Aktualności |
Region: |
Walcz o tytuł mistrza ortografii
W piątek 25 maja o godz. 17.00 odbędzie się III dyktando o tytuł Rybnickiego Mistrza Ortografii. Uczestnicy zostaną podzieleni na dwie kategorie wiekowe: młodzieżową (uczniowie gimnazjów) oraz kategorię otwartą dla osób dorosłych, w tym uczniów szkół ponadgimnazjalnych.
Więcej »Jarmark Śląski po raz kolejny
W trakcie tegorocznych Dni Rybnika, w dniach od 15 do 17 czerwca po raz kolejny zorganizowany zostanie Jarmark Śląski, do udziału w którym rybnicki magistrat już dziś zaprasza handlowców i wytwórców.
Więcej »Tanecznie na majówce w Czerwionce
Orkiestra miejska "Dębieńsko", formacja taneczna "Zygzak", zespół tańca nowoczesnego "Rytm", Karolinki i Trojoki - to tylko niektóre z atrakcji majówki pod hasłem "Miastu i mieszkańcom", która odbyła się w czwartek w parku im. Piotra Furgoła w Czerwionce-Leszczynach.
Więcej »Zamkną zalew rybnicki przez krokodyla?
Wędkarze wypoczywający nad Zalewem Rybnickim złapali półtorametrowego krokodyla. Zwierzę zraniło jednak jednego z nich i uciekło. To nie pierwszy egzotyczny okaz znaleziony w akwenie na Górnym Śląsku. Wcześniej złowiono tu między innymi piranię - podaje za TVS portal serwis Onet.pl
Więcej »Biało-czerwono w Chwałowicach
W Parku Górnika przy Domu Kultury w Rybniku-Chwałowicach trwa I festyn historyczny „Obrońcy naszej ziemi”. Grupy rekonstrukcji historycznej prezentują umundurowanie i sprzęt. Z obozowiska bractwa rycerskiego dochodzi szczęk broni. Każdy może własnoręcznie wykonać polską flagę.
Więcej »Joanna Bartel rozbawiła publiczność
Wielu rybniczan bawiło się pierwszego dnia festynu majowego w Nędzy na śląskiej labie. Publiczność zabawiali swoimi występami m.in. Joanna Bartel i Mirosław Szołtysek. Popularna Andzia dała widowni dużą dawkę dobrego humoru.
Więcej »ŚLEDZILIŚMY strażników miejskich
Dwóch rybnickich strażników miejskich goniło między blokami i w pobliżu ruchliwych ulic wielkiego psa bez kagańca. Bez chwili wytchnienia biegli za zwierzęciem przez kilka ulic. My za nimi z aparatem fotograficznym, żeby zdać relację z pościgu.
Więcej »Rybnicki Underground na majówce
We wtorek, pierwszego dnia majówki w Raciborzu, wieczór widowni umiliły m.in. takie zespoły jak Underground i Come and Play. Grupa rockowa Underground powstała pod koniec lat dziewięćdziesiątych w Rybniku. Od tej pory zespół zagrał ponad trzysta koncertów. Najnowsza płyta zawiera 11 utworów, jest dynamiczna i zróżnicowana.
Więcej »Święto dumy, radości i godności
– Święto Konstytucji 3 maja to święto narodowej dumy i radości z tego, co posiadamy. To również święto naszej ludzkiej godności, o którą musieliśmy tak długo walczyć – zwrócił się prezydent Adam Fudali do rybniczan, których zgromadziła na rynku patriotyczna uroczystość.
Więcej »Będą strzelcy karpaccy, ułani i bractwo
3 maja o godz. 15.00 w Parku Górnika za Domem Kultury Chwałowice rozpocznie się I festyn historyczny pt. „Obrońcy naszej ziemi”. Na przybyłych czeka historyczny przekrój epok, od średniowiecza, po czasy II wojny światowej. Będą rekonstrukcje.
Więcej »Korona Smakosza dla dziewięciu lokali
Do dziewięciu rybnickich lokali gastronomicznych trafiły statuetki "Korona Smakosza". O nagrodę rywalizowały restauracje, pizzerie i kawiarnie, które 24 i 25 marca oferowały klientom przysmaki ze swego menu za pół ceny. Laureaci bardzo pozytywnie ocenili całą akcję.
Więcej »Tak można kibicować w Rybniku
Do końca kwietnia grupa uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Rybniku kręciła film dotyczący Euro 2012. - Zaprezentujemy w nim Rybnik. Pokażemy, jak można tu świętować - tłumaczą Beata Rychold i Agnieszka Maciaszczyk. Nagranie zostało zrealizowane na konkurs pod nazwą „Moje Miejsce na Ziemi”.
Więcej »Gorący Rynek Basket 2012
We wtorek rybnicki rynek zamienił się w boisko do koszykówki. Jak co roku 1 maja odbywał się na nim turniej koszykówki ulicznej Rynek Basket 2012. Zawodnicy i zawodniczki z 72 drużyn rywalizowali między sobą w ponad 30-stopniowym upale. FOTO
Więcej »Na deptaku rozegra się BITWA
We wtorek, 8 maja, na deptaku przy ul. Powstańców Śląskich i Jana III Sobieskiego przygotowana zostanie inscenizacja z udziałem Grupy Rekonstrukcji Historycznych „Powstaniec Śląski”. Początek potyczki planowany jest na godzinę 16.30.
Więcej »Rybniczanin mistrzem w szachach klasycznych
Młody rybnicki szachista, Kamil Kozioł, zwyciężył w I Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Umysłowych Solina 2012 w kategorii chłopców i zdobył tytuł Mistrza Polski w szachach klasycznych do lat 12.
Więcej »z kierunku północno-wschodniego
| Ciśnienie: | 1019 hpa |
|---|---|
| Wilgotność: | 59% |
| Wschód słońca: | 04:36 |
| Zachód słońca: | 20:59 |
Partnerzy portalu |
Telegraf | Pokaż wszystkie » |
| Chmura tagów |


