Aktualności |
Region: |
Trzeba przyjrzeć się OSP
– Niektóre jednostki OSP w ubiegłym roku w ogóle nie wyjeżdżały do akcji – mówił na ostatniej sesji rybnicki radny Zygmunt Gajda (BSR). Dodał, że trzeba się temu przyjrzeć w kontekście finansowania jednostek. - Czy warto ich utrzymywać, czy promować te, które wyjeżdżają - stwierdził.
Więcej »Nowy oddział - szansa dla kobiet
Ponad 1,5 tys. kobiet z naszego regionu, w tym rybniczanek, każdego roku dowiaduje się, że cierpi na raka piersi. W Samodzielnym Szpitalu Klinicznym nr 5 w Katowicach otwarto oddział chirurgii onkologicznej, który pozwoli skrócić czas od wykrycia zmiany w piersi do leczenia.
Więcej »Olek Krupa w rodzinnym mieście
W dniach 25 i 26 kwietnia w Teatrze Ziemi Rybnickiej będzie można zobaczyć 2 spektakle w wykonaniu teatru Stu. Spora w tym zasługa rybniczanina, dziś aktora dużego formatu – Olka Krupy, który który rozsławia Rybnik w świecie.
Więcej »Dolce vita na wielkanocnym stole
Chociaż mazurki i makowce zawsze będą obecne w naszym świątecznym menu, coraz chętniej eksperymentujemy, sięgając po kulinarne inspiracje z różnych stron świata. Dla tych, którzy lubią modyfikować tradycję, dobrą propozycją będą specjały z ojczyzny tiramisu, lodów i espresso.
Więcej »Rybniczanie zdominowali konkurs
We wtorek w Wodzisławskim Centrum Kultury ogłoszono wyniki V edycji Międzyszkolnego Konkursu Poetyckiego „...daj mi SLOWO” zorganizowanego wspólnie przez II Liceum Ogólnokształcące w Wodzisławiu i Zespół Szkół Budowlanych w Rybniku.
Więcej »Policja zadba o nas na święta
Więcej patroli, częstsze kontrole trzeźwości, prędkości i stanu technicznego pojazdu – tak będą wyglądały święta Wielkanocy dla tysięcy funkcjonariuszy ruchu drogowego, którzy będą, jak co roku, czuwać nad bezpieczeństwem Polaków ruszających w podróż. Akcja ruszyła dziś, w tym w Rybniku i powiecie rybnickim.
Więcej »Wernisaż prac wykonanych przez młodzież
W sobotę, 14 kwietnia, o godzinie 17.00 w Młodzieżowym Domu Kultury w Rybniku (w fili przy ul. Chabrowej 9) odbędzie się wernisaż wystawy prac wychowanków Pracowni Plastycznej KONTRASTY, prowadzonej przez panią Zuzannę Śmieję.
Więcej »Zabraknie 851 miejsc w przedszkolach
Zakończyła się rejestracja kandydatów do przedszkoli prowadzonych przez Rybnik. Zgodnie z danymi zawartymi w systemie naborowym może zabraknąć miejsc dla 851 dzieci. Przyczyną tak dużego braku miejsc w naszych przedszkolach jest zmiana decyzji Ministerstwa Edukacji dotycząca dzieci sześcioletnich.
Więcej »Można lać z umiarkowaniem
- Pamiętajmy, by w poniedziałek nie przekraczać granic zwyczaju, bo w przeciwnym razie konsekwencją chuligańskiego postępowania może być odpowiedzialność za wykroczenie a nawet przestępstwo - tłumaczy śląska policja. Można zatem swobodnie potraktować panie wodą, ale bez użycia wiadra!
Więcej »Pani Ewa wyda na święta aż 800 zł
– To wyjątkowo droga Wielkanoc – mówią rybniczanie powracający ze świątecznych zakupów. O zawrót głowy przyprawiają nie tylko ceny jaj. - Wszystko drogie. Za te same pieniądze co rok temu kupiłam dużo mniej – ubolewa Bożena Widera z Rybnika. Niektórzy na przygotowanie wielkanocnych stołów wydadzą nawet 800 zł.
Więcej »Ceny zachodnie, zarobki wschodnie
Przedstawiciele Wolnego Związku Zawodowego „Sierpień 80" domagają się podwyżek dla pracowników OBI. W samo południe przed rybnickim sklepem sieci OBI rozpoczęli akcję informacyjno-protestacyjną. - Ceny mamy zachodnie, zarobki wschodnie - stwierdził Mirosław Szczygieł z "Sierpnia 80".
Więcej »Prezydent, przedszkolaki i Rybek
Niecodzienni goście pojawili się w gabinecie prezydenta Rybnika, Adama Fudalego. W środę, 4 kwietnia, włodarza odwiedziła grupa przedszkolaków z przedszkola Bim-Bom. Co odważniejsi mieli nawet okazję usiąść w prezydenckim fotelu.
Więcej »10 tys. zł strat po pożarze domu
Wczoraj około godziny 13.00 na ulicy Orzechowej w Rybniku doszło do pożaru dachu w domu jednorodzinnym. Prawdopodobnie iskry z komina spowodowały, że zapaleniu uległy plastikowe elementy izolacji przeciwwilgociowej. Zniszczonych zostało 20 m2 przykrycia, w tym drewniana konstrukcja dachu.
Więcej »Kierowca BMW na haju
Rybniccy policjanci zatrzymali wczoraj dwóch mężczyzn z powiatu raciborskiego, którzy w samochodzie przewozili narkotyki. Na dodatek kierowca zatrzymanego BMW był pod wpływem środków odurzających.
Więcej »z kierunku północno-wschodniego
| Ciśnienie: | 1020 hpa |
|---|---|
| Wilgotność: | 74% |
| Wschód słońca: | 04:36 |
| Zachód słońca: | 20:59 |
Partnerzy portalu |
Telegraf | Pokaż wszystkie » |
| Chmura tagów |


