Aktualności |
Region: |
Kursant uczył się jeździć w stanie po użyciu alkoholu
Policjanci ruchu drogowego rybnickiej komendy przeprowadzili działania, których głównym celem było wyeliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących. Mundurowi w kilku punktach kontrolnych, sprawdzili stan trzeźwości ponad 1500 kierujących. Kilku z nich odpowie za prowadzenie pojazdu „po kielichu” i na dłuższy czas pożegna się z prawem jazdy.
Więcej »Świadek zareagował – rozbojarz w rękach policji
Świadek, który widział jak bandyta wyrywał torebkę starszej kobiecie i uciekł, natychmiast zareagował i pobiegł za nim. Dzięki jego postawie, policjanci z komisariatu policji w Czerwionce-Leszczynach, zatrzymali podejrzanego o rozbój. 19-latek usłyszał już prokuratorskie zarzuty. Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji.
Więcej »Goście z Lievin z wizytą u prezydenta
Rybnik znalazł się na trasie wycieczki grupy mieszkańców partnerskiego miasta Lievin, spędzających w Polsce tygodniowe wakacje. We wtorek, 25 października Francuzi byli gośćmi prezydenta Rybnika Piotra Kuczery.
Więcej »O problemach gmin w województwie śląskim
Zmiany w oświacie oraz ustawie prawie wodnym były wiodącymi tematami Konwentu Burmistrzów i Wójtów Śląskiego Związku Gmin i Powiatów. W spotkaniu wzięli udział m.in. Wojciech Saługa, marszałek Województwa Śląskiego, Piotr Kuczera, prezydent Rybnika - zastępca przewodniczącego Związku, Ireneusz Czech, wójt Gminy Kochanowice, dr Ferdynand Morski, dyrektor Biura Związku, Grzegorz Gryt, wójt Gminy Lyski.
Więcej »Alma zamyka swój sklep w Rybniku!
Śmiertelne potrącenie pieszego w Dębieńsku
Policjanci z Rybnika wyjaśniają dokładny przebieg czwartkowego wypadku drogowego, do którego doszło w Dębieńsku. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że 26-letni kierujący samochodem marki Renault, potrącił idącego chodnikiem 15-letniego chłopca. W wyniku odniesionych obrażeń pieszy zmarł.
Więcej »Pierwsza dama z wizytą w Rybniku
Z wizytą w Iwano-Frankiwsku
W połowie października delegacja z Urzędu Miasta Rybnika uczestniczyła w II Międzynarodowym Forum Miast Partnerskich „Partnerstwo i Perspektywa” w Iwano-Frankiwsku na Ukrainie.
Więcej »Redukcyjny odstrzał dzików
W związku z coraz większą liczbą interwencji związanych z występowaniem dzików zagrażających życiu i zdrowiu mieszkańców Rybnika, na terenie miasta wykonany zostanie odstrzał redukcyjny 60 sztuk dzików.
Więcej »Szybka jazda kierującego z czynnym zakazem
40-letni kierowca hondy, który przekroczył dopuszczalną prędkość, został zatrzymany do kontroli przez policjantów ruchu drogowego rybnickiej komendy. Okazało się, że kierujący wsiadł za „kółko” pomimo obowiązującego go zakazu prowadzenia pojazdów. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym. Za naruszenie zakazu sądowego, grozi mu kara nawet 3 lat pozbawienia wolności.
Więcej »Sesja Rady Miasta
W czwartek, 20 października, o godz. 16.00 w Urzędzie Miasta odbędzie się sesja Rady Miasta Rybnika.
Więcej »Wypadki – apelujemy o ostrożność
Apelujemy o ostrożność na drogach. Panująca obecnie aura sprawia, że warunki na drodze robią się bardzo zmienne, bardziej zdradliwe i niebezpieczne zarówno dla kierujących jak i dla pieszych. Niestety, we wtorek na rybnickich drogach doszło do kilku kolizji i wypadków.
Więcej »Odpowiedzą za nielegalny pobór energii elektrycznej
Dzielnicowi z komisariatu Policji w Rybniku-Boguszowicach wspólnie z pracownikami dystrybutora energii ujawnili dwa przypadki nielegalnego poboru energii elektrycznej. Jak się okazało, właściciele mieszkań kradli prąd całkowicie pomijając układ pomiarowy. Podejrzanym za kradzież energii grozi nawet do 5 lat więzienia.
Więcej »Śmiertelne potrącenie pieszego na ul. Małachowskiego
Rybniccy śledczy wyjaśniają dokładny przebieg wczorajszego wypadku drogowego, w którym zginął 52-letni mężczyzna. Ze wstępnych ustaleń policjantów ruchu drogowego wynika, że pieszy został potrącony, kiedy przechodził przez jezdnię poza przejściem dla pieszych.
Więcej »Podpisano umowę na dostawę nowoczesnych pociągów. Prawdopodobnie ta liczba w przyszłości może się zwiększyć
Zarząd Województwa Śląskiego, Koleje Śląskie oraz firma Pesa Bydgoszcz SA podpisali umowę na dostawę trzynastu nowych pociągów. W ramach zamówienia podstawowego umowa z Pesą obejmuje trzynaście elektrycznych zespołów trakcyjnych. Dziesięć z nich zakupiło Województwo Śląskie, pozostałe trzy - Koleje Śląskie. Łączna wartość zamówienia wynosi ok. 206 mln zł brutto, w tym ok. 167,4 mln zł pochodzi z budżetu Województwa, a ok. 38,6 mln zł to pieniądze przewoźnika.
Więcej »z kierunku północno-wschodniego
| Ciśnienie: | 1020 hpa |
|---|---|
| Wilgotność: | 74% |
| Wschód słońca: | 04:36 |
| Zachód słońca: | 20:59 |
Partnerzy portalu |
Telegraf | Pokaż wszystkie » |
| Chmura tagów |


