Aktualności |
Region: |
Komendant podziękował za ujęcie sprawcy rozboju
Komendant Miejski Policji w Rybniku insp. Teofil Marcinkowski, podziękował za wzorową i godną naśladowania postawę, mieszkańcowi Czerwionki-Leszczyny, który klika dni temu ujął sprawcę napadu na kobietę. Dzięki jego reakcji, pokrzywdzona odzyskała skradzioną przez napastnika torebkę. Kobieta podczas spotkania miała okazję osobiście podziękować Panu Andrzejowi za pomoc. Bohaterowi gratulacje złożył również Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski.
Więcej »Święta w kadrze - konkurs fotograficzny
Już niedługo ruszą tradycyjne przygotowania do bożonarodzeniowego świętowania. Aby umilić ten czas, zapraszamy do udziału w konkursie na najpiękniejsze zimowo-świąteczne zdjęcia.
Więcej »Manewry Ratownictwa Medycznego Miasto z udziałem rybnickich strażaków
W dniach 19-21.10.2016 r. na terenie powiatu jeleniogórskiego odbyły się dwudzieste drugie Manewry Ratownictwa Medycznego pod kryptonimem „MIASTO”. Po raz pierwszy w manewrach uczestniczyli strażacy- ratownicy z rybnickiej Komendy w składzie: asp. Michał Hofman, mł. asp. Marcin Janosz, mł. ogn. Jarosław Kloc, mł. asp. Mateusz Prusiewicz, sekc. Szostak Radosław, st. str. Szymura Paweł.
Więcej »Uroczyście uczcili pamięć poległych żołnierzy
Komendant Miejski Policji w Rybniku insp. Teofil Marcinkowski, I Wicewojewoda Śląski Jan Chrząszcz, Posłowie na Sejm oraz Zastępca Prezydenta Miasta Rybnika, Wicestarosta Rybnicki i przedstawiciele innych służb mundurowych, wzięli udział w ceremoniale upamiętnienia żołnierzy, którzy stracili życie walcząc o suwerenność i niepodległość Ojczyzny. Ich pamięć została uczczona poprzez symboliczne zapalenie zniczy i złożenie kwiatów na miejscach ich mogił.
Więcej »Nie dla czadu - szkolenie dzielnicowych
Rybniccy dzielnicowi uczestniczyli w szkoleniu, które poświęcone było problematyce przeciwdziałania zatruciom tlenkiem węgla. Szkolenie w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjno - profilaktycznej „Nie dla czadu”, poprowadził mł. bryg. Bogusław Łabędzki z Państwowej Straży Pożarnej w Rybniku. Celem tego przedsięwzięcia jest zwrócenie uwagi osobom korzystającym z urządzeń grzewczych na problem potencjalnego zatrucia tlenkiem węgla, czyli czadem.
Więcej »Puchar PZPN dla Komendy Miejskiej Policji w Rybniku
Komenda Miejska Policji w Rybniku, uhonorowana została pamiątkowym pucharem za wzorową pracę na rzecz poprawy bezpieczeństwa na obiektach sportowych. W czasie konferencji „Bezpieczny Stadion” i towarzyszącej przedsięwzięciu Gali Fair Play, nagrodę z rąk Komendanta Głównego Policji nadinsp. dr Jarosława Szymczyka oraz Prezesa PZPN Zbigniewa Bońka, odebrał Komendant Miejski Policji w Rybniku insp. Teofil Marcinkowski.
Więcej »Kontynuacja akcji Worek za Worek
W związku z zainteresowaniem akcją pod hasłem „Worek za Worek” inicjatywa będzie miała charakter stały. Zasady akcji pozostaną niezmienione - przynieś do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów worek z odpadami segregowanymi a bezpłatnie otrzymasz nowy w tej samej kolorystyce.
Więcej »Stare piece w nowych domach? Walka ze smogiem, to jak walka z wiatrakami
Walka ze smogiem w Rybniku prowadzona jest na kilku frontach. Jednak jednym z najskuteczniejszych sposobów ograniczenia zanieczyszczenia powietrza jest konsekwentna wymiana starych, nieekologicznych pieców, opalanych paliwem złej jakości.
Więcej »Funkcjonariusze ŚOSG zatrzymali w Żorach 5 Ukraińców
Wczoraj, 27. października funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali w Żorach 5 obywateli Ukrainy. Cudzoziemcy otrzymali decyzje zobowiązujące do powrotu.
Więcej »Koncert Maksymalnie... Górecki
Koncert „Maksymalnie... Górecki” uświetnił 20-lecie istnienia Towarzystwa im. Braci Szafranków i 80 rocznicę urodzin znakomitego dyrygenta i kompozytora Jerzego Maksymiuka. W trakcie wydarzenia uhonorowana została wybitna pianistka Lidia Grychtołówna.
Więcej »Spotkanie ze złotymi jubilatami
Kolejne rybnickie pary obchodziły jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego. Z dostojnymi jubilatami spotkał się prezydent Rybnika, Piotr Kuczera, który wręczył parom medale Prezydenta RP za długoletnie pożycie małżeńskie, listy gratulacyjne oraz upominki.
Więcej »Fałszywy kurier sądowy wyłudził 9 tys. złotych
Bezwzględni oszuści znów dali o sobie znać w Rybniku. Mieszkanka naszego miasta uwierzyła w historię naciągaczy i straciła pieniądze. Apelujemy, zwłaszcza do osób starszych, aby wykazywali się szczególną czujnością w kontakcie z obcymi osobami, które chcą pieniądze dla siebie lub kogoś innego. O każdym niepokojącym przypadku należy niezwłocznie powiadomić Policję pod nr 997 i 112.
Więcej »Kursant uczył się jeździć w stanie po użyciu alkoholu
Policjanci ruchu drogowego rybnickiej komendy przeprowadzili działania, których głównym celem było wyeliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących. Mundurowi w kilku punktach kontrolnych, sprawdzili stan trzeźwości ponad 1500 kierujących. Kilku z nich odpowie za prowadzenie pojazdu „po kielichu” i na dłuższy czas pożegna się z prawem jazdy.
Więcej »Świadek zareagował – rozbojarz w rękach policji
Świadek, który widział jak bandyta wyrywał torebkę starszej kobiecie i uciekł, natychmiast zareagował i pobiegł za nim. Dzięki jego postawie, policjanci z komisariatu policji w Czerwionce-Leszczynach, zatrzymali podejrzanego o rozbój. 19-latek usłyszał już prokuratorskie zarzuty. Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji.
Więcej »Goście z Lievin z wizytą u prezydenta
Rybnik znalazł się na trasie wycieczki grupy mieszkańców partnerskiego miasta Lievin, spędzających w Polsce tygodniowe wakacje. We wtorek, 25 października Francuzi byli gośćmi prezydenta Rybnika Piotra Kuczery.
Więcej »z kierunku północno-wschodniego
| Ciśnienie: | 1018 hpa |
|---|---|
| Wilgotność: | 91% |
| Wschód słońca: | 04:37 |
| Zachód słońca: | 20:59 |
Partnerzy portalu |
Telegraf | Pokaż wszystkie » |
| Chmura tagów |


