Aktualności | Pokaż listę wszystkich wiadomości » |
Aktualności » 22 sierpnia 2018, godz. 10:58 » komentarzy:
Opactwo w Rudach w odbudowie
Region:
29 sierpnia w Galerii Sztuki w Starym Opactwie w Rudach odbędzie się wernisaż wystawy fotograficznej Marka Tomasiaka pt. Zobaczyć odbudowę. Początek godz. 18.15.
Reklama
Zdjęcia z lat 2005-2018 dokumentują odbudowę zespołu klasztorno-pałacowego w Rudach. Obiekt należy dziś do diecezji gliwickiej i to Kościół na przestrzeni ostatnich lat podniósł z ruin bezcenny zabytek, dawniej własność cystersów, a po 1820 roku książąt von Ratibor. W 1945 r. obiekt spłonął. Diecezja przejęła go pod koniec lat 90.
Autor: red., [email protected]
Komentarze społecznościowe |
Zobacz także |

Coraz mniej rent wypadkowych. Trend utrzymuje się od dekady
70 lat legendy i powrót ikon do Kotła Czarownic
Dream Night – Wieczór Marzeń w ZOO w Chorzowie
American Cars Mania, czyli największy festiwal amerykańskiej motoryzacji w Europie. Klasyki i mocne bestie!
Jak nie dać się oszukać w sieci? Bezpłatne webinarium dla seniorów już 29 czerwca
Nawet 28 tys. zł na fotowoltaikę i magazyn energii. Ruszył nowy nabór wniosków
Policja zatrzymała sprawców pobicia po meczu Odra Wodzisław – Gotartowice
Europoseł Łukasz Kohut z nową międzynarodową inicjatywą na rzecz ochrony ślōnskij godki
Kolizja na granicy Radlina i Niewiadomia. Jedna z kierujących ukarana mandatem
20 mln zł kary za handel luksusowymi autami z Rosją. KAS ukarała firmę ze Śląska
Telegraf | Pokaż wszystkie » |
Regulamin | Kontakt i reklama | Polityka PRYWATNOŚCI oraz dot. plików cookies | Aktualności | Biznes | Ekologia | Felietony | Gotowanie | Historia | Książki | Kultura i edukacja | Ogłoszenia | Ogłoszenia urzędowe | Oświata | Patrol24 | PWSZ Racibórz | Sport | Strony Partnerskie | Styl życia | Telegraf | Turystyka | Wiara | Zdrowie
Projekt i wykonanie © Margomedia Sp. z o.o.
