Strony Partnerskie |
Region: |
Śląsk walczy ze smogiem
Zapraszamy do wysłuchania wywiadu na portalu POLSKIE RADIO 24, w którym Łukasz Frydel z WFOŚiGW w Katowicach wypowiada się na temat pilotażowego programu dofinansowania inwestycji ograniczających tzw. niską emisję. Cała rozmowa do wysłuchania: http://www.polskieradio.pl/130/4433/Artykul/1668005,Slask-walczy-ze-smogiem.
Więcej »Ponad 440 mln zł zostanie przeznaczonych na niskoemisyjny transport i podniesienie efektywności energetycznej w regionie
O kolejnych działaniach związanych z ograniczeniem problemu niskiej emisji mówił w trakcie konferencji prasowej marszałek Województwa Śląskiego Wojciech Saługa.
Więcej »Podsumowanie pilotażowego Programu likwidacji niskiej emisji
Od 2002 roku Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, jako pierwszy w kraju, finansuje wdrożenie obszarowych programów ograniczenia niskiej emisji. Środki WFOŚiGW przekazywane są za pośrednictwem jednostek samorządu terytorialnego, na modernizacje systemów grzewczych lub termomodernizacje indywidualnych budynków mieszkalnych.
Więcej »V Seminarium Rynku Nieruchomości
W dniach 8-9 września odbyło się w Złotym Potoku V Seminarium Rynku Nieruchomości organizowane przez Krajową Izbę Gospodarki Nieruchomościami. Uczestnikami Seminarium byli zarządcy nieruchomości z terenu województwa śląskiego.
Więcej »Pilotażowy program ograniczenia niskiej emisji – II część listy
WFOŚiGW w Katowicach informuje, że 8 września Zarząd WFOŚiGW zatwierdził drugą część listy osób zakwalifikowanych do dofinansowania w ramach Pilotażowego programu ograniczenia niskiej emisji – lista do pobrania.
Więcej »Ponad 440 mln zł na zmniejszenie niskiej emisji oraz podniesienie efektywności energetycznej
Od końca września br. będzie można składać wnioski o dofinansowanie projektów wspierających niskoemisyjny transport w miastach oraz poprawiających efektywność energetyczną w gminach.
Więcej »Rozpoczęcie budowy wodociągu w Koniecpolu
W gminie Koniecpol ruszyła inwestycja budowy sieci wodociągowej, na którą WFOŚiGW w Katowicach łącznie przeznaczył kwotę 2 924 998 zł.
Więcej »XXII Gala RIPH w Gliwicach
W sobotę 3 września odbyła się uroczysta XXII Gala Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej w Gliwicach, na której to Uchwałą Rady nr 12/2016 roku z dnia 17.05.2016 r. RIPH w Gliwicach nadano Prezesowi Zarządu Funduszu Andrzejowi Pilotowi tytuł Honorowego Członka Izby.
Więcej »Otwarcie Zielonej Pracowni w Będzinie
Z okazji miejskiej inauguracji nowego roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 8 im. Jana Pawła II w Będzinie otwarto "Zieloną Pracownię" dofinansowaną ze środków Funduszu w pierwszej edycji Konkursu. W uroczystości uczestniczyła Pani Agnieszka Siemińska, Zastępca Prezesa WFOŚiGW w Katowicach. Uczniom korzystającym z pracowni życzymy wielu sukcesów i radości z nauki!
Więcej »Rozstrzygnięcie naboru wniosków w ramach programu pilotażowego dla osób fizycznych
Informujemy, że zakończono ocenę formalną i merytoryczną dla pierwszej części wniosków złożonych w ramach Pilotażowego programu pn.: „Dofinansowanie zadań realizowanych przez mieszkańców województwa śląskiego na rzecz ograniczenia niskiej emisji”. Program cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem – ogółem do Funduszu wpłynęło 1546 wniosków.
Więcej »Głosowanie na Rzekę Roku 2016. Kandydatką Sumina
Dziś rozpoczyna się głosowanie w tegorocznym plebiscycie. Spośród 11 kandydatek dwie rzeki płyną przez województwo śląskie - Przemsza oraz Sumina, która przepływa przez gminę Lyski
Więcej »Nowe otwarcie Parku Śląskiego
Wykorzystać potencjał i zaprojektować przyszłość Parku Śląskiego. Taki cel przyświeca pracom powołanego przez marszałka Konwentu ds. Parku Śląskiego.
Więcej »Konwenty wójtów i burmistrzów powiatów żywieckiego i częstochowskiego
23 i 26 sierpnia odbyły się konwenty wójtów i burmistrzów powiatów żywieckiego i częstochowskiego.
Więcej »Śląski eko-serwis. Jak ratować lasy i rewitalizować tereny zdegradowane
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach podejmuje szereg ważnych inicjatyw. Razem ze Śląskim Urzędem Marszałkowskim i Głównym Instytutem Górnictwa rewitalizuje tereny zdegradowane, a z Lasami Państwowymi szuka sposobu na ratowanie beskidzkich lasów. Zobacz wideo.
Więcej »Misja Natura na antenie TVP3 Katowice
Fundacja Wspierania Inicjatyw Ekologicznych zaprasza mieszkańców województwa śląskiego na emisję serialu "Misja Natura" na antenie TVP3 Katowice w każdy piątek o godzinie 18.00 oraz na powtórki w poniedziałki o godz. 21.15. Za nami pierwszy odcinek pt. Góry Stołowe, który został wyemitowany w piątek 1 lipca 2016 r.
Więcej »z kierunku północno-wschodniego
| Ciśnienie: | 1020 hpa |
|---|---|
| Wilgotność: | 57% |
| Wschód słońca: | 04:36 |
| Zachód słońca: | 20:59 |
Partnerzy portalu |
Telegraf | Pokaż wszystkie » |
| Chmura tagów |


