Dzisiaj jest: środa, 4 sierpnia 2021 r.Imieniny: Dominiki, Dominika i Protazego
Aktualności
Region:
Zmarł Jerzy Frelich - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Aktualności » 22 lipca 2021, godz. 10:48 » rybnik.eu, Fot. mat.UM Rybnik » komentarzy:  

Zmarł Jerzy Frelich

Rybnik:

17 lipca zmarł Jerzy Frelich – wieloletni samorządowiec, nauczyciel i współtwórca rybnickiej Solidarności.

Więcej »
Linia już na wieży - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Aktualności » 22 lipca 2021, godz. 10:41 » rybnik.eu » komentarzy:  

Linia już na wieży

Rybnik:

Zakończył się kolejny etap prac związanych z adaptacją maszynowni i nadszybia Szybu Kościuszko na terenie Zabytkowej Kopalni Ignacy na potrzeby turystyki dziedzictwa przemysłowego. Maszyna parowa i wieża szybowa zostały na nowo połączone stalową liną wyciągową.

Więcej »
Zielona Kolej dla mieszkańców województwa śląskiego - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Aktualności » 22 lipca 2021, godz. 07:28 » Koleje Śląskie » komentarzy:  

Zielona Kolej dla mieszkańców województwa śląskiego

Region:

Już wkrótce pociągi Kolei Śląskich będą zasilane energią trakcyjną pochodzącą z odnawialnych źródeł. Samorządowy przewoźnik podpisał w tej sprawie list intencyjny z PKP Energetyka - spółką koordynującą realizację Programu Zielona Kolej. Przedmiotem porozumienia są zakupy energii wytworzonej w elektrowniach solarnych i wiatrowych, a także jej produkcja na potrzeby własne, przy wykorzystaniu instalacji fotowoltaicznych.

Więcej »
Wsparcie dla lokalnych inicjatyw w subregionie zachodnim - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Aktualności » 21 lipca 2021, godz. 12:13 » slaskie.pl » komentarzy:  

Wsparcie dla lokalnych inicjatyw w subregionie zachodnim

Rybnik:

Ponad 245 tys. zł trafi do gmin z subregionu zachodniego w ramach tegorocznej edycji marszałkowskiego konkursu „Inicjatywa sołecka”

Więcej »
Reklama
COViD-19. Raport dla Śląska i powiatu [21.07.2021] - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Aktualności » 21 lipca 2021, godz. 11:09 » red. » komentarzy:  

COViD-19. Raport dla Śląska i powiatu [21.07.2021]

Region:

Mamy 124 (wczoraj 104) nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem - raportuje resort zdrowia. Cztery dotyczą naszego regionu.

Więcej »
Aktualności » 21 lipca 2021, godz. 07:53 » Wydział Promocji Polityki Cyfrowej » komentarzy:  

Nie wierzysz, sprawdź - wystartował system SI2PEM!

Nie wierzysz, sprawdź - wystartował system SI2PEM! - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Polska:

Każdy zainteresowany może już sprawdzić poziom natężenia pola elektromagnetycznego w swojej okolicy – szybko, wygodnie i za darmo, przez internet. Ruszył SI2PEM, czyli System Informacyjny o Instalacjach wytwarzających Promieniowanie Elektromagnetyczne. 

Więcej »
Czy spodnie trekkingowe są istotne w ekwipunku turystycznym? - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Aktualności » 21 lipca 2021, godz. 07:38 » materiał partnerski » komentarzy:  

Czy spodnie trekkingowe są istotne w ekwipunku turystycznym?

Polska:

Trekking jest ciekawą formą aktywności na świeżym powietrzu, którą interesuje się coraz większa grupa osób. Wycieczki outdoorowe - niezależnie od stopnia zaawansowania, ilości dni i intensywności wysiłku wymagają zgromadzenia odpowiedniego ekwipunku, który ułatwi pokonywanie kilometrów. Jednym z niezbędnych akcesoriów każdego piechura są spodnie trekkingowe. Dlaczego warto zaopatrzyć się w ten rodzaj spodni? 

Więcej »
Powstanie nowa linia kolejowa Katowice – Ostrawa - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Aktualności » 20 lipca 2021, godz. 20:20 » Śląski Urząd Wojewódzki/CPK, fot. A. Kucharzewska » komentarzy:  

Powstanie nowa linia kolejowa Katowice – Ostrawa

Region:

Spółka Centralny Port Komunikacyjny zawarła dziś kontrakt na studium wykonalności dotyczące budowy polskiego odcinka nowej linii kolejowej między Katowicami i Ostrawą. W wydarzeniu uczestniczyli wiceminister infrastruktury, pełnomocnik rządu ds. CPK Marcin Horała, wojewoda śląski Jarosław Wieczorek, a także przedstawiciele władz spółki Centralny Port Komunikacyjny i spółki będącej wykonawcą.

Więcej »
To ważne by na zwolnieniu lekarskim był prawidłowy adres pobytu - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Aktualności » 20 lipca 2021, godz. 13:02 » Zakład Ubezpieczeń Społecznych » komentarzy:  

To ważne by na zwolnieniu lekarskim był prawidłowy adres pobytu

Polska:

Gdy idziesz na zwolnienie lekarskie pamiętaj o tym, by podać lekarzowi aktualny adres, pod którym będziesz przebywał w czasie chorobowego. Jeśli zmienisz miejsce pobytu w trakcie niezdolności do pracy, poinformuj o tym pracodawcę i ZUS w ciągu 3 dni od tej zmiany. 

Więcej »
PGNiG Obrót Detaliczny pomoże klientom uzyskać rządową dotację na wymianę pieca - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Aktualności » 20 lipca 2021, godz. 09:22 » materiał nadesłany » komentarzy:  

PGNiG Obrót Detaliczny pomoże klientom uzyskać rządową dotację na wymianę pieca

Polska:

PGNiG Obrót Detaliczny przy współpracy z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej rozpoczęło w województwie śląskim pierwszy etap programu „Prosto po czyste powietrze”. W ramach akcji eksperci spółki zapewnią fachowe doradztwo i pomoc przy ubieganiu się o dotację z rządowego programu Czyste Powietrze. Ponadto udzielą mieszkańcom wsparcia w procesie uzyskania przyłączenia lub zmiany warunków przyłączenia do sieci gazowej.

Więcej »
Wakacyjne podróże po Europie wciąż ze świadectwem szczepień lub testem [aktualne wymogi] - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Aktualności » 20 lipca 2021, godz. 09:16 » PAP » komentarzy:  

Wakacyjne podróże po Europie wciąż ze świadectwem szczepień lub testem [aktualne wymogi]

Polska:

Podróże po Europie wciąż łączą się z koniecznością przedstawiania zaświadczeń o odbyciu szczepienia przeciw Covid-19 lub negatywnego wyniku testu na obecność koronawirusa. Wszystkie kraje Unii Europejskiej uznają Unijny Certyfikat Covid, zestandaryzowany dokument potwierdzający szczepienie, nabycie odporności przez przejście infekcji lub wynik testu, co ułatwia podróże po kontynencie.

Więcej »
COViD-19. Raport dla Śląska i powiatu [19.07.2021] - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Aktualności » 19 lipca 2021, godz. 11:52 » red. » komentarzy:  

COViD-19. Raport dla Śląska i powiatu [19.07.2021]

Region:

Mamy 67 nowych (wczoraj 69) i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem - podało dziś ministerstwo zdrowia. Nasz region wolny jest od nowych infekcji.

Więcej »
Wirusolog: Wariant delta jest bardziej zakaźny, ale nie bardziej agresywny - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Aktualności » 19 lipca 2021, godz. 11:44 » PAP » komentarzy:  

Wirusolog: Wariant delta jest bardziej zakaźny, ale nie bardziej agresywny

Polska:

Delta jest bardziej zakaźna, ale nie bardziej agresywna – powiedziała PAP prof. Agnieszka Szuster-Ciesielska z Katedry Wirusologii i Immunologii UMCS w Lublinie. Jej zdaniem czwarta fala koronawirusa w Polsce najbardziej uderzy w region wschodni i południowo-wschodni, gdzie jest najmniej zaszczepionych.

Więcej »
Reklama
Wakacje 2021. Tajemnicze odkrycie w pałacu w Sławikowie. Jak zwiedzać obiekt? - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Aktualności » 18 lipca 2021, godz. 10:55 » Grzegorz Wawoczny » komentarzy:  

Wakacje 2021. Tajemnicze odkrycie w pałacu w Sławikowie. Jak zwiedzać obiekt?

Region:

Opiekująca się sławikowskim pałacem Fundacja Gniazdo wspólnie z gm. Rudnik bada wątek domniemanych związków rodziny von Eicksted z masonami. Trwają tu prace porządkowe, odbywa się szereg imprez i rodzi się pytanie, kiedy najlepiej zwiedzać XIX-wieczną budowlę położona na skraju pow. raciborskiego i kędzierzyńsko-kozielskiego. Okolice to świetny teren dla rowerzystów.

Więcej »
Aktualności » 18 lipca 2021, godz. 10:54 » opr. red., fot. Laboratorium Gynocentrum - fot. Patryk Pyrlik UMWS » komentarzy:  

COViD-19. Raport dla Śląska, Rybnika i powiatu rybnickiego [18.07.2021]

COViD-19. Raport dla Śląska, Rybnika i powiatu rybnickiego [18.07.2021] - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Region:

Mamy 69 nowych (wczoraj 114) i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem - informuje resort zdrowia. Dwa dotyczą powiatu rybnickiego.

Więcej »
Partnerzy portalu
  • Fotoobrazy, fototapety, plakaty, fotorolety, obraz ze zdjęcia - fotonaplotnie.pl
Reklama
Dziś w Rybniku
środa | 04 sierpnia 2021 | 01:35
16.5°C
słabe opady deszczu
wiatr słaby 3.13 m/s
z kierunku północno-wschodniego
Ciśnienie:1013 hpa
Wilgotność:88%
Wschód słońca:05:19
Zachód słońca:20:24
czwartek
05.08.2021
15.3°C
14.8°C
piątek
06.08.2021
19.7°C
14.4°C
sobota
07.08.2021
25.5°C
14.5°C
Partnerzy portalu
Regulamin | Kontakt i reklama | Polityka PRYWATNOŚCI oraz dot. plików cookies | Aktualności | Biznes | Ekologia | Felietony | Baza firm | Gotowanie | Historia | Książki | Kultura i edukacja | Ogłoszenia | Ogłoszenia urzędowe | Oświata | Patrol24 | PWSZ Racibórz | Sport | Strony Partnerskie | Styl życia | Telegraf | Turystyka | Wiara | Zdrowie
Projekt i wykonanie © Margomedia Sp. z o.o.