Najnowsze wiadomości | Pokaż listę wszystkich wiadomości » |
Uwaga kierowcy. Wypadek
Dzisiaj ok. 12.00 w centrum miasta na ul. Kościuszki doszło do zderzenia trzech pojadów. Jedna osoba odniosła obrażenia. Ruch na odcinku od ul. Piłsudskiego do ul. Chrobrego został całkowicie wstrzymany.
Więcej »Prezydent zatroskany o przyszłość szpitala
Prezydent Rybnika Adam Fudali interweniuje w sprawie planowanej likwidacji Oddziału Neurologii w Państwowym Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Rybniku. O takich planach likwidacji prezydent poinformowany został przez zaniepokojonych lekarzy tego oddziału.
Więcej »Kabarety mówią, że jadą na Rybnik
W sobotę w Focusie w ramach Ryjkowych imprez kabaretowych można było spotkać się z Kabaretem Młodych Panów, organizatorem wydarzenia. Grupę reprezentowali Robert Korólczyk, Piotr Sobik i Bartek Demczuk. – Kiedy przyjeżdżamy do Warszawy, to mówią o nas, że albo „Rybnik przyjechał” albo „Młodzi przyjechali” – opowiadali panowie.
Więcej »Ryjkowa konferencja prasowa
Kabaret Smile zwyciężył w konkursie głównym XVI edycji Rybnickiej Jesieni Kabaretowej i zdobył Złote Koryto. Drugi był kabaret Limo, trzecie miejsce zajął Tomasz Jachimek. W konkursie dla solistów One Ryj najlepszy okazał się Kacper Ruciński. W niedzielę w Focusie odbyła się konferencja prasowa z udziałem uczestników Ryjka.
Więcej »Podsumowanie Akcji Znicz
Podczas pięciu dni świątecznego długiego weekendu doszło do 16 kolizji i 4 wypadków drogowych, w których 5 osób zostało rannych. Policjanci zatrzymali także 10 nietrzeźwych kierujących.
Więcej »Tragedia na torach
Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło na dworcu PKP w Rybniku w niedzielę ok. 14.00. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 40- letni mężczyzna chcąc popełnić samobójstwo rzucił się pod pociąg.
Więcej »PUP nagrodził pracodawców
Powiatowy Urząd Pracy w Rybniku nagrodził pracodawców z którymi efektywnie współpracuje oraz osoby, które dzięki finansowemu wsparciu PUP-u rozpoczęły własną działalność lub stworzyły miejsca pracy dla innych bezrobotnych. Uroczystość miała miejsce podczas konferencji "Współpraca się opłaca", w trakcie której omówiono też sytuację na lokalnym rynku pracy.
Więcej »Pływalnia za jedyne 200 tys. zł
Otwarta dwa lata temu pływalnia w Rybniku-Boguszowicach była z pewnością jedną z najdłużej oczekiwanych – nie tylko przez mieszkańców Boguszowic – miejskich inwestycji. Inwestycji, która jak się okazuje kosztowała miasto zaledwie... 200 tysięcy złotych.
Więcej »Parking przy bazylice bezpłatny?
Nowiutki parking miejski koło bazyliki w Rybniku świeci pustkami. Powód? Po co płacić skoro wokół znajdują się darmowe miejsca parkingowe, na przykład naprzeciw Technikum Górniczego. – Tam zawsze stoi masa pojazdów. Więc proponuję, żeby parking przy bazylice był bezpłatny – z takim pomysłem zwrócił się podczas sesji do prezydenta Fudalego radny Wojciech Piecha.
Więcej »Szkoda pieniędzy na łatanie i zrywanie
Dawne pobocze na ulicy Wodzisławskiej w Rybniku, które dziś pełni rolę jednego z pasów ruchu, stwarza zagrożenie dla kierowców i nie tylko. Po naszej interwencji w rybnickim magistracie na miejscu pojawiły się służby drogowe, które doraźnie załatały dziurawą jezdnię, ale to nie satysfakcjonuje mieszkańców - Czy naprawdę trudno wpaść na to, że remont powinno się rozpocząć od pobocza a nie od będącego w całkiem dobrej kondycji fragmentu drogi? - pytają zaskoczeni rybniczanie.
Więcej »Gollob i Hampel razem
4 listopada (piątek) o godzinie 19:00 w restauracji White Red w Rybniku (ul. Młyńska 12c) odbędzie się jedyne w swoim rodzaju spotkanie Tomasza Golloba i Jarosława Hampela. Zawodnicy po raz pierwszy wystąpią razem.
Więcej »Piłkarskie podsumowanie weekendu
Rybicki Energetyk ROW zdobył jeden punkt w Jarocinie. W IV lidze Żory przegrały z Nadwiślanem, Marklowice pokonały u siebie zespół z Czechowic, Jastrzębie bezbramkowo zremisowało z Mikołowem, a Rydułtowy doznały pogromu w Bielsku. Rybnickie zespoły w Klasie Okręgowej grały z różnym szczęściem. Radlin zremisował, Jejkowice przegrały, podobnie jak Rymer oraz Ruptawa. Komplet punktów zdobyła za to Forteca ze Świerklan. Emocji nie zabrakło także w trzech najniższych klasach rozgrywkowych. Zapraszamy do zapoznania się z wynikami i tabelami po kolejnych weekendowych starciach zespołów z naszego Podokręgu.
Więcej »Niepełnosprawni walczyli o laury
W rybnickim Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji odbyły się II Śląskie Zawody Sportowo-Rekreacyjne Osób Niepełnosprawnych. Biorący udział w rywalizacji to uczestnicy Zakładów Aktywności Zawodowej i Warsztatów Terapii Zajęciowej z województwa śląskiego. W szranki stanęło prawie pół tysiąca osób.
Więcej »Burda w niedzielny poranek
W niedzielę około godziny 5.00 nad ranem operator monitoringu miejskiego wypatrzył na ulicy Sobieskiego w Rybniku grupę około 10 osób, które uczestniczyły w bójce. Awanturnicy zostali wylegitymowani, gdy byli już na ulicy Reja.
Więcej »Znicz 2011 - pod lupą dzieci
Od wczoraj trwa policyjna akcja Znicz 2011. Policjanci kontrolują w tym roku nie tylko tradycyjnie prędkość i trzeźwość, ale również stan techniczny samochodów oraz sposób przewożenia dzieci. Akcja potrwa do 1 listopada. Wzmożonych kontroli można się spodziewać w rejonach cmentarzy.
Więcej »z kierunku północno-wschodniego
| Ciśnienie: | 1020 hpa |
|---|---|
| Wilgotność: | 75% |
| Wschód słońca: | 04:36 |
| Zachód słońca: | 20:59 |
Partnerzy portalu |
Telegraf | Pokaż wszystkie » |
| Chmura tagów |


