Strony Partnerskie |
Region: |
Studia inżynierskie w Raciborzu - Architektura oraz Automatyka i Robotyka
Kierunki techniczne to dziś niewątpliwie nieograniczone możliwości znalezienia satysfakcjonującej pracy. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Raciborzu zaprasza do studiowania na kierunku Architektura oraz Automatyka i Robotyka. Już 28 czerwca egzaminu z uzdolnień plastycznych na kierunek Architektura. Jeśli jeszcze nie zdecydowaliście jakie studia wybrać - to niemal ostatnia chwila na podjęcie decyzji o wyborze kierunku studiów w PWSZ w Raciborzu rozwinięcie własnych pasji i zdobycie tytułu inżyniera.
Więcej »Więcej na ekodotacje. Radni będą decydować o zwiększeniu puli środków na ekologiczne inwestycje
Na sesji Rady Miasta Rybnika, która odbędzie się w czwartek, 23 czerwca, rybniccy radni będą decydować o zwiększeniu puli środków na ekologiczne inwestycje rybniczan z trzech do pięciu milionów zł.
Więcej »Pochylono się nad problemem niskiej emisji i roli samorządów i przedsiębiorstw w tej kwestii
Dziś w hotelu Amadeus w Wodzisławiu Śląskim odbyła się konferencja pt. "Europejska polityka na rzecz nisko emisyjnej gospodarki. Szanse i wyzwania dla śląskiej gospodarki. Rola samorządów i przedsiębiorstw". Wydarzenie to odbyło się pod patronatem Elżbiety Bieńkowskiej, Komisarza Komisji Europejskiej ds. rynku wewnętrznego i usług, przemysłu, przedsiębiorczości oraz małych i średnich przedsiębiorstw. W konferencji wziął udział również Piotr Kuczera, prezydent Miasta Rybnik.
Więcej »Już od nowego roku akademickiego Turystyka i Rekreacja w raciborskiej PWSZ. Studenci sami promują kierunek. Zobacz efekt specjalnej sesji
W roku akademickim 2016/2017 raciborska Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa rozpocznie kształcenie na kierunku turystyka i rekreacja. To odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie rynku na specjalistów w tej branży. Zobacz jak studenci promują nowy kierunek w specjalnie przygotowanej wizualizacji. Na jej potrzeby zorganizowano sesję zdjęciową.
Więcej »Eksperci pomogą zwalczyć smog
Rozpoczęły się prace zespołu do spraw ograniczenia niskiej emisji. Marszałek Wojciech Saługa wręczył nominacje członkom Zespołu Roboczego ds. ograniczania niskiej emisji. W jego skład wchodzą 34 osoby - przedstawiciele samorządów, instytutów naukowych, uczelni wyższych oraz administracji rządowej.
Więcej »Podsumowanie akcji VII Wielkie Sprzątanie rzeki Rudy
W dniach 23-24 kwietnia w Rybniku Stodołach odbyło się „VII Wielkie Sprzątanie rzeki Rudy” i jej brzegów pod hasłem „Nie pływam w Śmieciach” której organizatorem w tym roku było Stowarzyszenie „Aktywni”.
Więcej »DKMS Polska: Już jutro ostatni dzień akcji na raciborskiej PWSZ. Do tej pory zarejestrowano 78 osób
Do jutra na raciborskiej PWSZ odbywa się akcja rejestracji potencjalnych Dawców szpiku. Studenci czekają na wszystkie chętne osoby w budynku głównym, przy ul. Słowackiego 55 od godziny 9:00 do 19:00.
Więcej »Razem napisaliśmy już ponad milion Listów dla Ziemi. Inauguracja akcji w Katowicach
26 kwietnia o godz. 11.00 na Rynku na wysokości Urzędu Miasta w Katowicach Fundacja Ekologiczna ARKA wspólnie z uczniami szkół inauguruje czwartą edycję ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Listy dla Ziemi”. W tym roku w akcji weźmie udział około 200 tys. dzieci i młodzieży. Jednym z partnerów akcji jest Urząd Miasta Katowic.
Więcej »Duży problem niskiej emisji - powstanie zespół, który przygotuje założenia do uchwały antysmogowej
Marszałek Wojciech Saługa zapowiedział powołanie zespołu, którego zadaniem będzie przygotowanie założeń do uchwały antysmogowej dla regionu.
Więcej »PWSZ Racibórz - nowy kanclerz, nowe logo
Dr inż. Janusz Faron, dotąd wykładowca na architekturze w raciborskiej PWSZ, wygrał konkurs na kanclerza. Odpowiedzialna za kontakty z mediami dr Joanna Sokołowska-Moskwiak zaprezentowała dziś przyjęte 7 kwietnia przez senat nowe logo PWSZ. Uczelnia wprowadza system identyfikacji wizualnej. Zmiany mają wesprzeć uczelnię w konkurowaniu na coraz trudniejszym rynku edukacji akademickiej.
Więcej »Projekt Zielona Ławeczka. Ostatni dzwonek na wysłanie zgłoszenia
Został już tylko tydzień na przesyłanie zgłoszeń do projektu „Zielona Ławeczka”. Fundacja Banku Ochrony Środowiska po raz kolejny przeznaczy 40 000 złotych na rewitalizację polskich osiedli. W poprzedniej edycji konkursu udział wzięło ponad 400 osób z 26 polskich miast, a nagrody zdobyło 25 zespołów. Zarejestruj swoją grupę do 15 kwietnia i odnów swoją okolicę.
Więcej »VII Wielkie Sprzątanie rzeki Rudy połączone z Wierszograniem
W dniach 23-24. kwietnia 2016 odbędzie się VII Wielkie Sprzątanie Rzeki Rudy - rzeki roku 2015. Impreza połączona będzie z Wierszograniem nad Rudą. Szczegółowe informacje na plakatach.
Więcej »PWSZ w Raciborzu rozszerza współpracę zagraniczną
Nowe możliwości i perspektywy naukowe otwierają się zarówno przed studentami Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu, jak i nauczycielami akademickimi oraz pracownikami administracji dzięki kolejnym kontraktom z zagranicznymi partnerami.
Więcej »Mnóstwo atrakcji i fun - Dzień Otwarty w PWSZ w Raciborzu
W Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Raciborzu odbywał się dzisiaj Dzień Otwarty. Frekwencja dopisała, co nie powinno dziwić, zważając na fakt, że uczelnia przygotowała mnóstwo atrakcji, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Dziś w murach uczelni się nie uczono, dziś się dobrze bawiono.
Więcej »Zmień blokowisko w piękny zakątek - rusza kolejna edycja konkursu Zielona Ławeczka
Fundacja Banku Ochrony Środowiska po raz kolejny przeznaczy 40 000 złotych na rewitalizację polskich osiedli. Z początkiem lutego rusza konkurs grantowy „Zielona Ławeczka”, w którym mieszkańcy otwartych osiedli, które są zarządzane przez spółdzielnie mieszkaniowe i wspólnoty, będą mogli ubiegać się o pieniądze na zazielenienie, rewitalizację lub uprzątnięcie zaniedbanych osiedli, skwerów, przestrzeni miejskich. Rejestracja uczestników potrwa od 3 lutego do 15 kwietnia 2016 roku.
Więcej »z kierunku północno-wschodniego
| Ciśnienie: | 1019 hpa |
|---|---|
| Wilgotność: | 57% |
| Wschód słońca: | 04:36 |
| Zachód słońca: | 20:59 |
Partnerzy portalu |
Telegraf | Pokaż wszystkie » |
| Chmura tagów |


