Aktualności |
Region: |
Murzasichle - rybniczanie nie słyszeli
Ponad sto osób zmierzyło się w piątek w rybnickiej bibliotece z pułapkami polskiej ortografii. Uczestnicy przez ponad godzinę pisali dyktando "Minieuro nad Rudą". - Było trudne i długie. Czyli dokładnie takie, jak być powinno - zapewniają siostry Ewa i Lidka.
Więcej »Czy Rybnik jest przyjazny biznesowi?
Prasówka. Gdzie najłatwiej robić w Polsce biznes? Na to pytanie jest tylko jedna odpowiedź - w Gliwicach, bo to miasto zdobyło właśnie pierwsze miejsce w rankingu tygodnika "Newsweek" na miasto przyjazne biznesowi. Na której pozycji jest Rybnik? ZOBACZ TOP 16 miast przyjaznych biznesowi woj. śląskiego.
Więcej »Wychowują do roli czytelników
W piątek, 18 maja, w Przedszkolu nr 10 w Czerwionce-Leszczynach odbył się finał akcji "Cała Polska czyta dzieciom" połączony z konkursem plastycznym dla przedszkolaków. Wyróżniono ponad trzydziestu małych twórców.
Więcej »Tatusiowie z wypiekami na twarzy
Mniejsi i więksi chłopcy jak zaczarowani śledzą mknące po makiecie pociągi. – Tatusiu, ja też bym chciał coś takiego w domu – namawia syn ojca. Podobnych rozmów można usłyszeć w Fundacji Elektrowni Rybnik dużo więcej, bo rozpoczęła się 6. Międzynarodowa Wystawa Makiet Kolejowych. Potrwa do niedzieli.
Więcej »Rodzice przygotowali śląskie zakąski
Społeczność przedszkola nr 13 w rybnickich Chwałowicach zorganizowała w piątek festyn rodzinny. Hasło przewodnie brzmiało "po śląsku". - Przygotowaliśmy między innymi konkurs gwary śląskiej i kulania klusek - wylicza dyrektor placówki, Joanna Cichecka.
Więcej »Kryształy PR-u dla Czerwionki-Leszczyn
3 maja w Katowicach odbyła się gala wręczenia nagród w konkursie "Kryształy PR-u". Gmina i Miasto Czerwionka-Leszczyny zdobyła wyróżnienie w kategorii najlepsza promocja projektów unijnych. Odebrał je burmistrz Wiesław Janiszewski.
Więcej »Oddaj zużyte baterie, weź sadzonkę
Prezydent Rybnika zachęca mieszkańców do zbiórki zużytych baterii i tonerów. Osoby, które przyniosą co najmniej 10 zużytych baterii lub 5 zużytych tonerów, mogą zabrać do domu sadzonkę drzew iglastych.
Więcej »Wręczono Narcyzy 2012
Szefowe Kompanii Węglowej i biura reklam śląskiej Polskapresse, lekarka z Raciborza oraz kanclerz katowickiej Akademii Muzycznej a także honorowo Jasna Jaklin Majetic odebrły dziś Narcyzy, doroczne nagrody Izby Przemysłowo – Handlowej Rybnickiego Okręgu Przemysłowego. Była to 11. edycja imprezy, tym razem z galą w Raciborzu.
Więcej »Wizje opozycji rodem z Titanica
Niedoszacowanie dochodów, poślizgi w projektach inwestycyjnych, zła polityka planistyczna – to tylko niektóre zarzuty, jakie usłyszał prezydent Adam Fudali od radnych Platformy Obywatelskiej podczas sesji absolutoryjnej. Z uwagami nie zgadza się koalicja i porównuje prezydenta do dobrego kapitana.
Więcej »Sznita dla piekarza, żymła dla ucznia
Piekarze staną w szranki w konkursie "O rybnicko sznita chleba". Rywalizacja nastąpi 15 czerwca podczas Dni Rybnika. Każdy mieszkaniec będzie mógł skosztować różnego rodzaju wypieków i zagłosować na ten, który mu najbardziej smakuje.
Więcej »Od poniedziałku zamknięta ul. Długosza
W związku z budową kanalizacji sanitarnej w ciągu ulicy Długosza w Rybniku, od 28 maja planuje się zamknięcie drogi na odcinku od ulicy Mikołowskiej do ulicy Zajezdnej.
Więcej »Grubson promował GRUBY BRZUCH
23 maja w Empiku w galerii Focus Mall odbyła się polska premiera płyty Grubsona & BRK "Gruby brzuch". W spotkaniu, na które przybyło kilkuset fanów, uczestniczyli Grubson (Tomasz Iwańca) i BRK (Bartosz Kochanek).
Więcej »Dzień Przedsiębiorcy 2012
31 maja br. odbędzie się Impreza pn. Dzień Przedsiębiorcy, która skierowana jest zarówno do Przedsiębiorców, jak i Mieszkańców Żor. Impreza organizowana jest przez Żorską Izbę Gospodarczą przy współudziale Cechu Rzemiosł Różnych w Żorach oraz Izby Żorska Przedsiębiorczość.
Więcej »790 mln z PIT wróciło już do śląskich podatników
– Już prawie 790 mln złotych z tytułu zwrotu nadpłaconego podatku dochodowego od osób fizycznych za rok 2011 trafiło do podatników z terenu województwa śląskiego. Urzędy skarbowego zrealizowały 780 tyś. zwrotów. Najwięcej pieniędzy na razie wróciło do podatników z Rybnika (47,3 mln zł) i Cieszyna (39,7 mln zł).
Więcej »Radni BSR-u bili brawo na stojąco
W czwartek rybniccy radni udzielili prezydentowi Adamowi Fudalemu absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2011 rok. - Gratuluję panie prezydencie - cieszył się przewodniczący Andrzej Wojaczek. Radni BSR-u wstali i bili brawo, radni PiS-u klaskali na siedząco, a opozycja z PO zamarła w bezruchu, bo głosowała przeciw.
Więcej »z kierunku północnego
| Ciśnienie: | 1019 hpa |
|---|---|
| Wilgotność: | 48% |
| Wschód słońca: | 04:36 |
| Zachód słońca: | 20:59 |
Partnerzy portalu |
Telegraf | Pokaż wszystkie » |
| Chmura tagów |


