Najnowsze wiadomości | Pokaż listę wszystkich wiadomości » |
Hotel przy Focusie?
1,42 mln zł dostanie magistrat za miejską kamienicę przy ul. 3 Maja, naprzeciwko galerii Focus Mall. Nabywca, spółka handlująca węglem, chce tu urządzić hotel.
Więcej »Oddaj krew w magistracie
W czwartek, 29 września, przy Urzędzie Miasta będzie można honorowo oddać krew. Akcję zaplanowano w godzinach od 10.00 do 15.00. Pamiętaj, że oddając krew można uratować komuś życie.
Więcej »Zmiany w ruchu na czas wystawy
W związku z organizowaną w Rybniku-Kamieniu Wystawą Psów Rasowych, 2 października zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu na ulicach Robotniczej, Hotelowej oraz Arki Bożka.
Więcej »Czy mieszkanki gminy Lyski chcąc się jeszcze badać?
Rak piersi jest najczęstszym nowotworem występującym u kobiet, jednak wczesne wykrycie daje wielką szanse na całkowite wyleczenie. Już wkrótce będzie możliwość dokonania bezpłatnych badań w pracowni mobilnej w LYSKACH: przy Urzędzie Gminy. Sprawdź, kiedy możesz się przebadać.
Więcej »Napad na Funk
Czegoś takiego jeszcze nie było. Wszyscy maruderzy którzy twierdzą, że w naszym mieście nic się nie dzieje, powinni zajrzeć w piątek do Kulturalnego Klubu, gdzie grupa zapaleńców i melomanów po raz czwarty napadnie na Funk. Kilkanaście osób improwizując porywa ludzi z miejsc zachęcając dźwiękami do tańca.
Więcej »GiR, czyli grafika i rysunek
24 września o 17.00 w Młodzieżowym Domu Kultury w Rybniku otwarta została wystawa prac wychowanków Pracowni Plastycznej GiR-a prowadzonej przez Miladę Więckowską, na której zaprezentowano 95 grafik wykonanych techniką linorytu, suchej igły, kolografii i kserografii.
Więcej »Nowe ronda będą zachwycały
Jest ładnie, będzie jeszcze piękniej. Zadba o to rybnicka Zieleń Miejska. - Mamy aspiracje, by każde rondo w Rybniku było interesujące i charakterystyczne - podkreśla Hanna Wieczorek, główny specjalista ds. projektowania i ewidencji terenów zieleni. Sprawdź, czym będą się wyróżniały nowe rybnickie ronda.
Więcej »Mandat z czarnej kuli
Już od 3 października przejazd na czerwonym świetle na kilku skrzyżowaniach w mieście nie ujdzie na sucho żadnemu kierowcy. Owiane rąbkiem tajemnicy czarne kule przestaną pełnić funkcję jedynie prewencyjną. Skończyły się testy. Straż miejska przechodzi do czynów.
Więcej »Seniorzy mogą napić się kawy za 1 zł
Seniorzy z Czerwionki-Leszczyn w restauracjach "Zodiak" i "Kibic" mogą napić się aromatycznej kawy lub herbaty płacąc za nią symboliczną złotówkę. To kolejna inicjatywa Ośrodka Pomocy Społecznej w Czerwionce-Leszczynach skierowana do starszych mieszkańców gminy.
Więcej »Zaufanie do policji rośnie
Aż 72% Polaków dobrze ocenia działalność Policji. Z badania dotyczącego oceny instytucji publicznych, zrealizowanego przez Centrum Badania Opinii Społecznej na początku września 2011 roku, wynika, że lepiej od Policji oceniane są tylko niektóre media. Policja została oceniona zdecydowanie wyżej niż instytucje wymiaru sprawiedliwości, takie jak sądy i prokuratura.
Więcej »Taniec flamenco - sposób na życie
Czy flamenco może być sposobem na życie - odpowiedź za przykładem Agnieszki Korbel jest na TAK. Z zawodu psychoterapeutka i pedagog, od kilku lat jej pasją jest taniec i śpiew flamenco. Od września tego roku prowadzi kursy tańca flamenco dla dziewczyn i kobiet w Domu Kultury w Rybniku-Chwałowicach.
Więcej »Zbierali pieniądze na rehabilitację
W sobotę na terenie przy remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Rybniku-Golejowie odbył się festyn charytatywny dla Kamila Cieślara - żużlowca z Rybnika, który w wypadku na torze doznał urazu rdzenia kręgowego. - Cieszę się, że nie ma znieczulicy. Podchodzą do mnie nie tylko znajomi, ale też obcy ludzie i życzą powrotu do zdrowia – podkreślał Kamil.
Więcej »Marsz Autonomii: chcemy pokojowych zmian
"Górny Śląsk, Górny Śląsk!" albo " Autonomia, rzecz wspaniała, bo Śląsk syty, Polska cała!" - skandowali uczestnicy II Rybnickiego Marszu Autonomii Śląska. Gdy żółto-niebieski pochód autonomistów dotarł na rynek, natknął się na grupę zwolenników "Gazety Polskiej", którzy wykrzyczeli, co sądzą na temat marszu.
Więcej »Eko-księża to eko-parafianie
Księża oraz przedstawiciele rad parafialnych z Górnego Śląska wzięli udział w konferencji na temat inwestycji ekologicznych instytucji kościelnych. Spotkanie w murach starego opactwa w Rudach zorganizował Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej z Katowic.
Więcej »Forteca na czele tabeli
Udany weekend dla naszych drużyn w V lidze. Forteca nie dała u siebie szans Naprzodowi Zawada a Rymer poradził sobie z Naprzodem Czyżowice.
Więcej »z kierunku północno-wschodniego
| Ciśnienie: | 1017 hpa |
|---|---|
| Wilgotność: | 41% |
| Wschód słońca: | 04:36 |
| Zachód słońca: | 20:59 |
Partnerzy portalu |
Telegraf | Pokaż wszystkie » |
| Chmura tagów |


