Najnowsze wiadomości | Pokaż listę wszystkich wiadomości » |
Prezydent zatroskany o przyszłość szpitala
Prezydent Rybnika Adam Fudali interweniuje w sprawie planowanej likwidacji Oddziału Neurologii w Państwowym Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Rybniku. O takich planach likwidacji prezydent poinformowany został przez zaniepokojonych lekarzy tego oddziału.
Więcej »Kabarety mówią, że jadą na Rybnik
W sobotę w Focusie w ramach Ryjkowych imprez kabaretowych można było spotkać się z Kabaretem Młodych Panów, organizatorem wydarzenia. Grupę reprezentowali Robert Korólczyk, Piotr Sobik i Bartek Demczuk. – Kiedy przyjeżdżamy do Warszawy, to mówią o nas, że albo „Rybnik przyjechał” albo „Młodzi przyjechali” – opowiadali panowie.
Więcej »Ryjkowa konferencja prasowa
Kabaret Smile zwyciężył w konkursie głównym XVI edycji Rybnickiej Jesieni Kabaretowej i zdobył Złote Koryto. Drugi był kabaret Limo, trzecie miejsce zajął Tomasz Jachimek. W konkursie dla solistów One Ryj najlepszy okazał się Kacper Ruciński. W niedzielę w Focusie odbyła się konferencja prasowa z udziałem uczestników Ryjka.
Więcej »Podsumowanie Akcji Znicz
Podczas pięciu dni świątecznego długiego weekendu doszło do 16 kolizji i 4 wypadków drogowych, w których 5 osób zostało rannych. Policjanci zatrzymali także 10 nietrzeźwych kierujących.
Więcej »Tragedia na torach
Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło na dworcu PKP w Rybniku w niedzielę ok. 14.00. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 40- letni mężczyzna chcąc popełnić samobójstwo rzucił się pod pociąg.
Więcej »PUP nagrodził pracodawców
Powiatowy Urząd Pracy w Rybniku nagrodził pracodawców z którymi efektywnie współpracuje oraz osoby, które dzięki finansowemu wsparciu PUP-u rozpoczęły własną działalność lub stworzyły miejsca pracy dla innych bezrobotnych. Uroczystość miała miejsce podczas konferencji "Współpraca się opłaca", w trakcie której omówiono też sytuację na lokalnym rynku pracy.
Więcej »Pływalnia za jedyne 200 tys. zł
Otwarta dwa lata temu pływalnia w Rybniku-Boguszowicach była z pewnością jedną z najdłużej oczekiwanych – nie tylko przez mieszkańców Boguszowic – miejskich inwestycji. Inwestycji, która jak się okazuje kosztowała miasto zaledwie... 200 tysięcy złotych.
Więcej »Parking przy bazylice bezpłatny?
Nowiutki parking miejski koło bazyliki w Rybniku świeci pustkami. Powód? Po co płacić skoro wokół znajdują się darmowe miejsca parkingowe, na przykład naprzeciw Technikum Górniczego. – Tam zawsze stoi masa pojazdów. Więc proponuję, żeby parking przy bazylice był bezpłatny – z takim pomysłem zwrócił się podczas sesji do prezydenta Fudalego radny Wojciech Piecha.
Więcej »Szkoda pieniędzy na łatanie i zrywanie
Dawne pobocze na ulicy Wodzisławskiej w Rybniku, które dziś pełni rolę jednego z pasów ruchu, stwarza zagrożenie dla kierowców i nie tylko. Po naszej interwencji w rybnickim magistracie na miejscu pojawiły się służby drogowe, które doraźnie załatały dziurawą jezdnię, ale to nie satysfakcjonuje mieszkańców - Czy naprawdę trudno wpaść na to, że remont powinno się rozpocząć od pobocza a nie od będącego w całkiem dobrej kondycji fragmentu drogi? - pytają zaskoczeni rybniczanie.
Więcej »Gollob i Hampel razem
4 listopada (piątek) o godzinie 19:00 w restauracji White Red w Rybniku (ul. Młyńska 12c) odbędzie się jedyne w swoim rodzaju spotkanie Tomasza Golloba i Jarosława Hampela. Zawodnicy po raz pierwszy wystąpią razem.
Więcej »Piłkarskie podsumowanie weekendu
Rybicki Energetyk ROW zdobył jeden punkt w Jarocinie. W IV lidze Żory przegrały z Nadwiślanem, Marklowice pokonały u siebie zespół z Czechowic, Jastrzębie bezbramkowo zremisowało z Mikołowem, a Rydułtowy doznały pogromu w Bielsku. Rybnickie zespoły w Klasie Okręgowej grały z różnym szczęściem. Radlin zremisował, Jejkowice przegrały, podobnie jak Rymer oraz Ruptawa. Komplet punktów zdobyła za to Forteca ze Świerklan. Emocji nie zabrakło także w trzech najniższych klasach rozgrywkowych. Zapraszamy do zapoznania się z wynikami i tabelami po kolejnych weekendowych starciach zespołów z naszego Podokręgu.
Więcej »Niepełnosprawni walczyli o laury
W rybnickim Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji odbyły się II Śląskie Zawody Sportowo-Rekreacyjne Osób Niepełnosprawnych. Biorący udział w rywalizacji to uczestnicy Zakładów Aktywności Zawodowej i Warsztatów Terapii Zajęciowej z województwa śląskiego. W szranki stanęło prawie pół tysiąca osób.
Więcej »Burda w niedzielny poranek
W niedzielę około godziny 5.00 nad ranem operator monitoringu miejskiego wypatrzył na ulicy Sobieskiego w Rybniku grupę około 10 osób, które uczestniczyły w bójce. Awanturnicy zostali wylegitymowani, gdy byli już na ulicy Reja.
Więcej »Znicz 2011 - pod lupą dzieci
Od wczoraj trwa policyjna akcja Znicz 2011. Policjanci kontrolują w tym roku nie tylko tradycyjnie prędkość i trzeźwość, ale również stan techniczny samochodów oraz sposób przewożenia dzieci. Akcja potrwa do 1 listopada. Wzmożonych kontroli można się spodziewać w rejonach cmentarzy.
Więcej »Nowy metropolita górnośląski
Kościół górnośląski ma od dziś nowego zwierzchnika. Na miejsce abp. Damiana Zimonia, który przeszedł na emeryturę, papież Benedykt XVI powołał bp. Wiktora Skworca, dotychczasowego ordynariusza tarnowskiego.
Więcej »z kierunku północno-wschodniego
| Ciśnienie: | 1021 hpa |
|---|---|
| Wilgotność: | 60% |
| Wschód słońca: | 04:36 |
| Zachód słońca: | 20:59 |
Partnerzy portalu |
Telegraf | Pokaż wszystkie » |
| Chmura tagów |


