Aktualności | Pokaż listę wszystkich wiadomości » |
Aktualności » 22 sierpnia 2018, godz. 10:58 » komentarzy:
Opactwo w Rudach w odbudowie
Region:
29 sierpnia w Galerii Sztuki w Starym Opactwie w Rudach odbędzie się wernisaż wystawy fotograficznej Marka Tomasiaka pt. Zobaczyć odbudowę. Początek godz. 18.15.
Reklama
Zdjęcia z lat 2005-2018 dokumentują odbudowę zespołu klasztorno-pałacowego w Rudach. Obiekt należy dziś do diecezji gliwickiej i to Kościół na przestrzeni ostatnich lat podniósł z ruin bezcenny zabytek, dawniej własność cystersów, a po 1820 roku książąt von Ratibor. W 1945 r. obiekt spłonął. Diecezja przejęła go pod koniec lat 90.
Autor: red., [email protected]
Komentarze społecznościowe |
Zobacz także |

Tata na urlopie rodzicielskim z dzieckiem – to już nie rzadkość
Narodowy Dzień Powstań Śląskich. Prezydent Karol Nawrocki w gm. Lubomia
Jubileuszowe Rozpoczęcie Wakacji na Śląskim
Granaty? To miał być tylko żart
Oświadczenie KS ROW 1964 Rybnik po emisji reportażu Uwaga! TVN
Tysiące kontroli i setki wykroczeń. Efekty akcji Bezpieczna Autostrada
Uwaga na fałszywe wiadomości o zwrocie podatku
Koszmar po Dniu Dziecka. Zamaskowani pseudokibice napadli rodzinę z 9-letnią piłkarką
Apel o etyczne fotografowanie i obserwacje ptaków
Młodzi organiści zainaugurują Festiwal Muzyka w starym opactwie
Telegraf | Pokaż wszystkie » |
Regulamin | Kontakt i reklama | Polityka PRYWATNOŚCI oraz dot. plików cookies | Aktualności | Biznes | Ekologia | Felietony | Gotowanie | Historia | Książki | Kultura i edukacja | Ogłoszenia | Ogłoszenia urzędowe | Oświata | Patrol24 | PWSZ Racibórz | Sport | Strony Partnerskie | Styl życia | Telegraf | Turystyka | Wiara | Zdrowie
Projekt i wykonanie © Margomedia Sp. z o.o.
