Aktualności |
Region: |
Policjant z Rybnika komendantem Komisariatu w Gliwicach
Podinspektor Mariusz Klepek, który od początku swojej służby związany był z Komendą Miejską Policji w Rybniku, został komendantem Komisariatu Policji II w Gliwicach. 14 października 2011 r. powołano go na zastępcę komendanta Komisariatu Policji w Czerwionce-Leszczynach, a później pełnił obowiązki I zastępcy komendanta miejskiego w Żorach.
Więcej »Świetlne show i koncert The Dumplings
Niespodzianka dla uczestników Music & Water Festival. Impreza łącząca świetną muzykę z wodną rekreacją potrwa nie jeden, a dwa dni! Ostatni weekend wakacji w Rybniku zapowiada się bardzo energetycznie.
Więcej »Program Rodzina 500 plus w Rybniku
8444 rodziny uzyskały do końca lipca prawo do skorzystania ze świadczenia wychowawczego w ramach programu „Rodzina 500 plus”. Mieszkańcom Rybnika wypłacono ponad 23 miliony zł.
Więcej »W Halo! Rybnik z młodzieżą
W poniedziałek, 1 sierpnia, w punkcie informacji miejskiej Halo! Rybnik zastępca prezydenta Rybnika Wojciech Świerkosz spotkał się z przedstawicielami Młodzieżowej Rady Miasta.
Więcej »Motocyklista bez uprawnień, przekroczył prędkość o 57 km/h
Policjanci ruchu drogowego zatrzymali 30-letniego mieszkańca Rybnika, który jechał motocyklem w terenie zabudowanym z prędkością 107 km/h. Mundurowi ustalili, że kierujący nie posiada uprawnień do kierowania motocyklem. Policjanci sporządzili wniosek o ukaranie do sądu. Mężczyzna musi się też pożegnać z prawem jazdy na najbliższe 3 miesiące.
Więcej »Koleje Śląskie na mapach Google
Osoby planujące swoje podróże przy użyciu Google Maps mają do wyboru jeszcze jedną opcję. Podróżujący będą mogli m.in. sprawdzić godziny kursowania, trasę i czas przejazdu pociągami Kolei Śląskich. Możliwe też jest bezpośrednie przejście do internetowego systemu sprzedaży biletów.
Więcej »Ilu milionerów mamy w Rybniku?
Izba Skarbowa w Katowicach ujawniła, ilu milionerów mieszka na Śląsku. Są to osoby, które w zeznaniach podatkowych za 2015 rok wskazały minimum milion złotych dochodu.
Więcej »Kolejny wypadek na A1. Poszkodowani w szpitalu
Rybniccy śledczy wyjaśniają szczegółowe okoliczności oraz przyczyny wypadku, do którego doszło wczoraj, na autostradzie A1 w Świerklanach. Jak ustalili policjanci ruchu drogowego, kierujący mercedesem, jadąc w kierunku Żor, nie dostosował prędkości do warunków drogowych, stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do rowu. Kierujący oraz pasażerka zostali przetransportowani do szpitala.
Więcej »Festiwal Reggae 2016. Grubson porwał publiczność
Wodzisław Śląski po raz kolejny stał się Najcieplejszym Miejscem Na Ziemi. W tym roku festiwal reggae odbył się w nowym miejscu, a dokładnie na Stadionie Miejskim. Podczas drugiego dnia wystąpili: Region, Roots Rockets, Bez Jahzgh, Habakuk, Mesajah, Grubson oraz Dancehall Masakrah. Zdjęcia znajdują się TUTAJ.
Więcej »Sprawca kolizji z czynnym zakazem i 3 promilami
Wczoraj na ulicy Rudzkiej, doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia. Jak ustalili policjanci z rybnickiej drogówki, kierujący seatem najechał na tył skody, którą podróżowali rodzice z 8-letnim dzieckiem. Kobieta była w ciąży. Sprawca zdarzenia, 36-letni rybniczanin, miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Okazało się, posiada także czynny zakaz prowadzenia pojazdów i wyrok w zawieszeniu. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.
Więcej »Wodzisławski Festiwal Reggae - dzień pierwszy
Za nami pierwszy dzień 13. edycji Festiwalu Reggae - Najcieplejsze Miejsce Na Ziemi. Podczas tego dnia wystąpili: Pozyton Sound, Shashamane, Vavamuffin, Tabu oraz Zion Train. Zobacz fotorelację.
Więcej »Szesnastolatek uciekał crossem przed policjantami
Policjanci rybnickiej drogówki, prowadzili pościg za motocyklistą, który nie zatrzymał się do kontroli. Kierujący podczas ucieczki łamał wiele przepisów drogowych, powodując tym niebezpieczeństwo dla innych uczestników ruchu drogowego. Jak się okazało, kierującym był 16-letni mieszkaniec Rybnika. Z uwagi na jego wiek, sprawa trafi do Sądu Rodzinnego.
Więcej »Jak przemieszczają się mieszkańcy aglomeracji śląskiej?
Instytut Badań Outdooru sprawdził zwyczaje komunikacyjne dziesięciu aglomeracji w Polsce. Jedną z nich była aglomeracja śląska. Dzięki badaniom wiemy, że mieszkańcy aglomeracji śląskiej na codzienne przemieszczanie się po miastach poświęcają mniej czasu niż mieszkańcy innych regionów Polski. Czym jeszcze zaskakują wyniki?
Więcej »Podwójny pech przestępcy. Sprawca kradzieży okazał się być poszukiwany przez Sąd
Policjanci wydziału prewencji rybnickiej komendy, interweniowali wobec mężczyzny, który w jednym ze sklepów usiłował ukraść artykuły spożywcze. Jego złodziejską eskapadę udaremnił pracownik ochrony, który natychmiast powiadomił Policję. Podczas legitymowania policjanci ustalili, że 24-letni mieszkaniec Rybnika, był poszukiwany nakazem doprowadzenia do zakładu karnego celem odbycia kary pozbawienia wolności. Zatrzymany trafił już za kratki.
Więcej »Kierująca straciła prawo jazdy - jechała 117 km/h w terenie zabudowanym!
W ręce policjantów ruchu drogowego rybnickiej komendy, wpadła 33-latka, który jechała volkswagenem w terenie zabudowanym z prędkością 117 km/h. Kierująca została ukarana mandatem karnym. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, musi się też pożegnać z prawem jazdy na najbliższe 3 miesiące.
Więcej »z kierunku północno-wschodniego
| Ciśnienie: | 1017 hpa |
|---|---|
| Wilgotność: | 42% |
| Wschód słońca: | 04:38 |
| Zachód słońca: | 20:59 |
Partnerzy portalu |
Telegraf | Pokaż wszystkie » |
| Chmura tagów |


