:20 » ANS » komentarzy:  

Wizyta gościa z Turcji w ramach Erasmus+

Rybnik:

W ramach programu Erasmus+ w dniach 24-27 kwietnia br. gościliśmy w Akademii Nauk Stosowanych w Raciborzu profesora dr Oguza Ozbek z  Uniwersytetu w Pamukkale w Turcji. Była to wizyta monitoringowa, a zadaniem jej było zweryfikowanie warunków, w jakich studenci zagraniczni odbywają studia w naszej Uczelni.

Więcej »
Sprawdzenie stanu prawnego nieruchomości – jak uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek? - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Strony Partnerskie » 24 kwietnia 2023, godz. 12:46 » materiał partnerski » komentarzy:  

Sprawdzenie stanu prawnego nieruchomości – jak uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek?

Polska:

Sprawdzenie stanu prawnego nieruchomości to niezbędny krok przed jej zakupem. Pozwala uniknąć ewentualnych problemów prawnych, które mogą prowadzić do dodatkowych kosztów czy nawet utraty nabytej nieruchomości. Sprawdzając stan prawny, zyskujesz pewność, że transakcja będzie bezpieczna i zgodna z przepisami.

Więcej »
Reklama
Filologia - Praktycznie. Konferencja w Pile z udziałem raciborskich wykładowców - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Strony Partnerskie » PWSZ Racibórz » 23 kwietnia 2023, godz. 12:39 » ANS (PWSZ) Racibórz » komentarzy:  

Filologia - Praktycznie. Konferencja w Pile z udziałem raciborskich wykładowców

Rybnik:

W dniach 18-19 kwietnia 2023 roku w Akademii Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile miała miejsce konferencja „FILOLOGIA – PRAKTYCZNIE”, poświęcona projektowaniu i realizacji programów studiów na kierunkach filologicznych.

Więcej »
Akademicy z Raciborza na konferencji naukowej w Ustroniu - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Strony Partnerskie » PWSZ Racibórz » 20 kwietnia 2023, godz. 20:19 » red. » komentarzy:  

Akademicy z Raciborza na konferencji naukowej w Ustroniu

Rybnik:

W dniach 12-13-14 kwietnia 2023 r. w Ustroniu odbyła się VII Konferencja Naukowa poświęcona problematyce aktywności fizycznej (rekreacyjnej, turystycznej, sportowej) w kontekście odpowiedzialności społecznej, będąca odpowiedzią na potrzeby społeczne związane ze zmianą charakteru aktywności fizycznej po okresie pandemii a także działaniami wojennymi prowadzonymi przy granicy z Polską.

 

Więcej »
Reklama
Dziś w Rybniku
piątek | 01 grudnia 2023 | 11:01
0.0°C
słabe opady śniegu
wiatr słaby 0.89 m/s
z kierunku północnego
Ciśnienie:1003 hpa
Wilgotność:90%
Wschód słońca:07:22
Zachód słońca:15:47
sobota
02.12.2023
-0.4°C
-0.8°C
niedziela
03.12.2023
-1.9°C
-2.4°C
poniedziałek
04.12.2023
-3.5°C
-13.5°C
Partnerzy portalu
Regulamin | Kontakt i reklama | Polityka PRYWATNOŚCI oraz dot. plików cookies | Aktualności | Biznes | Ekologia | Felietony | Gotowanie | Historia | Książki | Kultura i edukacja | Ogłoszenia | Ogłoszenia urzędowe | Oświata | Patrol24 | PWSZ Racibórz | Sport | Strony Partnerskie | Styl życia | Telegraf | Turystyka | Wiara | Zdrowie
Projekt i wykonanie © Margomedia Sp. z o.o.