Aktualności |
Region: |
Czy kasyno przyniesie korzyści?
W Rybniku w budynku Hotelu Rynkowego może powstać kasyno. Planuje je otworzyć firma Estrada Polska z siedzibą w Opolu. Na ostatniej sesji radni miejscy decydowali czy chcą, by w mieście działała "jaskinia hazardu". - Jakie korzyści odniesie nasze miasto, skoro firma znajduje się w Opolu? - dopytywała radna Monika Krakowczyk-Piotrowska.
Więcej »Zamkną nas wszystkich!
Henryk Siedlaczek: Mam w domu atlasy historyczne. W tych atlasach są między innymi mapy, na których Śląsk należy do Niemiec. Mam jeszcze gorsze mapy. Mam mapy, na których nie ma Polski. Boję się, że za te mapy mogę beknąć. Byłem nauczycielem historii i takie mapy pokazywałem uczniom.
Więcej »Zatrzymani pseudokibice
Policjanci ustalili personalia pseudokibiców, którzy uczestniczyli w bójce tuż przed meczem piłkarskim pomiędzy Piastem Leszczyny a KP Odrą 1922. Do starcia chuliganów doszło w sobotę około 16.00 na boisku przy ul. Dworcowej w Leszczynach.
Więcej »Uroczystość zaskoczyła gości z Niemiec
Był apel pamięci poległych, oddanie salwy honorowej przez kompanię, przemówienia oficjeli i złożenie wieńców przez delegacje pod tablicą pamiątkową przy muzeum – tak w piątek przebiegały na rybnickim rynku uroczystości z okazji Dnia Weterana, rocznicy wybuchu II Wojny Światowej oraz 60. rocznicy powstania Wojskowej Komendy Uzupełnień w Rybniku.
Więcej »BOHATEROWIE to słowo nie na wyrost
– Stoimy w otoczeniu pocztów sztandarowych i młodzieży, która bez obaw może spoglądać w przyszłość. Wiem jednak, że gdyby nadeszła chwila próby, ci młodzi ludzi stanęliby do obrony kraju – mówił w czwartek pod pomnikiem w dzielnicy Paruszowiec-Piaski płk. Tadeusz Dłużyński.
Więcej »Oni rządzą na rybnickich parkingach
Podjeżdżamy na parking, podchodzi do nas człowiek i grzecznie prosi o pieniądze za "popilnowanie samochodu". Wielu kierowców z obawy przed uszkodzeniem auta płaci haracz, przez co samozwańczy parkingowi robią interes życia. – Wiele razy słyszałam, jak ktoś proponował im normalną pracę. Ale oni wolą stać i żebrać – denerwują się prawdziwi parkingowi.
Więcej »Czeski chleb lepszy od polskiego
Wielu rodaków ubóstwia czeskie piwo, knedliki i inne przysmaki naszych południowych sąsiadów. Chwali równe czeskie drogi i sposób oznakowania ulic, z żalem spoglądając na polskie realia. Przeczytaj o rybniczanach, którzy zdecydowali się na migrację zarobkową na południe.
Więcej »Niebezpiecznie na drogach
W miniony weekend na drogach miasta i powiatu zginęła jedna osoba oraz 6 odniosło obrażenia, odnotowaliśmy też 15 kolizji - informuje rybnicka policja.
Więcej »Chcieli ukraść rusztowanie
Policjanci z rybnickiej prewencji zatrzymali pięciu mężczyzn, którzy próbowali ukraść metalowe elementy rusztowania. Do zdarzenia doszło w piątek ok. 23.00 na ul. Piownik. Zatrzymanym grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.
Więcej »Pijany zasnął na torach
Anonimowa osoba poinformowała dyżurnego Straży Miejskiej w Rybniku o nietrzeźwym mężczyźnie, który leży na torach. Strażnicy udali się na ul. Obwiednią, gdzie według zgłaszającej osoby miał leżeć mężczyzna.
Więcej »I po wakacjach. Czas do szkoły
1 września w Rybnickim Centrum Kultury w Rybniku, odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2011/2012. W ramach uroczystości uczniowie, rodzice, nauczyciele oraz zaproszeni goście byli świadkami ślubowania uczniów klas I liceum i gimnazjum, mieli również okazję zobaczyć przygotowany przez licealistów z II LO, okolicznościowy program artystyczny.
Więcej »Gońcy w urzędzie prawie jak tirowcy
Przepisy tego nie wymagają, ale zatrudnieni w rybnickim magistracie gońcy, którzy na skuterach rozwożą korespondencję, musieli poddać się badaniom psychotechnicznym – takim samym, jakie przechodzą taksówkarze czy operatorzy maszyn drogowych. Powód? Troska o bezpieczeństwo, jak słyszymy w urzędzie miasta, czy może brak zaufania do podwładnych?
Więcej »Ostatni raz w Raciborzu? Nie pamiętam
Gospodarni, pomocni, sympatyczni i dbają o porządek – tak o mieszkańcach Raciborza mówią rybniczanie. Sęk w tym, że nie mają pewności, czy to nadal aktualne, bo większość mieszkańców stolicy subregionu nie pamięta, kiedy ostatni raz odwiedziła Racibórz. – Kiedyś jeździło się na zakupy. Teraz nie ma takiej potrzeby – stwierdzają.
Więcej »Tragiczne zderzenie z drzewem
Kierowca peugeota zmarł w szpitalu w wyniku obrażeń, jakie odniósł w wypadku. Do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem w Stanowicach. Rybniccy policjanci wstępnie ustalili, że do zderzenia jego peugeota z drzewem doszło w trakcie wyprzedzania.
Wlali płyn do fontanny i się zapieniło
U sąsiadów. W niecodzienny sposób pięciu młodych mężczyzn postanowiło uczcić dzień 1 września. Wlali płyn chemiczny do podstawy fontanny i spowodowali spienienie wody w urządzeniu. Sprawcy zostali ujęci. Resztę dnia spędzili na grabieniu trawy i czyszczeniu fontanny.
Więcej »z kierunku północno-wschodniego
| Ciśnienie: | 1020 hpa |
|---|---|
| Wilgotność: | 59% |
| Wschód słońca: | 04:36 |
| Zachód słońca: | 20:59 |
Partnerzy portalu |
Telegraf | Pokaż wszystkie » |
| Chmura tagów |


