Sport |
Region: |
W derbach regionu lepszy Rybnik
W minioną sobotę na hali Arena Rafako rozegrana została IV kolejka rozgrywek o wejście do 2 ligi mężczyzn sezonu 2012/2013. Raciborzanie gościli w ten weekend koszykarzy MKKS Rybnik. Po ciekawych i wyrównanych 40 minutach meczu, lepsi okazali się jednak Ci drudzy.
Więcej »Weekendowy niezbędnik kibica
Lider II ligi podejmie na własnym stadionie zespół Calisii Kalisz. W IV lidze kibice będą świadkami derbów Podokręgu. Marklowice zmierzą się z Jastrzębiem. Ciekawie zapowiada się także mecz Fortecy z trzecim w tabeli Nadwiślanem Góra. Kibice będą także świadkami kilku ciekawych pojedynków w Okręgówce, oraz A i B klasie. Zapraszamy do lektury zapowiedzi kolejki.
Więcej »Piłkarskie podsumowanie weekendu
Energetyk wygrał z MKS Oława i jest obecnie samodzielnym liderem II ligi. W IV lidze, rybnickie zespoły nie spełniły pokładanych w nich oczekiwań. Polonia Marklowice i GKS Jastrzębie przegrały wysoko swe mecze. Honor naszych drużyn ratuje nieco świerklańska Forteca, która swój mecz zremisowała.
Więcej »Weekendowy niezbędnik kibica
Lider II ligi, czyli zespół rybnickiego Energetyka zmierzy się na wyjeździe z zespołem Oławy. W IV lidze Marklowice powalczą o punkty w Żywcu, Świerklany w Ornontowicach, a Jastrzębie w Przyszowicach. I grupa Klasy Okręgowej to pojedynki Bełku z Bieruniem, rezerw Energetyka z rezerwami Rozwoju, oraz Żor z Jejkowicami. Rymer zagra u siebie z Wawelem Wirek. Ciekawie zapowiadają się także spotkania w innych ligach.
Więcej »Zwycięskie DERBY koszykarzy MKS Wodzisław Śl.
MKS Wodzisław Śląski - MKKS Rybnik 62:60 (11:14 ,18:15,14:18,19:13) Punkty dla MKS-u WODZISŁAW Sl. zdobyli: Wilk Bartosz (kpt.) 20, Paryło Jan 14, Syska Kamil 11, Banasik Bartosz 6, Adamczewski Amadeusz 5, Wutke Sebastian 4, Wodecki Tomasz 2, Wieczorek Jakub 0, Pawliński Karol 0, Prochasek Robert 0, Rybiński Iwo 0, Adamczyk Adrian 0.
Więcej »Lwica polskiej piłki nożnej
Młoda, piękna, utalentowana i pełna pasji. Na co dzień delikatna blondynka, a na boisku prawdziwa lwica. 29-letnia bramkarka RTP Unii Racibórz, Daria Antończyk (na zdjęciu w środku), w Polsce osiągnęła już wszystko, teraz marzy o podboju Europy i... założeniu rodziny.
Więcej »Ewa Bugdoł znowu triumfuje
Polska triathlonistka rodem z Rud pod Raciborzem wzięła udział w zawodach o Puchar Świata połączonych z Mistrzostwami Azji na dystansie długim w triathlonie, które odbyły się w Weihai w Chinach. W klasyfikacji generalnej zajęła trzecie miejsce, zdobywając tym samym brązowy medal. Ewę wspiera Rafako S.A.
Więcej »Piłkarskie podsumowanie weekendu
Energetyk wygrał z Rypinem i awansował na pierwsze miejsce w tabeli. W IV lidze rybnickie zespoły grały ze zmiennym szczęściem. Marklowice przegrały, natomiast Świerklany i Jastrzębie zremisowały swe mecze. Dla tego drugiego zespołu oznacza to spadek z pierwszego miejsca w tabeli. Ciekawie także w innych ligach z udziałem rybnickich zespołów.
Więcej »Skromne zwycięstwo Chałupek
W sobotnim meczu B klasy na boisku w Chałupkach zmierzyły się ekipy miejscowego LKS z drużyną Lysek. Pierwsza połowa to zdecydowana przewaga gospodarzy, co potwierdził gol Rafała Fili w dziewiątej minucie spotkania. Druga odsłona była już bardziej na remis, lecz żaden z zespołów nie potrafił pokonać golkipera oponenta. Spotkanie zakończyło się więc skromnym zwycięstwem Chałupek, które przynajmniej do niedzieli pozostaną wiceliderem B klasy. Wkrótce obszerna relacja z meczu.
Więcej »Weekendowy niezbędnik kibica
Na Gliwickiej 72 w piątkowe popołudnie dojdzie do starcia, którego stawką będzie fotel lidera. Energetyk podejmie lidera z Rypina. W IV lidze w Marklowicach miejscowa Polonia zmierzy się z Jednością Przyszowice. Prócz tego Jastrzębie podejmie Nadwiślana, a Forteca skrzyżuje rękawice z AKS Mikołów. W I grupie Okręgówki derby Podokręgu. Jejkowice zmierzą się z rezerwami Energetyka. Pozostałe ligi także będą obfitować w wiele emocji.
Więcej »Piłkarskie podsumowanie weekendu
Zespół Energetyka zremisował w Katowicach z Rozwojem. W IV lidze tylko Jastrzębie z kompletem punktów. Remis Fortecy i porażka Polonii. W derbach Podokręgu w I grupie Okręgówki lepsze okazały się zespoły Bełku oraz rezerw ROW-u. Pewna wygrana Rymera. W grupie III niespodzianka w Radlinie, gdzie miejscowy Górnik pokonał ekipę z czołówki tabeli. Wiele emocji w pozostałych ligach z udziałem rybnickich zespołów.
Więcej »Złoto dla walecznych braci Magierów
Mateusz i Kuba Magiera, bracia trenujący w Towarzystwie Lekkoatletycznym „ROW” Rybnik pod okiem trenera Michała Olszara, zakończyli sezon lekkoatletyczny z tytułami Mistrzów Polski. Starszy Mateusz zwyciężył w trójskoku podczas Mistrzostw Polski Juniorów w Białymstoku, a młodszy Kuba zdobył złoty medal w biegu na 1000m na Mistrzostwach Polski Młodzików w Słubicach.
Więcej »Weekendowy niezbędnik kibica
II ligowy Energetyk ROW Rybnik zmierzy się w najbliższy weekend z Rozwojem Katowice. W IV lidze marklowicka Polonia zagra o punkty z rezerwami GKS Katowice, Forteca zmierzy się na wyjeździe z Drzewiarzem, a Jastrzębie w Ornontowicach z Gwarkiem. W I grupie klasy Okręgowej rozegrane zostaną podwójne derby Podokręgu. Bełk podejmie Jejkowice, a rezerwy Energetyka zmierzą się z Żorami. Wiele ciekawych pojedynków także w innych ligach z udziałem rybnickich zespołów.
Więcej »Piłkarskie podsumowanie weekendu
Energetyk znów tryumfuje. W IV lidze z rybnickich punkty zdobyły zespoły Jastrzębia i Świerklan. Derby w I grupie Klasy Okręgowej zakończyły się podziałem punktów. W grupie II rybnicki Rymer zdobył komplet punktów. Wysoka porażka Rydułtów, ale zwycięstwo Radlina. Remis Płomienia. Ciekawie także w klasach A,B oraz C.
Więcej »Puchar Śląska w mini-koszykówce
Dziewiętnaście drużyn, w tym z regionu rybnicko-wodzisławskiego, rywalizuje w Pucharz Śląska w mini-koszykówce chłopców (rocznik 2001 i młodsi). Wczoraj w Żorach ruszyły rozgrywki.
Więcej »z kierunku północno-wschodniego
| Ciśnienie: | 1019 hpa |
|---|---|
| Wilgotność: | 57% |
| Wschód słońca: | 04:36 |
| Zachód słońca: | 20:59 |
Partnerzy portalu |
Telegraf | Pokaż wszystkie » |
| Chmura tagów |


