Dzisiaj jest: niedziela, 25 lutego 2024 r.Imieniny: Almy, Cezarego i Jarosława
Aktualności
Region:
Rybnik. W budynku krwiodawstwa przy Rudzkiej zagościł XXI wiek [FOTO] - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Aktualności » 13 lutego 2024, godz. 20:15 » red., fot. FB/Rybnik.eu-Miasto Rybnik, RCKiK Racibórz » komentarzy:  

Rybnik. W budynku krwiodawstwa przy Rudzkiej zagościł XXI wiek [FOTO]

Rybnik:

12 lutego huczne otwarcie z oficjelami, a już dzień później praca pełną parą. Nie na darmo, gdyż już od rana przed drzwiami Oddziału Terenowgo RCKiK w Raciborzu ustawiła się kolejka dawców, chętnych do oddania krwi i podzielenia się swym życiodajnym płynem.

Więcej »
Pożar w Bełku. Starsza kobieta uratowana z opresji - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Aktualności » 13 lutego 2024, godz. 19:36 » red., fot. poglądowe - pixabay.com/AndrzejRembowski » komentarzy:  

Pożar w Bełku. Starsza kobieta uratowana z opresji

Czerwionka-Leszczyny:

Do zdarzenia doszło w nocy z 12 na 13 lutego w budynku jednorodzinnym przy ulicy Szerokiej w Bełku (gm. Czerwionka-Leszczyny).

Więcej »
Rybnicki budżet obywatelski do konsultacji - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Aktualności » 13 lutego 2024, godz. 19:29 » rybnik.eu » komentarzy:  

Rybnicki budżet obywatelski do konsultacji

Rybnik:

Do 29 lutego br. potrwają konsultacje społeczne projektu uchwały w sprawie budżetu obywatelskiego Miasta Rybnika.

Więcej »
Miliony od ZUS dla przedsiębiorców – zgłoszenia do konkursu od 26 lutego - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Aktualności » 13 lutego 2024, godz. 16:12 » ZUS Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego » komentarzy:  

Miliony od ZUS dla przedsiębiorców – zgłoszenia do konkursu od 26 lutego

Rybnik:

ZUS przeznaczy rekordową kwotę 120 mln zł na działania zmierzające do poprawy bezpieczeństwa i higieny pracy w firmach. Przedsiębiorcy mogą uzyskać dofinansowanie do 300 tys. zł. W tym roku wnioski będzie można składać od 26 lutego do 27 marca.

Więcej »
Reklama
Fundacja Elektrowni Rybnik zaprasza na warsztaty fotograficzne - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Aktualności » 13 lutego 2024, godz. 12:55 » red. » komentarzy:  

Fundacja Elektrowni Rybnik zaprasza na warsztaty fotograficzne

Rybnik:

Fundacja Elektrowni Rybnik zaprasza wszystkich miłośników fotografii do udziału w cyklicznych spotkaniach. Podczas nich będzie możliwośc wspólnego tworzenia, wzajeemnej inspiracji i motywacji oraz nauki.

Więcej »
Policyjne podsumowanie ferii na śląskich drogach - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Aktualności » 13 lutego 2024, godz. 11:39 » KWP Katowice » komentarzy:  

Policyjne podsumowanie ferii na śląskich drogach

Region:

Od 26 stycznia do 11 lutego trwały policyjne działania “Bezpieczne ferie 2024”. Policjanci czuwali nad bezpieczeństwem na drogach w naszym województwie. W porównaniu do roku 2023, w okresie tegorocznych ferii było mniej wypadków, a także osób rannych i ofiar śmiertelnych na drogach. Wzrosła natomiast liczba kolizji.

Więcej »
Rolnicy mogą się ubiegać o zwrot akcyzy za paliwo robocze - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Aktualności » 13 lutego 2024, godz. 09:19 » red. » komentarzy:  

Rolnicy mogą się ubiegać o zwrot akcyzy za paliwo robocze

Region:

Od 1 do 29 lutego br. rolnicy mogą składać wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystanego do produkcji rolnej na nowym wzorze wniosku. W tym roku zwrot podatku akcyzowego ustalony został w wysokości 1,46 zł do litra zakupionego oleju napędowego.

Więcej »
Nie mów, że wszystko będzie dobrze! Po prostu bądź! - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Aktualności » 13 lutego 2024, godz. 08:57 » KWP Katowice » komentarzy:  

Nie mów, że wszystko będzie dobrze! Po prostu bądź!

Region:

Depresja najczęściej kojarzy się ze złym nastrojem, niechęcią do życia, czy smutkiem. Gorszy dzień może zdarzyć się każdemu, ale jeśli jest ich coraz więcej, może to być objaw choroby, która wymaga pomocy specjalisty. 23 lutego obchodzimy Światowy Dzień Walki z Depresją. Ma on wyraźnie przypominać, jak przebiegłą i groźną chorobą jest to zaburzenie – wzmocnić percepcję na to, że depresji nie można lekceważyć, a dotkniętych ją chorych – stygmatyzować.

Więcej »
Ignacy Mościcki – król azotu. Kopania Ignacy zaprasza na warsztaty i pokazy - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Aktualności » 12 lutego 2024, godz. 16:39 » Zabytkowa Kopalnia Ignacy » komentarzy:  

Ignacy Mościcki – król azotu. Kopania Ignacy zaprasza na warsztaty i pokazy

Rybnik:

Zabytkowa Kopalnia Ignacy w Rybniku zaprasza w sobotę 17 lutego (godz. 14.00 – 17.00) na Dzień Nauki Polskiej, święto państwowe poświęcone upamiętnieniu dokonań polskich naukowców. Jego data jest związana z rocznicą urodzin Mikołaja Kopernika, który był bohaterem zeszłorocznej, pierwszej edycji naszego dedykowanego festiwalu naukowego. W 2024 roku postanowiono uhonorować postać Ignacego Mościckiego, prezydenta II RP, chemika i wynalazcy, a także patrona rybnickiego zabytku techniki.

Więcej »
Emerytury i renty będą wyższe. Jest nowy wskaźnik waloryzacji - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Aktualności » 12 lutego 2024, godz. 08:55 » gov.pl » komentarzy:  

Emerytury i renty będą wyższe. Jest nowy wskaźnik waloryzacji

Region:

- 9 lutego Główny Urząd Statystyczny ogłosił dane dotyczące realnego wzrostu przeciętnego wynagrodzenia w 2023 r. To jedna ze składowych wzoru, według którego obliczany jest wskaźnik waloryzacji rent i emerytur. W 2024 r. wskaźnik ten wyniesie 112,12 proc. - informuje Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Więcej »
Planowane wyłączenia prądu w Rybniku i powiecie - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Aktualności » 11 lutego 2024, godz. 21:24 » Tauron Dystrybucja » komentarzy:  

Planowane wyłączenia prądu w Rybniku i powiecie

Powiat:

Sprawdź, w jakich miejscowościach w najbliższych dniach nie będzie prądu.

Więcej »
Na drogach zobaczymy pojazdy wojskowe i pojawią się nietypowe znaki. Komunikat GDDKiA dla kierowców - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Aktualności » 10 lutego 2024, godz. 12:08 » GDDKiA » komentarzy:  

Na drogach zobaczymy pojazdy wojskowe i pojawią się nietypowe znaki. Komunikat GDDKiA dla kierowców

Region:

Od 12 lutego w ramach odbywających się ćwiczeń STEADFAST DEFENDER-24 i DRAGON-24 z udziałem polskich żołnierzy będą miały miejsce przejazdy kolumn wojskowych.

Więcej »
Co Ślązacy robią na chorobowym? ZUS podsumował kontrole zwolnień lekarskich - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Aktualności » 09 lutego 2024, godz. 16:29 » Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego » komentarzy:  

Co Ślązacy robią na chorobowym? ZUS podsumował kontrole zwolnień lekarskich

Region:

Zakład Ubezpieczeń Społecznych podsumował wyniki kontroli zwolnień lekarskich w 2023 r. W województwie śląskim kwota zakwestionowanych świadczeń to blisko 22 mln zł. Dane te pokazują, że wciąż jest grono osób, które zwolnienie lekarskie traktuje niezgodnie z jego przeznaczeniem, lecz jako okazję do dodatkowego zarobku, wydłużenia urlopu, czy remontu mieszkania.

Więcej »
Reklama
Uroczyste pożegnanie Pierwszego Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach  - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Aktualności » 09 lutego 2024, godz. 13:41 » Policja Śląska » komentarzy:  

Uroczyste pożegnanie Pierwszego Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach

Rybnik:

Wczoraj odbyło się uroczyste pożegnanie Pierwszego Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Mariusza Krzystyniaka, który od blisko 33 lat związany był zawodowo ze śląską Policją, a od 9 lat współkierował śląskim garnizonem. Teraz swym bogatym doświadczeniem będzie się dzielił z łódzkimi policjantami, obejmując funkcję szefa Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. Uroczystości przewodził Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach insp. dr Tomasz Michułka, a w pożegnaniu brała udział kadra kierownicza śląskiego garnizonu oraz przedstawiciele służb i instytucji na co dzień współpracujących z Policją.

Więcej »
Ferie w Beskidach – druga odsłona - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Aktualności » 09 lutego 2024, godz. 13:26 » slaskie.pl / fot. UMWS » komentarzy:  

Ferie w Beskidach – druga odsłona

Rybnik:

W pierwszy weekend lutego wszystkie drogi prowadziły tym razem do Ustronia, który był kolejną odsłoną trwającego Projektu Zima sygnowanego przez Województwo Śląskie.

Więcej »
Reklama
Dziś w Rybniku
niedziela | 25 lutego 2024 | 09:31
8.1°C
zachmurzenie duże
wiatr słaby 3.13 m/s
z kierunku północno-wschodniego
Ciśnienie:1008 hpa
Wilgotność:79%
Wschód słońca:06:39
Zachód słońca:17:19
poniedziałek
26.02.2024
10.3°C
5.7°C
wtorek
27.02.2024
14.5°C
7.9°C
środa
28.02.2024
8.3°C
10.1°C
Partnerzy portalu
Regulamin | Kontakt i reklama | Polityka PRYWATNOŚCI oraz dot. plików cookies | Aktualności | Biznes | Ekologia | Felietony | Gotowanie | Historia | Książki | Kultura i edukacja | Ogłoszenia | Ogłoszenia urzędowe | Oświata | Patrol24 | PWSZ Racibórz | Sport | Strony Partnerskie | Styl życia | Telegraf | Turystyka | Wiara | Zdrowie
Projekt i wykonanie © Margomedia Sp. z o.o.