Aktualności |
Region: |
I sesja Młodzieżowej Rady Miasta za nami [FOTO]
W czwartek, 6 października, odbyła się pierwsza w tym roku szkolnym Sesja Młodzieżowej Rady Miasta Rybnika.
Więcej »Dodatkowe środki dla samorządów w województwie śląskim, w tym dla Rybnika
Prawie 1,2 mld zł – to dodatkowe środki, które trafią do samorządów w województwie śląskim. W całym kraju rząd przeznaczy w sumie prawie 13,7 mld złotych na wsparcie jednostek samorządu terytorialnego.
Więcej »Gdzie szukać zagubionych dokumentów do emerytury
Gdy podczas kompletowania dokumentów, które są potrzebne do złożenia wniosku emerytalnego, brakuje zaświadczeń sprzed lat – emerytura będzie niższa niż wtedy, gdy ZUS ma pełen zakres danych. Szczególnie dotyczy to dokumentów potwierdzających zatrudnienie i wysokość zarobków przed 1999 rokiem.
Więcej »Szukacie pomysłu na weekend? Oto nowa atrakcja
Zabytkowa wieża ciśnień przy ulicy Zamoyskiego w Zabrzu została zrewitalizowana i udostępniona dla zwiedzających.
Więcej »Zmienia się rybnicka polityka mobilności
Rozwój infrastruktury drogowej przy jednoczesnym inwestowaniu w komunikację zbiorową oraz korzystne rozwiązania dla ruchu pieszego i rowerowego – to kluczowe elementy rybnickiej polityki mobilności.
Więcej »Chciał tylko pomóc, a został okradziony. Poznajesz je?
Policjanci z wydziału kryminalnego pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Rybniku prowadzą postępowanie w sprawie kradzieży. Śledczy dążą do ustalenia tożsamości kobiet widocznych na opublikowanych zdjęciach.
Więcej »Konkurs Piękna wieś. Wyróżnienie dla Palowic
Podczas „Forum Sołtysów Województwa Śląskiego” wręczono nagrody w konkursie „Piękna wieś”. Wyróżnienie w kategorii najlepsze przedsięwzięcie odnowy wsi otrzymało sołectwo Palowice. Nagrodę oraz gratulacje za wyróżniony projekt odebrali Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski wraz z sołtys Palowic Dominiką Baranowicz.
Więcej »Ślubowanie za nimi. Teraz półroczne szkolenie
Na terenie Oddziału Prewencji Policji w Katowicach, 07.10., odbyło się uroczyste ślubowanie 77 nowych policjantów, wśród których znalazło się 9 kobiet. Rotę ślubowania przyjął od nich Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Roman Rabsztyn.
Więcej »Światowy Dzień Uśmiechu w rybnickim magistracie [FOTO]
Urzędnicy wzięli udział w sesji jogi śmiechu, prowadzonej przez profesjonalną instruktorkę tej techniki relaksacyjnej.
Więcej »Wystartowały 53. Rybnickie Dni Literatury
Rybnickie Dni Literatury wystartowały! Jak co roku to jedno z najstarszych wydarzeń literackich w Polsce obfitować będzie w ciekawe spektakle i spotkania autorskie.
Więcej »W Elektrowni Rybnik powstanie kotłownia rozruchowa
Elektrownia Rybnik, należąca do PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, podpisała umowę na budowę kotłowni rozruchowej. Inwestycja umożliwi zwiększenie elastyczności pracy zakładu poprzez szybkie uruchamianie bloków energetycznych w sytuacji ich całkowitego wyłączenia.
Więcej »Będą zbierać podpisy pod petycją o przywrócenie pociągów do Bohumina
- W 2016 roku, po remoncie linii kolejowej, Koleje Śląskie wznowiły połączenie Katowice - Bohumin przez Chałupki jako odpowiedź na zapotrzebowanie społeczne. W marcu 2020 r., ze względu na pandemię COVID-19, kursy skrócono do Chałupek, jednak na początku lipca 2020 r. Koleje Śląskie przywróciły pociągi do Bohumina. I tutaj pojawia się problem, ponieważ z chwilą ogłoszenia drugiej fali koronawirusa połączenia znów zostały przerwane. Dziś mamy jesień 2022 r., granica polsko-czeska jest otwarta, a połączenie nie zostało przywrócone - pociągi linii S71 kończą trasę w Chałupkach. Co więcej, brak kursów na odcinku Chałupki - Bohumin w niedawno opublikowanym rozkładzie jazdy na przyszły rok wyraźnie wskazuje na brak zamiarów odwieszenia/reaktywacji tego połączenia. W poniedziałek 10 października złożymy petycję w tej sprawie wraz z podpisami u Marszałka województwa śląskiego - informują organizatorzy akcji.
Piątek 7 października:
15.30-16.15 Gliwice przed dworcem kolejowym - zbiórka podpisów
17:00-18:00 Rybnik, skwer naprzeciwko dworca kolejowego Rybnik w okolicach pomnika Karola i Antoniego Szafranków
Sobota 8 października:
12:00 Wodzisław Śląski, dworzec kolejowy- konferencja prasowa + zbiórka podpisów do ok. 13.15
Link do wydarzenia sobotniego: https://www.facebook.com/events/431309719115844
Link do petycji online: https://www.petycjeonline.com/bohumin
ZUS wysyła list z decyzją o czternastce
Każdy, komu wypłacono „czternastą emeryturę” otrzyma pisemną decyzję o przyznaniu świadczenia. ZUS wysyła listy do emerytów i rencistów z taką informacją. W województwie śląskim trafi on do blisko 900 tys. osób. W sumie w całym kraju ZUS wyślę ponad 7 mln decyzji.
Więcej »Dwór w Łukowie Śląskim gościł KGW z Suminy
We wtorek, 4 października, Koło Gospodyń Wiejskich z Suminy gościło w Dworze w Łukowie Śląskim.
Więcej »XII Memoriał Pożarniczy im. kpt. Adama Byczka
W sobotę, 24 września, w gminie Świerklany odbył się XII Memoriał Pożarniczy im. kpt. Adama Byczka. Tradycyjnie w zmaganiach memoriału wzięły udział Ochotnicze Straże Pożarne z Powiatu Rybnickiego.
Więcej »z kierunku północno-wschodniego
| Ciśnienie: | 1019 hpa |
|---|---|
| Wilgotność: | 72% |
| Wschód słońca: | 04:37 |
| Zachód słońca: | 20:59 |
Partnerzy portalu |
Telegraf | Pokaż wszystkie » |
| Chmura tagów |
![I sesja Młodzieżowej Rady Miasta za nami [FOTO] I sesja Młodzieżowej Rady Miasta za nami [FOTO] - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com](img/archiwum-mini.jpg)

