Telegraf | Pokaż listę wszystkich wiadomości » |
55 osób z decyzjami powrotowymi
Są to dane dotyczące jednego czerwcowego tygodnia – funkcjonariusze Śląskiego Oddziału SG wydali 55 cudzoziemcom decyzje zobowiązujące ich do opuszczenia Polski w terminie maksymalnie 30 dni.
Wśród zatrzymanych najwięcej było obywateli Kolumbii – aż 30 osób. Większość z nich przebywała w Polsce w celu niezgodnym z deklarowanym, czyli posiadając jedynie możliwość pobytu turystycznego, podejmowali pracę nie posiadając na to stosownych zezwoleń. Podczas kontroli okazało się jednak, że trzech spośród nich nie opuściło Polski, mimo że posiadali już wcześniej wydane decyzje powrotowe. W takich przypadkach przepisy przewidują zastosowanie procedur zmierzających do przymusowego doprowadzenia cudzoziemców do granicy. Tak też stanie się w tej sytuacji – Kolumbijczycy, którzy nie wykonali dobrowolnie decyzji zobowiązujących do powrotu, obecnie oczekują na ich przymusowe wykonanie w jednym ze strzeżonych ośrodków dla cudzoziemców na terenie Polski.
Komentarze społecznościowe |
Zobacz także |

Telegraf | Pokaż wszystkie » |
